kociak na 90% ma FIP - pomocy

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Wto wrz 19, 2017 11:04 Re: kociak na 90% ma FIP - pomocy

Rany, post mój zniknął.
Odnośnie Metacamu, wiesz, nie trzeba być wetem by wiedzieć, że to świństwo ;)
Poza tym to nie moja prywatna opinia, a zdanie weterynarzy z dużym doświadczeniem, którzy od lat zajmują się kotami.
Są lepsze leki na gorączkę, skuteczniejsze, z mniejszym wachlarzem skutków ubocznych.
Nie wiedzieć czemu weterynarze w Twojej miejscowości nie chcą poszerzyć swojej wiedzy.
Milva B
Obrazek
Nasze Koty: http://www.divine-cats.eu

milva b

Avatar użytkownika
 
Posty: 5596
Od: Czw mar 30, 2006 21:24
Lokalizacja: Poznań

Post » Wto wrz 19, 2017 13:00 Re: kociak na 90% ma FIP - pomocy

a czy możesz mi powiedzieć jakie to te inne leki na gorączkę? Bo mam wrażenie że ten metacan w ogóle mu nie pomaga - jest bardzo ciepły, osowiały i śpiący :( Może poprosze weta o inny lek na gorączkę ale jaki? Wczoraj było tak dobrze...
Obrazek

MaraJade

Avatar użytkownika
 
Posty: 33
Od: Śro wrz 13, 2017 10:42
Lokalizacja: Częstochowa

Post » Wto wrz 19, 2017 13:31 Re: kociak na 90% ma FIP - pomocy

Na Twoim miejscu pakowałabym dziś kota i jechała na wizytę, jeśli to faktycznie FIP to nie ma co wstrzymywać kuracji. Wet oceni czy nie potrzebna jest kroplówka wzmacniająca, witaminy, kolejna dawka sterydów/interferonu.
Tak zapytam: Widziałam, że po diagnozie nadal dwukrotnie zalecono wam Synulox. To przecież antybiotyk na zakażenia bakteryjne a FIP to zdaje się wirusowe zakażenie. Nadal go podajesz?

Lekarza możesz poprosić o zmianę leków przeciwgorączkowych. Kompletnie nie mam doświadczenia (na szczęście i oby tak zostało) z FIP, ale przy gorączce i przeciwbólowo (zakażenie po sterylce) moja kotka dostawała Tolfedine w tabletkach.
"Czy dom bez kota - najedzonego, dopieszczonego i należycie docenionego - zasługuje w ogóle na miano domu?" Mark Twain

MegGrey

Avatar użytkownika
 
Posty: 253
Od: Pon lis 23, 2015 12:54

Post » Wto wrz 19, 2017 13:33 Re: kociak na 90% ma FIP - pomocy

MaraJade pisze:a czy możesz mi powiedzieć jakie to te inne leki na gorączkę? Bo mam wrażenie że ten metacan w ogóle mu nie pomaga - jest bardzo ciepły, osowiały i śpiący :( Może poprosze weta o inny lek na gorączkę ale jaki? Wczoraj było tak dobrze...

My stosujemy Tolfinę lub/i opiaty. One są bardziej p.bólowe. Tolfina co 12 godzin jeśli jest taka potrzeba. Do Metacanu nie mam przekonania.
Przy FIP dewagacja co zaszkodzi a co nie zaszkodzi nie ma sensu. Ma pomóc kotu. Przynieść ulgę. Staram się ograniczyć kotu wizyt u weta na tyle ile to możliwe. Podaję wiele leków w domu. Odstawiam kroplówki. Bo to ma dwojakie działanie. Wspomaga kota ale także powoduje szybsze zbieranie się płynu. Stery, Furosemid, p.bólowe i gorączkowe. Jeśli kot sam je i pije i kuwetkuje , lub współpracuje przy karmieniu jesteśmy razem. Gdy widzę ,że słabnie i odmawia pokarmu- rozstaję się z nim. Przy FIP nie znasz momentu gdy kot zaczyna cierpieć ponad miarę. Można nie wyrobic się do weta. Strasznie się tego boję. Fakt, to nie są łatwe decyzje. Bo zawsze jest nadzieja, że kot wyjdzie. Podniesie się.
Powinnaś umówić jednego czy ew byłby gotowy podejść do kota i pomóć mu odejść.
Jesli to FIP to śmierć jest straszna.
Współczuję.
I trzymam kciuki by udało się kotu wyjść z tego.
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55324
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

[poprzednia]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: kicalka, skaz i 228 gości