Pierwsze dni małej kotki w nowym domu i jej problemy

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pt wrz 22, 2017 16:50 Re: Moja kotka zjadła pieczarkę.

Byłam już u weta. Oko nie ma nic wspólnego z tą nieszczęsną pieczarą, a bardziej za dużym szaleństwem w kuwecie. Kawałki żwirku kukurydzianego pokaleczyły tą trzecią powiekę. Dostała maść. A pieczarka jak narazie nie narobiła szkód dla niej.

Shadaaa

 
Posty: 31
Od: Śro lip 19, 2017 22:56

Post » Pt wrz 22, 2017 21:27 Re: Moja kotka zjadła pieczarkę.

Czy wie ktoś jak uśmierzyć ból kociego oczka? Moją kicie do takiego stopnia bolą te ranki na 3 powiece, że ma drgawki. Rozmawiałam o tym z wetem i powiedział, że to normalne, bo tkanki w oku są niesamowicie unerwione i najmniejsze urazy bardzo bolą kicię. Ale ja już patrzeć na jej cierpienie nie mogę. Czy można jakoś pomóc dla niej? Jakoś ulżyć? Można jej dać te specjalne mleko dla kotków?

Shadaaa

 
Posty: 31
Od: Śro lip 19, 2017 22:56

Post » Sob wrz 23, 2017 0:08 Re: Moja kotka zjadła pieczarkę.

A to mleko to w jakim celu? Sprawienia kotu frajdy?
Większość typów kociego mleka jest kiepskiej jakości. Lepszym pomysłem byłoby podanie koziego mleka.
Jeśli kocie, to chyba Winston z Rossmanna jest najlepsze z nich wszystkich.

Zmień tytuł wątku to może zajrzą tu osoby, które borykały się z bólem oka. W pierwszym poście w rubryce "Tytuł" wpisujesz nową treść, potem klikasz "Zmień" i gotowe.

Jaką maść kotka dostała? Może warto też nawilżać pomiędzy aplikacjami tej maści żelem Vidisic?
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10637
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Sob wrz 23, 2017 1:28 Re: Moja kotka zjadła pieczarkę.

spytaj na watku slepacźkow
ciekawe cźy wet wyplukał wszystko

anka1515

 
Posty: 4065
Od: Nie gru 25, 2011 16:05

Post » Sob wrz 23, 2017 6:56 Re: Moja kotka zjadła pieczarkę.

Co to znaczy - drgawki???

Blue

 
Posty: 23416
Od: Pt lut 08, 2002 19:26

Post » Sob wrz 23, 2017 9:17 Re: Moja kotka zjadła pieczarkę.

Ja bym poszła do innego weta, bo co to za wet , ktory wie, ze strasznie boli a nie da nic przeciwbolowego? Sadysta?
Przeciez sa srodki przeciwbólowe w zastrzykach dzialajace conajmniej dwie doby. Jaki to problrm dac taki zastrzyk i po 2 dniach nastepny.
A biedny zwierz sie tak nie meczy. Moj Leon po kastracji takie cos dostawał. Niestety nie znam nazwy - bo i po co sama zastrzykow nie podaje - od tego mam weta.

A mleko mozesz dac ja przynajmniej podaje, Moj Leon to taki kot, ktory kocha mleko tak, ze nawet jak chory i odmawia jedzenia, to mleka nie odmowi - tak kocha mleczko.
Lepsze mleko samo lub jeszcze lepiej z RC convalescence ( jesli kot lubi - Leon za conva nie przepada) niz w ogole nie jedzacy kot. Przynajmniej ja tak uwazam i jesli kot nie ma problemow zdrowotnych zwiazanych z jelitkami tylko jakies inne, to mleko podaje, Ja stosuje taka zasade, ze chory kot ma jesc - obojetnie co nawet i Felixa byle jadl.
“Jesteśmy tu na jakiś czas, któregoś dnia szlag nas trafi, to po co tak traktować wszystko poważnie.”

:kitty:

FarciKot

Avatar użytkownika
 
Posty: 1118
Od: Czw sie 04, 2016 18:15
Lokalizacja: Warmia

Post » Sob wrz 23, 2017 12:31 Re: Moja kotka zjadła pieczarkę.

Blue z kontekstu wywnioskowałam, że te "drgawki" to albo drżenie powieki, albo drżenie całego kota jak z zimna, ekscytacji/zdenerwowania/szoku albo właśnie z bólu. Bo chyba wet nie byłby tak głupi, żeby zignorować konwulsje przypominające atak padaczki...
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10637
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Sob wrz 23, 2017 13:38 Re: Moja kotka zjadła pieczarkę.

Ja się wolę dopytać bo różnie bywa - bywa też że i wet sobie jakiś wniosek wysnuje a okazuje się że właścicielowi chodzi o coś innego.
Tak czy owak u kota zwykłe podrażnienie spojówek żwirkiem kukurydzianym nie powinno powodować "drgawek" jakkolwiek one wyglądają - chyba że nadal coś w tkankach oka siedzi.
Mam też pytanie - kto tego BARFA komponuje? Tam są inne suplementy poza olejem z łososia? Tauryna etc? To jest taka dobrze skomponowana mieszanka?

Blue

 
Posty: 23416
Od: Pt lut 08, 2002 19:26

Post » Sob wrz 23, 2017 15:07 Re: Moja kotka zjadła pieczarkę.

