Kot wymiotuje

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pon wrz 25, 2017 11:07 Re: Kot wymiotuje

Necz pisze:U mojego weterynarza badanie krwi wykonuje się jakiś tydzień przed terminem planowanego zabiegu. Raz musiałam odwołać czyszczenie kamienia nazębnego, bo się okazało, że kota na oko zdrowa, ma mocno przekroczone parametry wątrobowe.


Tak mi najpierw zaproponowali, ale jak dopytałam, to dali alternatywę, ze można i w dniu zabiegu.
Tu chodzi o to, że jak nie ma takiej konieczności, to nie chce Riko dodatkowo narażać na stresy, związane z podwójną wizytą u weterynarza.
Pozdrawiam
Kasia

Smilla82

Avatar użytkownika
 
Posty: 56
Od: Sob lut 20, 2010 17:33
Lokalizacja: Katowice

Post » Pon wrz 25, 2017 11:11 Re: Kot wymiotuje

ewar pisze:No to ja jestem beznadziejnym opiekunem kotów.Kota niosę na kastrację, jest na czczo i badania ma wykonywane przy okazji zabiegu.Oczywiście wcześniej jest badanie ogólne i wywiad.Jeżeli nie ma nic niepokojącego to kot idzie na stół.Z kotkami jest podobnie.
Koty czasem wymiotują, bo jedzą łapczywie, bo są zakłaczone i nie jest to powód, aby od razu gnać do weta.Piszę o wymiotach, gdzie kot zwraca niestrawiony pokarm.Zwykle potem je normalnie, nie jest odwodniony i po problemie.Co innego brak apetytu, osowiałość, biegunka, to już niebezpieczne i wtedy biegnę do lecznicy.Na początku mojej przygody z kotami byłam przerażona, kiedy w kale pojawiała się krew.Okazało się, że tak czasem bywa, jakieś naczyńko pęka i oczywiście trzeba poobserwować, ale nie jest to powód do paniki.

Dla mnie badanie w dniu kastracji jest nawet lepsze, kotka mojej siostry w dniu sterylki okazało się, że ma podniesione wskaźniki wątrobowe, dopiero po powrocie od weta po odwołanym zabiegu znaleźli gdzieś nadjedzoną trawę z bukietu, chociaż kotka nigdy nie dotykała kwiatów. Wypadki chodzą po kotach.
Też wydaje mi się, że trochę tutaj przesady jest z tym "wymiotującym kotem". Kot zwymiotował 3 razy w ciągu miesiąca, powiedziałabym, że nic w tym specjalnego. Zwróciłam tylko uwagę na pilnowanie diety - cukry i sól są dla zwierząt szkodliwe. Mieszanie karmy suchej i mokrej w jednym posiłku też może skutkować pawiem.
Spójrz też czy przypadkiem nie łyka chrupek zamiast je gryźć. Ja musiałam odstawić TOTW, bo mój kocur ją łykał i też zdarzało mu się zwracać
"Czy dom bez kota - najedzonego, dopieszczonego i należycie docenionego - zasługuje w ogóle na miano domu?" Mark Twain

MegGrey

Avatar użytkownika
 
Posty: 253
Od: Pon lis 23, 2015 12:54

Post » Pon wrz 25, 2017 11:19 Re: Kot wymiotuje

U Riko miseczka z suchą karmą jest zawsze pełna, żeby sobie zjadł kiedy będzie głodny- w nocy albo gdy nas nie ma w ciągu dnia.
Z wieloletniej obserwacji domowego zwierzyńca, to koty- inaczej niż psy- jedzą mało i często.
Pozdrawiam
Kasia

Smilla82

Avatar użytkownika
 
Posty: 56
Od: Sob lut 20, 2010 17:33
Lokalizacja: Katowice

Post » Pon wrz 25, 2017 12:13 Re: Kot wymiotuje

Smilla82 pisze:U Riko miseczka z suchą karmą jest zawsze pełna, żeby sobie zjadł kiedy będzie głodny- w nocy albo gdy nas nie ma w ciągu dnia.
Z wieloletniej obserwacji domowego zwierzyńca, to koty- inaczej niż psy- jedzą mało i często.

U mnie suche też zawsze stoi do dyspozycji kotów, ale chowam na jakiś czas gdy daję mokre, bo moja kotka potrafi zostawić kocurowi resztę mokrego a przegryźć suchą i wtedy wymioty gwarantowane.
Tak samo przy większości karm nie ma problemów z gryzieniem, ale TOTW kocur łyka w całości i też mamy zwrot.
"Czy dom bez kota - najedzonego, dopieszczonego i należycie docenionego - zasługuje w ogóle na miano domu?" Mark Twain

MegGrey

Avatar użytkownika
 
Posty: 253
Od: Pon lis 23, 2015 12:54

Post » Wto wrz 26, 2017 14:16 Re: Kot wymiotuje

Umówiłam się na jutro do weterynarza. Dzisiaj rano w odstępie 15-minutowym znowu były wymioty, dwa razy, chociaż zachowanie i energia nie wskazują na chorobę, ale chyba coś jest jednak nie tak. Zrobią mu USG i badania krwi, coś doradzą.
Pozdrawiam
Pozdrawiam
Kasia

Smilla82

Avatar użytkownika
 
Posty: 56
Od: Sob lut 20, 2010 17:33
Lokalizacja: Katowice

[poprzednia]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 138 gości