2 kotek w domu

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Sob wrz 23, 2017 0:08 2 kotek w domu

Witam.

To jest Blu
Obrazek

Urodzil sie 18.01 tego roku i jest ragdoll'em.
Jest wspanialym kotkiem z hodowli.
Nie jest wykastrowany.

Chcemy powiekszyc nasza rodzine o piekna kotke - Rey.
To ona -
Obrazek

Ray ma 3 miesiace.

I teraz pytanie, jak zachowa sie nasz Blu? martwimy sie ze bedzie chcial ja pokryc, ze pokryje ja za wczesnie itp.
Myslimy o hodowli poniewaz oba koty sa z rodowodami, ale nie mamy doswiadczenia. Kazdy kiedys zaczyna dlatego moze ktos doswiadczony podpowiedzialby Nam jak wyglada ten temat z bliska.

Bedziemy bardzo wdzieczni.

Pozdrawiam!

BluRay

 
Posty: 1
Od: Pt wrz 22, 2017 23:32

Post » Sob wrz 23, 2017 20:53 Re: 2 kotek w domu

Najlepiej by było gdybys pogadała z hodowcami kotow.
Jesli sprzedali koty do hodowli nowicjuszowi to powinni pomoc.
“Jesteśmy tu na jakiś czas, któregoś dnia szlag nas trafi, to po co tak traktować wszystko poważnie.”

:kitty:

FarciKot

Avatar użytkownika
 
Posty: 1118
Od: Czw sie 04, 2016 18:15
Lokalizacja: Warmia

Post » Nie wrz 24, 2017 0:12 Re: 2 kotek w domu

FarciKot pisze:Najlepiej by było gdybys pogadała z hodowcami kotow.
Jesli sprzedali koty do hodowli nowicjuszowi to powinni pomoc.


FarciKocie - żaden hodowca nie sprzeda kota z uprawnieniami hodowlanymi nowicjuszowi.

BluRay pisze:Myslimy o hodowli poniewaz oba koty sa z rodowodami, ale nie mamy doswiadczenia. Kazdy kiedys zaczyna dlatego moze ktos doswiadczony podpowiedzialby Nam jak wyglada ten temat z bliska.


ten temat wyglada tak, że wpierw wybiera się rasę. Potem studiuje się wszelkie dostępne materiały dotyczące danej rasy. Potem zaczyna się zastanawianie, czego chce się doczekać w swojej hodowli, jakie cechy chce się uwypuklić. No i zaczyna się studiowanie rodowodów, analizowanie, jaka linia jakie cechy niesie i czego można się spodziewać po określonych rodzicach. I dopiero wtedy kupuje się kotkę z uprawnieniami hodowlanymi. I długo i starannie wybiera się dla niej partnera, często nawet za granicą.
Czy koty są wolne od nosicielstwa HCM ? widzieliście wyniki badań ich rodziców ?
Ragdolle są też zagrożone PKD, a testy dla tej rasy nie są tak wiarygodne, jak w przypadku persów.

Tak jakoś mi się wydaje, że to o czym Wy myślicie, to zwykle rozmnażanie kotów w typie rasy czyli kocich kundelków. Bo rodowody zapewne wystawione przez jakieś stowarzyszenie kota i psa z budą....
I nie - nie jestem hodowcą, myślałam o tym kiedyś, ale doszłam do wniosku, że brakuje mi czasu i pieniędzy. Bo prawdziwa hodowla, to bardzo kosztowne hobby.
Radzę poczytanie podforum dla hodowców.

izka53

Avatar użytkownika
 
Posty: 15029
Od: Śro wrz 29, 2010 13:54
Lokalizacja: Poznań

Post » Nie wrz 24, 2017 0:27 Re: 2 kotek w domu

z ciekawości zapytam, kupiliście koty z prawami hodowlanymi (odpowiedni zapis w umowie) czy kupiliście koty z rodowodem ale bez kastracji?
no i kwestia jakiego związku/organizacji koty posiadają rodowody?
o wszystkich sprawach hodowlanych powinienieś rozmawiać z hodowcą/hodowcami od jakich kupiliście koty.
Jasne, że każdy kiedyś zaczyna, ale fajnie jest mieć mentora który niemal za rękę prowadzi, poszukiwanie informacji to tu, to tam to trochę mało, choc oczywiście jakieś spojrzenie na hodowanie da (kwestia czy "jakieś" jest wystarczające i czy Wy po prostu nie wpadliście na pomysł by mieć kilka słodkich koteczków, Jeśli to to, to sugeruję już teraz trzymać się za portfel .... :ryk:
a do tej pory powinieneś juz mieć w małym palcu znajomośc rasy, znane w niej linie, należeć do klubu i przynajmniej starac się o nadanie przydomka hodowlanego.
Powinieneś też pojechać na kilka wystaw, przegadac interesujące Cie tematy i koty z ich hodowcami (o ile na wystawie znajdą czas na pogaduchy).

