Którą karmę wybrać? Proszę o rady

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pt wrz 22, 2017 12:27 Którą karmę wybrać? Proszę o rady

Witam wszystkich , jestem tutaj nowa, lecz już od dłuższego czasu chętnie korzystam z porad na forum :) Mój problem dotyczy wyboru karmy dla mojego 5 letniego kocurka. Jest on kotem kastrowanym, prześledziłam już wiele wątków w internecie na temat wyboru karmy jednak wciąż nie mogę podjąć decyzji :p Otóż zastanwiam się nad karmą
*Ontario dla kotów kastrowanych
*Fitmin Purity również dla kastratów ( choć bardziej odpowiada mi skład Fitmin Purity Urinary i stąd też moje pytanie czy mogłabym ją zakupić pomimo, że moje futro jest kastrowane i niby powinno spożywać tylko karmy dla kotów sterylizowanych)
* Brit Premium
*Brit Care Cat
* Nutra Nuggets Cat

Dotychczas mój kot jadł różne karmy od zwyklej Puriny Cat Chow przez Boscha po Animonde i Acane. Jednak chciałabym znaleźc złoty środek pomiędzy jakością i cena. Może macie jakieś swoje propozycje innych karm? Zależy mi by cena za 2 kg nie przekroczyła 50-55 zł :)

Livi_

 
Posty: 4
Od: Pt wrz 22, 2017 11:59

Post » Pt wrz 22, 2017 15:33 Re: Którą karmę wybrać? Proszę o rady

Zdecydowanie odradzam Ontario, Brit, Purina ze względu na słabą jakość, to zwykłe wypełniacze na dodatek zbożowe, szkoda pieniędzy i zdrowia zwierzaka. Mój kot je mokrą Catz finefood i suchą Cimiao - karmy średnia półka w przedziale 50 zł za 2 kg. Dodam, że kotka nie choruje, ale to sprawa indywidualna, również genów.

peggysu

 
Posty: 28
Od: Śro paź 30, 2013 15:17

Post » Pt wrz 22, 2017 16:03 Re: Którą karmę wybrać? Proszę o rady

Fitmin Purity to dobre bezzbożowe karmy. Jednak odradzam odmianę urinary. Czytałam, że kot wolny od problemów z układem moczowym nie powinien zapobiegawczo jeść takiej karmy.
Właśnie zamówiłam na próbę tę karmę i będę sprawdzać smakowitość. Skład jest niezły, cena również, przynajmniej w telekarmie. Teraz wszystko zależy od kotów.

Alija

 
Posty: 2188
Od: Czw maja 19, 2016 6:12
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pt wrz 22, 2017 16:55 Re: Którą karmę wybrać? Proszę o rady

Kotom kastrowanym nie daje się żadnej specjalnej karmy dla kastratów ;) I nie można dawać karmy Urinary zupełnie zdrowemu kotu.

A co kot je mokrego? Wiesz, że kot nie może jeść tylko suchej karmy, prawda? Sucha powinna być tylko dodatkiem.
Milva B
Obrazek
Nasze Koty: http://www.divine-cats.eu

milva b

Avatar użytkownika
 
Posty: 5596
Od: Czw mar 30, 2006 21:24
Lokalizacja: Poznań

Post » Pt wrz 22, 2017 17:34 Re: Którą karmę wybrać? Proszę o rady

Fitmin Purity oprócz wersji dla kastratów i urinary ma też inne z dobrym składem. Tylko nie wiem jak ze smakowitością.

Alija

 
Posty: 2188
Od: Czw maja 19, 2016 6:12
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pt wrz 22, 2017 18:15 Re: Którą karmę wybrać? Proszę o rady

Tak właśnie myślałam ze Urinary pomimo fajnego skladu bylby kiepskim pomyslem,naszczescie moj kotek nie ma takich problemow poko co i tfu tfu zeby nie mial :) tak takcodziennie dostaje mokra karme na wieczór czasem w ciagu dnia rowniez. Co do jej jakości bywa roznie raz na jakis czas szarpne sie na cos drozszego rzedu Ontario, Applaws czy inne firmy jednak zazwyczaj daje mi mu saszetki z Winstona ( marka Rossmanowska) wiem ze jakosc nie bije na glowe ale z jego zapotrzebowaniem puscilby mnie z torbami :D

Livi_

 
Posty: 4
Od: Pt wrz 22, 2017 11:59

Post » Pt wrz 22, 2017 18:18 Re: Którą karmę wybrać? Proszę o rady

Alija pisze:Fitmin Purity oprócz wersji dla kastratów i urinary ma też inne z dobrym składem. Tylko nie wiem jak ze smakowitością.


Ja zamówiłam Hairball i Urinary i nie podeszły ani jedne ani drugie dla moich obydwu kocic. Minusem jest wielkość tych chrupek- małe i płaskie i w żaden sposób nie można ich rozróżnić, które są Hairball, a które Urinary.

Chikita

 
Posty: 6317
Od: Śro cze 28, 2017 18:05
Lokalizacja: Białystok /Suwałki

Post » Pt wrz 22, 2017 18:23 Re: Którą karmę wybrać? Proszę o rady

Acana też ma płaskie chrupki i moje kociska jakoś dawały radę. Mam nadzieję, że Fitmin posmakuje chociaż jednemu kotu. Na szczęście zamówiłam najmniejszą paczkę.

