█NIK szkolenie, cała Polska - jak walczyc o finans.kastracji

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Śro paź 18, 2017 11:02 Re: ☞NIK - szkolenie o m.in. jak w gminach nalegac na kastra

U mnie gmina dopłaca 75% i pieniądze są do listopada czyli kocur właścicielski kosztuje 22,50 zł a kotka 47,50 zł. Umowa jest podpisana z wszystkimi trzema lecznicami. Weci zakładaja szwy śródskórne, nawet kubraczka nie trzeba wtedy zakładać. Bezdomniakom gmina funduje też odpchlenie, odrobaczenie, szczepienie, testy FIV/FELV i w razie potrzeby leczenie. Była np. w tym roku na koszt gminy składana łapka rudzielca, o świerzbach i KK nie wspomnę.
Obrazek

Ewa.KM

 
Posty: 3765
Od: Śro mar 20, 2013 23:32

Post » Czw paź 19, 2017 9:53 Re: ☞NIK - szkolenie o m.in. jak w gminach nalegac na kastra

super. a ktora to gmina? warto naglasniac takie dobre obyczaje.

p.s. warto jeszcze sprawdzic w gminie z ktorym schroniskiem maja podpisana umowe, jesli z ktoryms z obozow koncentracyjnych (typu radysy, wojtyszki), to pisac petycje, zeby podpisali z "mniejszym zlem" - niestety poki co tylko taka droga do likwidacji oboz.konc.:(
Obrazek Obrazek
PRZEPRASZAM ZA BRAK POLSKICH ZNAKOW.

Rakea

Avatar użytkownika
 
Posty: 4915
Od: Śro lis 14, 2007 23:56
Lokalizacja: Praga nad Wisłą

Post » Czw paź 19, 2017 13:58 Re: ☞NIK - szkolenie o m.in. jak w gminach nalegac na kastra

Podwarszawski Ozarów Mazowiecki. A co do schroniska to tez mamy fajne doświadczenie. W 2016 r. jak wygasła umowa ze Skierniewicami ogłoszono konkurs który wygrało schronisko w Węgrowie koło Grudziądza (300 km od Ożarowa) Napisała do mnie na fejsie wolontariuszka ze Skierniewic czy nie wiem dokąd pójdzie nasze 21 psów bo ona dostała tylko info, że ma je przygotować do transportu na poniedziałek. No to ja w te pędy za tel do gminy i dowiaduję, się że oferta Skierniewic była droższa wiec wybrano ten Węgrowiec. Odpalam na fb na forum Ożarowa pytanie czy nasze psy mają być trakotowane tak samo jak śmieci? Kto da niższa cenę ten może je sobie zabrać? Post komentuje kilkadziesiąt osób. Głos zabiera też burmistrz. Prosi o kilka dni aby mógł się zapoznać ze sprawą. W prywatnej rozmowie tłumaczy mi, że ma związane ręce bo prawo zamówień publicznych go obliguje do podpisania umowy. Tu jako ciekawostka. Umowa nie była jeszcze podpisana a już wydawano plecenia aby psy przygotować do wysyłki!!! Komus bardzo na tym zależało...Jak nie wiadomo oco chodzi to wiadomo, że o pieniądze.
Nie jestem specem od zamówień publicznych ale rok temu wyadoptowałam kociaka do dziewczyny która zajmuje się zamówieniami w m. st Warszawa. Konsultuję się z nią i uspokajam burmistrza, że nie ma związanych rąk, bo wartość umowy była poniżej 30 tys euro czyli z pominięciem ustawy PZP i kolejny przetarg można zorganizować tak, aby cena nie była jedynym kryterium. Burmistrz zwołuje naradę na najwyższym szczeblu tj. zastępca, sekretarz, jego ludzie od zamówień i my zwierzoluby. Ustalamy że warunkiem dopuszczającym do przetargu jest po pierwsze czynny wolontariat w schronisku, śmiertelność, odległość od Ożarowa i cena. Wygrywa schronisko w Milanówku oddalone o 24 km gdzie adopcji jest mniej więcej tyle samo co przyjęć i liczba psów waha się w granicach 100-120. Dla porównania w Węgrowcu psów jest ok 600-700 a śmiertelność 27%
Obrazek

Ewa.KM

 
Posty: 3765
Od: Śro mar 20, 2013 23:32

Post » Nie paź 22, 2017 23:49 Re: ☞NIK - szkolenie o m.in. jak w gminach nalegac na kastra

o kurcze. dobrze, ze burmistrz byl po waszej stronie, ilu z tych burmistrzow nie jest? strach myslec co by bylo...
Obrazek Obrazek
PRZEPRASZAM ZA BRAK POLSKICH ZNAKOW.

Rakea

Avatar użytkownika
 
Posty: 4915
Od: Śro lis 14, 2007 23:56
Lokalizacja: Praga nad Wisłą

Post » Pon paź 23, 2017 8:53 Re: ☞NIK - szkolenie o m.in. jak w gminach nalegac na kastra

No fajuego mamy burmistrza, na dodatek w czasie tych 2 miesiecy gdy sytuacja była w zawieszenie większośc z tych psów ze starego schroniska w ramach powszechnej mobilizacji sił, znalazło domy i nawet do Milanówka nie pojechało w efekcie. Pamiętam takiego nerwowego staruszka Teodora wydawało się, że jest skazany na kojec schroniskowy do śmierci a pojechał najpierw do Domu Tymczasowego w którym się szybko zaaklimatyzował i został już na stałe.
Obrazek

Ewa.KM

 
Posty: 3765
Od: Śro mar 20, 2013 23:32

Post » Czw lis 02, 2017 16:56 Re: █NIK szkolenie, cała Polska - jak walczyc o finans.kastr

nowy termin, cala polska!
Obrazek Obrazek
PRZEPRASZAM ZA BRAK POLSKICH ZNAKOW.

Rakea

Avatar użytkownika
 
Posty: 4915
Od: Śro lis 14, 2007 23:56
Lokalizacja: Praga nad Wisłą

[poprzednia]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], włóczka i 176 gości