Czy Stuzzy to dobra karma dla kota?

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Nie wrz 24, 2017 22:15 Czy Stuzzy to dobra karma dla kota?

Witam wszystkich. 2 miesiące temu przygarnąłem od zmarłej sąsiadki kotkę, w tym momencie kotek ma 9 miesięcy i próbuję ją przestawić na dobrą karmę dla dorosłych kotów bo w poprzednim miejscu jadła whiskas na przemian z royal canin, dostałem w swoim zoologicznym kilka małych próbek lepszego jedzenia i kotek jest super wybredny. Próbowałem Applaws, Orjen, Stuzzy, Ontario, Canagan, ale kicia je tylko i wyłącznie karmę (zarówno mokrą jak i suchą głównie rybną) firmy StuzzyCat:
Obrazek
na inne patrzy jak by to były trociny. Powiem szczerze że mam ambiwalentne uczucia bo karma jest Gluten&Grain free i ma niby 93% białka zwierzęcego z czego 44% to łosoś odwodniony:
Obrazek
Trochę martwią mnie te kartofle w składzie, bo wiem że koty ich nie tolerują. Jeżeli chodzi o karmę mokrą to w przypadku tej firmy jest już lepiej: mięso 70% , bulion z mięsa: 28.9% , minerały 1%
Obrazek

Próbowałem kotu mieszać karmę Stuzzy z polecaną Applaws, ale kiedy stężenie Appli robi się za duże to kot zaczyna głodówkę. Zdaję sobie sprawę, że składowo jest lepszy niż chociażby Purina czy Whishas, dlatego zastanawiam się czy jest na tyle dobra żeby karmić nią kota na stałe i odpuścić mu zmianę. Z góry dzięki za odpowiedzi :kotek:

emibe

 
Posty: 1
Od: Nie wrz 24, 2017 21:42

Post » Pon wrz 25, 2017 10:53 Re: Czy Stuzzy to dobra karma dla kota?

Po pierwsze: szacunek za wzięcie do siebie kotki. Większość zwierząt po śmierci właścicieli ląduje w lepszym wypadku w schronisku w gorszym od razu na ulicy. Tak, że dzięki za serce do zwierzaka :ok:
Kotka była żywiona karmami ze sporym dodatkiem zbóż, które są napchane ulepszaczami smaku, nie ma się co dziwić, że grymasi przy tych lepszych. Moim zdaniem jeśli Stuzzy jej pasuje, a składowo jest o niebo lepsza niż Whiskas, dawaj ją kotce, możesz później spróbować przestawić ją na jeszcze lepszą.
Mokra wygląda składowo faktycznie lepiej. Spróbuj też z mięsem: indyk, wołowinka, ze skórą, tłuszczykiem itp.
"Czy dom bez kota - najedzonego, dopieszczonego i należycie docenionego - zasługuje w ogóle na miano domu?" Mark Twain

MegGrey

Avatar użytkownika
 
Posty: 253
Od: Pon lis 23, 2015 12:54




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: dorcia44, Google [Bot], raksa i 289 gości