Podroby dla małego kota

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pon wrz 25, 2017 18:21 Podroby dla małego kota

Witam. Od niedawna jestem właścicielką obecnie 6-miesięcznego kota. Wiem, że poza gotową karmą warto dawać kotu surowe mięso i podroby. Misia jest jeszcze na etapie wymiany zębów i ma problemy z gryzieniem twardych rzeczy. Chętnie je gotowane mięso z kurczaka, radzi sobie też z surową piersią, ale już np ze zjedzeniem wątróbki dużo się musiała namęczyć mimo pokrojenia jej na małe części. Czy serca i żołądki drobiowe są dla kota trudne do pogryzienia? I jeśli nie dałaby sobie rady z surowymi czy można je ugotowac i nie tracą nic przez to?

Od razu mówię, że wiem, że podroby nie mogą stanowić podstawy diety i chce je podawać w małych ilościach jako urozmaicenie diety :)

Klaudia2000

 
Posty: 7
Od: Sob wrz 09, 2017 11:58

Post » Wto wrz 26, 2017 8:11 Re: Podroby dla małego kota

Możesz przecież zmielić mięso, dodając trochę podrobów, tylko uwaga na wątróbkę, bo przedawkowana jest szkodliwa.
Gotowane mięso traci witaminy i minerały.
Nie wiem, czy koty chcą jeść żołądki, nawet nie próbowałam. Częściej się daje serduszka, w małych ilościach wątróbkę.

Arcana

 
Posty: 5668
Od: Nie lip 17, 2005 13:59
Lokalizacja: Warszawa


Adopcje: 13 >>

Post » Wto wrz 26, 2017 8:13 Re: Podroby dla małego kota

koty chcą jeść żołądki, łatwe sa do pogryzienia -bardzo miękkie
trudny do pogryzienia to może być szponder czy skrzydełka

6 miesięczny kot spokojnie sobie poradzi, ale musi nabrać wprawy

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27168
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Śro wrz 27, 2017 17:58 Re: Podroby dla małego kota

Dziękuję za odpowiedzi. Kotek zjadł żołądki. Jakby mi ktoś jeszcze powiedział czy tu się zamyka wątki i jeśli tak to jak :/

Klaudia2000

 
Posty: 7
Od: Sob wrz 09, 2017 11:58




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: aassiiaa, Google [Bot] i 537 gości