Generalnie to w świecie hodowlanym dobre hodowle sprzedając kota z uprawnieniami hodowlanymi pilotują los swoich kotów, a żeby kupić kota bedąc świeżakiem (nie, nie tym z biedronkowej promocji ;) trzeba zdobyc zaufanie hodowcy i wykazać się choć minimalna wiedzą.
Oczywiście wiedza przychodzi tez wraz z doświadczeniem, tylko po co zdobywać doświadczenie na małych, niewinnych kociaczkach.
Pamietaj, że jesteś odpowiedzialny za te wszystkie zwierzaczki które świadomie powołujesz do życia.
"Człowiek którego kochają koty nie może być człowiekiem bezwartościowym.",

KotwKratke

Avatar użytkownika
 
Posty: 2204
Od: Nie lis 20, 2011 19:33

Post » Nie wrz 24, 2017 9:55 Re: 2 kotek w domu

Nie zapominajmy o niezmiernie ważnym aspekcie w hodowli czyli badaniach :roll:
Kocięta pochodzą z hodowli,gdzie rodzice mieli wszystkie niezbędne testy laboratoryjne? Jeśli nie, gdy przebadasz koty i wyjdzie, że jeden lub obaj są nosicielami jakiejś wady lub choroby to właściwie masz już po hodowli.
Pozostaje też taka kwestia, że kupiony kocur i kotka nie rozwiną się tak jak byśmy tego oczekiwali i co wtedy? Kryć marną kotkę marnym kocurem?
Nie. Kotkę trzeba zawieźć na krycie do innego kocura, sprawdzonego, który daje dobre w typie dzieci. I tu znowu kłaniają się testy :) Kotka musi być gruntownie przebadana i kocur, do którego jedzie, również. 8)
W hodowli zdrowie zawsze jest na pierwszym miejscu. By koty były zdrowe, trzeba je badać.
Milva B
Obrazek
Nasze Koty: http://www.divine-cats.eu

milva b

Avatar użytkownika
 
Posty: 5596
Od: Czw mar 30, 2006 21:24
Lokalizacja: Poznań

Post » Nie wrz 24, 2017 10:20 Re: 2 kotek w domu

izka53 pisze:FarciKocie - żaden hodowca nie sprzeda kota z uprawnieniami hodowlanymi nowicjuszowi.



Bajki opowiadasz. Sprzedaja i Ci z dobrych hodowli, bo przeciez gdyby nie sprzedawali nowych hodowli w ogole by nie było.
A jeszcze chetniej sprzedaja Ci od psa i kota rasowego.
Sprzedaja bez kastrowania obojetne im co z kotem dalej bedzie. I wlasnie ten przypadek tym mi pachnie. Dlatego po porady do "hodowcow" odesłałam jesli chce rozmanazac kotki. Ja takim osobom nie pomagam i rad w sprawie hodowli nie udzielam.

Gdyby koty były z prawdziwej hodowli z prawdziwymi rodowodami to tej osoby raczej by tu nie bylo, miałaby zapewniona pomoc hodowcow.
Nie dostałaby kota, dopoki by podstawowej wiedzy na temat hodowli nie miała.
“Jesteśmy tu na jakiś czas, któregoś dnia szlag nas trafi, to po co tak traktować wszystko poważnie.”

:kitty:

FarciKot

Avatar użytkownika
 
Posty: 1118
Od: Czw sie 04, 2016 18:15
Lokalizacja: Warmia

Post » Nie wrz 24, 2017 12:22 Re: 2 kotek w domu

nie zgodzę się z Tobą - HODOWCA nie sprzeda kota z uprawnieniami hodowlanymi świeżakowi. Natomiast chodofca - jak najbardziej.
Pisała już też o tym milva b -, że żaden hodowca nie wypuści kota nie kastrowanego ze swojego w domu, że dlatego te wczesne kastracje. Bo ŻADNA umowa nie zabezpieczy kota w 100%. I nie chodzi tu o konkurencję, tylko o zabieganie bezmyślnemu rozrodowi zwierząt, które nic soba do danej rasy nie wnoszą.

izka53

Avatar użytkownika
 
Posty: 15029
Od: Śro wrz 29, 2010 13:54
Lokalizacja: Poznań

Post » Pon paź 02, 2017 7:55 Re: 2 kotek w domu

izka53 pisze:nie zgodzę się z Tobą - HODOWCA nie sprzeda kota z uprawnieniami hodowlanymi świeżakowi. Natomiast chodofca - jak najbardziej.
Pisała już też o tym milva b -, że żaden hodowca nie wypuści kota nie kastrowanego ze swojego w domu, że dlatego te wczesne kastracje. Bo ŻADNA umowa nie zabezpieczy kota w 100%. I nie chodzi tu o konkurencję, tylko o zabieganie bezmyślnemu rozrodowi zwierząt, które nic soba do danej rasy nie wnoszą.



Iza nie chce się z Tobą kłócic, ale spojrz tu http://allegro.pl/kocurek-bingo-maine-c ... 14545.html

Hodowla legalna. Ktos Tym ludziom sprzedał kota prawda? Nie sprzeda Polak - sprzeda sasiad zza miedzy i nowa w Polsce hodowla jest - zarejestrowac w Polsce musza kot ma rodowod - legalny. Tylko pytanie jaka to bedzie hodowla?
Ja juz bym wolała, zeby nasi hodowcy chetniej sprzedawali kocieta, ale za to EDUKLOWALI nowych - pomagali im.

Nie dosc, ze złamali regulamin umiescili ogloszenie na allegro,
to jeszcze wysla Ci koteczka niekastrowanego gdzie chcesz :(
O szczepieniach i czipie napisali o kastracji nie choc kotek niby na kolanka.

Klub juz powiadomiony - oferta nieaktualna. Tłumaczyli sie, ze nie znali regulaminu hehe.
“Jesteśmy tu na jakiś czas, któregoś dnia szlag nas trafi, to po co tak traktować wszystko poważnie.”

:kitty:

FarciKot

Avatar użytkownika
 
Posty: 1118
Od: Czw sie 04, 2016 18:15
Lokalizacja: Warmia




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: skaz i 232 gości