Nowy kot. Czy ja wariuje?

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pon paź 30, 2017 14:16 Re: Nowy kot. Czy ja wariuje?

Witam, proszę o radę, a może ktoś miał podobnie przy dokoceniu.
Nasz rezydent ma 2 lata, w naszym domu pojawił się drugi kociak (10 miesięcy). Przeprowadziliśmy socjalizację z izolacją. Przy pierwszym spotkaniu koty ,, między sobą" ułożyły kocie sprawy(mruczenie, warczenie, ale bez rozlewu krwi). Koty się tolerują, ale:
1) Gdy tylko młody kociak się ruszy rezydent odrazu biegnie za nim, nie atakuje, nie syczy.
2) Młody kociak odkąd zapoznał rezydenta nie chce jeść :(
Dodam, że jeden i drugi kot są po zabiegu kastracji.
Pozdrawiam i dziękuję za pomoc.

89gaga

 
Posty: 2
Od: Pt wrz 09, 2016 6:39

Post » Pon paź 30, 2017 18:06 Re: Nowy kot. Czy ja wariuje?

Kot nie może nie jeść. Jeśli całkowicie odmawia jedzenia przez dłużej niż 1 dobę, należy zabrać go do weta i zrobić komplet badań (w tym morfologia krwi, biochemia, rozmaz manualny, może dodatkowe). Już przy 2-ej dobie często podaje się kroplówki, przy 3-ej to absolutna konieczność! Kot musi jeść, ponieważ w 2-3-ej dobie dochodzi do uszkodzeń wątroby.
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10678
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Pon paź 30, 2017 21:49 Re: Nowy kot. Czy ja wariuje?

Może źle się wyraziłam...nowy kociak je: mięso i suchą karmę, ale ma to miejsce dopiero jak rezydent jest zamknięty w innym pokoju i przy nim siedzę (nowym kocie). O stałej godzinie powtarzamy czynności x3 dziennie. Martwi mnie jedynie fakt, że sam z siebie nie podejdzie do miski jeśli w zasięgu jego wzroku znajduje się starszy kot.

89gaga

 
Posty: 2
Od: Pt wrz 09, 2016 6:39

Post » Śro lis 01, 2017 0:51 Re: Nowy kot. Czy ja wariuje?

Jak długo nowy kot nie chce jeść w obecności rezydenta?
Relacje mają szansę się zmienić. Pomóc może Feliway do kontaktu i obróżka feromonowa dla nowego.
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10678
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

[poprzednia]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: magnificent tree, ryniek i 531 gości