Drży. Jakby było jej zimno. Nie ma gorączki, a w mieszkaniu jest ciepło. A ta maść to Neomycinum. I kotka ma też podawaną taurynę. Dietę pomaga mi komponować weterynarz do, której chodzimy. Wydaje się, że wet zna się na Barfie, bo radzi tą dietę dla wiekszości jej pacjentów.

Shadaaa

 
Posty: 31
Od: Śro lip 19, 2017 22:56

Post » Sob wrz 23, 2017 15:22 Re: Moja kotka zjadła pieczarkę.

Shadaaa pisze:Drży. Jakby było jej zimno. Nie ma gorączki, a w mieszkaniu jest ciepło. A ta maść to Neomycinum. I kotka ma też podawaną taurynę. Dietę pomaga mi komponować weterynarz do, której chodzimy. Wydaje się, że wet zna się na Barfie, bo radzi tą dietę dla wiekszości jej pacjentów.

Jeżeli stosujesz naturalne suplementy, to najważniejsze są wapń (mielone kości, chrząstki...jeśli takich nie dostaje, to trzeba uzupełniać), tauryna, olej z łososia (ogólnie, tłuszcze zwierzęce). Pożądane są drożdże, w dalszej kolejności krew suszona. Reszta, to już w zależności od uznania. Oczywiście, dla zdrowego kota.
Przy jakichś przewlekłych schorzeniach, to już się trzeba bardziej wysilić.
Fajna wetkę masz :)
ObrazekObrazekObrazekObrazek

Kazia

 
Posty: 13706
Od: Pt maja 24, 2002 13:46
Lokalizacja: Warszawa

Post » Sob wrz 23, 2017 16:01 Re: Moja kotka zjadła pieczarkę.

A jesteś pewna że nie ma gorączki?
Wet w czasie tych dreszczy lub Ty w domu mierzyłaś kotce temperaturę?

Dopytuję się bo te objawy kotki są takie niepokojące.
Skąd pewność że kotka wtarła sobie odrobiny żwirku? Wet je widział i wyjął?
Wypadnięcie trzeciej powieki nie jest charakterystycznym objawem ciała obcego w oku.
Tak samo jak dreszcze. To może być objaw bólowy - ale przy urazach oka rzadko się taki zdarza - zwykle kot wtedy próbuje trzeć oko, zaciska powieki, następuje intensywne łzawienie.

Mam takie jakieś objawy podskórne że to może o coś innego chodzić.
Możesz zrobić zdjęcie tego oczka kotki?
Jak kotka zachowuje się tak ogólnie?


EDIT: doczytałam drugi Twój wątek. Skoro kotka wyszła po szaleństwach w drugim pokoju, nagle, pokładająca się, niespokojna, z wysuniętą trzecią powieką ale bez oznak podrażnienia oka, teraz ma dreszcze na dokładkę - dopuszczasz możliwość urazu głowy - to tym bardziej bym się niepokoiła.
Jej źrenice są równe? Obie tak samo reagują na światło?
To możesz sama w domu sprawdzić.
Kotka normalnie się porusza?

Blue

 
Posty: 23416
Od: Pt lut 08, 2002 19:26

Post » Sob wrz 23, 2017 16:42 Re: Moja kotka zjadła pieczarkę.

Byłam dzisiaj drugi raz u weta. Nie miała gorączki. Dreszcze też już przeszły po tym jak dostała zastrzyk przeciwbólowy. Trzecia powieka też już nie zajmuje pół oka, ale nadal jest widoczna. Wetka wyciągneła fragment żwirku z oka i dała diagnoze, że tk ranki po żwirku. Była tego pewna, bo miała kilka takich przypadków już. Mała jak narazie biega i jest szczęśliwa po tych lekach przeciwbólowych. Wnioskuje, że poprawa jest i to ogromna. Z moich obserwacji źrenice ma równe.

Shadaaa

 
Posty: 31
Od: Śro lip 19, 2017 22:56

Post » Sob wrz 23, 2017 18:25 Re: Moja kotka zjadła pieczarkę.

Pomyśl o zmianie żwirku.
O zmiani weta tez na takiego, ktory jest bardziej empatyczny - rozumie, ze bol to dyskomfort straszny i od razu podaje srodki przeciwbólowe.
Nie sprawdza ile kot z bolem wytrzyma.
“Jesteśmy tu na jakiś czas, któregoś dnia szlag nas trafi, to po co tak traktować wszystko poważnie.”

:kitty:

FarciKot

Avatar użytkownika
 
Posty: 1118
Od: Czw sie 04, 2016 18:15
Lokalizacja: Warmia

Post » Sob wrz 23, 2017 21:29 Re: Moja kotka zjadła pieczarkę.

Co to za kukurydziany żwirek?
Testowałam prawie wszystkie kukurydziane żwirki dostępne na polskim rynku i nie miałam takich problemów.
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10637
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Sob wrz 23, 2017 21:50 Re: Moja kotka zjadła pieczarkę.

Żwirek Benek. Wsypałam jego resztke, która była mocno pokruszona. Gdybym wiedziała, że tak się to skończy, to nigdy bym jej tego nasypywała.

Shadaaa

 
Posty: 31
Od: Śro lip 19, 2017 22:56

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Gosiagosia, haaszek, Lifter i 92 gości