Zdrowe żywienie kota

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Sob wrz 23, 2017 18:40 Zdrowe żywienie kota

Witam serdecznie,

jako że ja jako właściciel kota zdrowo się odżywiam, chciałbym aby mój kot także, szczególnie, że przeżył już 2 operacje, i chcę go wzmacniać....

Czy może mi ktoś podpowiedzieć, co mogę dodawać mu do pożywienia oprócz chrupek? Czy kot wypije zioła typu melisa? Wątpię, że te chrupki mają wszelkie składniki witaminowo-mineralne.

przemkoo101

 
Posty: 2
Od: Sob wrz 23, 2017 18:37

Post » Sob wrz 23, 2017 20:31 Re: Zdrowe żywienie kota

ObrazekObrazekObrazekObrazek

Kazia

 
Posty: 13725
Od: Pt maja 24, 2002 13:46
Lokalizacja: Warszawa

Post » Sob wrz 23, 2017 21:49 Re: Zdrowe żywienie kota

Wiele lepszych chrupek ma wszelkie witaminy i minerały, nie wiemy jakie ty dajesz kotu.
chrupki mają wszelako 1 podstawową wadę: praktycznie brak wody.

Ikerka

 
Posty: 301
Od: Sob wrz 07, 2013 20:45
Lokalizacja: wieś na Mazowszu

Post » Sob wrz 23, 2017 22:49 Re: Zdrowe żywienie kota

Purina Urinary

przemkoo101

 
Posty: 2
Od: Sob wrz 23, 2017 18:37

Post » Czw wrz 28, 2017 21:39 Re: Zdrowe żywienie kota

Czy jest jakiś konkretny powód, dla którego kot dostaje karmę Urinary? Czy tylko "zapobiegawczo"?

Tu masz spis karm dobrej i średniej jakości:
viewtopic.php?f=1&t=176356

Podstawą żywienia kotów powinno być mokre jedzenie, czyli surowe mięso z suplementami (Kazia wstawiła link do portalu, na którym znajdziesz większość najistotniejszych informacji) lub mokre karmy. Suche karmy powinny być jedynie dodatkiem.
W przypadku chorób układu moczowego (na które weci najczęściej polecają karmy typu Urinary) konieczne jest dobre nawodnienie kota (można to ocenić po ciężarze właściwym moczu - górna granica normy albo powyżej oznacza kota źle nawodnionego. U zdrowych kotów dopuszcza się ciężar właściwy w górnej granicy ale u kota ze struwitami powinien on być w dolnej granicy normy albo po środku skali). Jeśli tego wymaga sytuacja dodaje się również zakwaszacze moczu.
Karm typu Urinary nie wolno podawać zapobiegawczo kotom zdrowym!
Purina Urinary składa się głównie ze zbóż czyli węglowodanów. Węglowodany są jednym z częstszych powodów powstawania struwitów. Innymi słowy karma musi mieć w składzie bardzo dużo zakwaszacza, aby zniwelować problem, który sama pogłębia.
Purina bardziej nadaje się dla kur niż dla kotów, ponieważ koty zbóż prawie nie trawią.
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10678
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Blue, Google [Bot] i 540 gości