Alija

 
Posty: 2188
Od: Czw maja 19, 2016 6:12
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pt wrz 22, 2017 18:37 Re: Którą karmę wybrać? Proszę o rady

Z karm , które wymieniłaś najlepsze chyba są Brit Care (na pewno mają najlepszy stosunek jakości do ceny z większości karm, jakie znam). Jeśli zależy Ci na karmie dla kastratów to brit care missy sterilised ma dobry skład, ma małe chrupki. bardzo mało wapnia, fosforu, magnezu czyli bardzo dobrze dla kastratów (i nie tylko).
Najlepszy skład ma brit care cocco (średniej wielkości chrupki). Ja karmię teraz kotki (dwie 5-letnie wysterylizowane) mieszanką tych 2 karm.
Jednak chrupki stanowią tylko 1/3 ich diety. Ale pewnie wiesz z innych wątków, że szczególnie kastraty nie powinny jeść tylko chrupek.

karma Fitmin Purity dla kastartów też jest okay,ale dużo droższa od brit care missy, a wcale nie lepsza. analizę ma bardzopodobną, a mniej tauryny i więcej fosforu.
karmy Ontario, brit premium i Nutra sa raczej słabe.

Ikerka

 
Posty: 301
Od: Sob wrz 07, 2013 20:45
Lokalizacja: wieś na Mazowszu

Post » Pt wrz 22, 2017 18:47 Re: Którą karmę wybrać? Proszę o rady

peggysu pisze:Zdecydowanie odradzam Ontario, Brit, Purina ze względu na słabą jakość, to zwykłe wypełniacze na dodatek zbożowe, szkoda pieniędzy i zdrowia zwierzaka. Mój kot je mokrą Catz finefood i suchą Cimiao - karmy średnia półka w przedziale 50 zł za 2 kg. Dodam, że kotka nie choruje, ale to sprawa indywidualna, również genów.


A cimiao niby nie ma zboz?
03.07.2010 ['] Prezes. Kocham Cię.
26.11.2020 ['] Murziłka
12.05.2022 ['] Tiger
22.03.2024 ['] NW SP Dongalas Glitne DSM


Dom bez kota jest jak człowiek bez duszy... Nie ma w nim życia.

Prawdziwa miłość nie potrzebuje słów. Albo milczy. Albo MRUCZY!

wistra

 
Posty: 9372
Od: Nie paź 08, 2006 17:11
Lokalizacja: Kraków

Post » Pt wrz 22, 2017 18:54 Re: Którą karmę wybrać? Proszę o rady

Każda karma Fitmin Purity jest prawie Urinary, tzn. mają bardzo dużo dl-metioniny. Ta która ma najmniej ma prawie 5000 mg, czyli moim zdaniem dużo.
Zbiórka na utrzymanie bezdomnych kotów z działek w Chylicach
https://pomagam.pl/kotychylice

rudalia

Avatar użytkownika
 
Posty: 1135
Od: Nie maja 12, 2013 19:25

Post » Pt wrz 22, 2017 19:22 Re: Którą karmę wybrać? Proszę o rady

Chikita pisze:Ja zamówiłam Hairball i Urinary i nie podeszły ani jedne ani drugie dla moich obydwu kocic. Minusem jest wielkość tych chrupek- małe i płaskie i w żaden sposób nie można ich rozróżnić, które są Hairball, a które Urinary.



Ja kupuje czasami Fitmin na kłaki. To jedyna karma z samej wołowiny. Kot bardzo wybredny - surowej wołowiny nie ruszy, a te karme je.
Chrupki małe??? Dla mnie duze podobne do Akany.
Małe to ma Orjen - cieniuskie.
“Jesteśmy tu na jakiś czas, któregoś dnia szlag nas trafi, to po co tak traktować wszystko poważnie.”

:kitty:

FarciKot

Avatar użytkownika
 
Posty: 1118
Od: Czw sie 04, 2016 18:15
Lokalizacja: Warmia

Post » Pt wrz 22, 2017 19:38 Re: Którą karmę wybrać? Proszę o rady

Mój kociak jest niestety wybredny, jak mielismy Brit Care dla kotów sterylizowanych nie chcial jej jeść :( Czytałam opinie o Fitmin i własnie duzo osob sie wypowiadalo, ze ich kociaki nie chcialy jesc i troche sie boje :( Oczywiście, że wiem ze sucha karma to nie podstawa :) Rudy dostaje też mokra karme-saszetki 1-2 dziennie i surowe mieso czasem :)

Livi_

 
Posty: 4
Od: Pt wrz 22, 2017 11:59

Post » Pt wrz 22, 2017 19:39 Re: Którą karmę wybrać? Proszę o rady

Ogólnie to nigdy nie stosowałam Acany więc nie wiem jakie są chrupki- porównanie mam jedynie do veterynaryjnej Fibry i Purizona. Purizon ma też co prawda małe chrupki, ale okrągłe i dla mojej łatwiej chwytać. Przy Fibrze Fitmin to maleństwa :wink:

Chikita

 
Posty: 6317
Od: Śro cze 28, 2017 18:05
Lokalizacja: Białystok /Suwałki

Post » Pt wrz 22, 2017 19:43 Re: Którą karmę wybrać? Proszę o rady

rudalia pisze:Każda karma Fitmin Purity jest prawie Urinary, tzn. mają bardzo dużo dl-metioniny. Ta która ma najmniej ma prawie 5000 mg, czyli moim zdaniem dużo.

Analizując skład nie wzięłam pod uwagę tego dodatku. Raczej już nie kupię tej karmy.

Alija

 
Posty: 2188
Od: Czw maja 19, 2016 6:12
Lokalizacja: Warszawa




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], skaz i 195 gości