Jestem ze wsi.

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Nie wrz 03, 2017 14:08 Jestem ze wsi.

Jak w temacie , jestem ze wsi. Karmie i kastruję koty za swoją kasę, jeżeli robisz tak samo to napisz do mnie.

misiulka

 
Posty: 202
Od: Nie lut 15, 2015 21:32

Post » Nie wrz 03, 2017 15:09 Re: Jestem ze wsi.

Czekałam na jakiś odzew i się nie doczekałam . Wychodzi na to, że jestem głupia i jedyna w swoim rodzaju , że za wszystko płacę z własnej kieszeni!

misiulka

 
Posty: 202
Od: Nie lut 15, 2015 21:32

Post » Nie wrz 03, 2017 15:21 Re: Jestem ze wsi.

Spokojnie, nie tylko Ty karmisz i kastrujesz, na dodatek za własną kasę.
Forum nie jest teraz oblegane i na odpowiedź trzeba czasem poczekać.
Może nie było akurat nikogo ze wsi.

Ja jestem z miasta :wink: , ale jak zaczynałam to karmiłam, kastrowałam i leczyłam za własne pieniądze.
Teraz już nie muszę kastrować za własną kasę, bo w Warszawie można wykastrować za darmo wolno żyjącego kota.
Ale w dalszym ciągu leczę tymczasy za swoje.
Obrazek

mimbla64

Avatar użytkownika
 
Posty: 14195
Od: Pon lis 12, 2007 9:29
Lokalizacja: Warszawa Wola

Post » Nie wrz 03, 2017 15:43 Re: Jestem ze wsi.

Bardzo dziękuję za odpowiedź , bo myślałam, że tylko ja jestem taka głupia.(Przepraszam Ciebie i wszystkich tych , których mogłam urazić, ale już taka jestem, że walę bez ściemniania). Wszyscy , którzy usłyszą ode mnie, że robię to za własną kasę ,to patrzą na mnie jak na wariatkę !

misiulka

 
Posty: 202
Od: Nie lut 15, 2015 21:32

Post » Nie wrz 03, 2017 15:56 Re: Jestem ze wsi.

No coś w tym jest.
Niektórzy patrzą jak na wariatów, niektórzy absolutnie nie wierzą, że można coś robić bezinteresownie i jeszcze na dodatek dokładać do tego pieniądze.
Dowiedziałam się kiedyś od karmicielki, której pomagałam łapać koty do kastracji, że na pewno mi płacą od złapanej sztuki. :mrgreen:
Tylko tak umiała sobie wytłumaczyć fakt, że się z nią w niedzielę o 6 rano umawiam. :twisted:

Co do płacenia za sterylki, to może uda Ci się uzyskać pomoc.
Zawsze to będzie dla Ciebie mniejsze obciążenie.
Próbowałaś?
Obrazek

mimbla64

Avatar użytkownika
 
Posty: 14195
Od: Pon lis 12, 2007 9:29
Lokalizacja: Warszawa Wola

Post » Nie wrz 03, 2017 16:16 Re: Jestem ze wsi.

Próbowałam pytać na Gminie, ale oni robią wielkie oczy (nie wierzę, że nie mają na takie rzeczy kasy). Dodatkowo muszę dodać, że jestem osobą znaną w mojej Gminie, ponieważ prowadzę działalność gospodarczą uznawaną za bardzo dochodową.

misiulka

 
Posty: 202
Od: Nie lut 15, 2015 21:32

Post » Nie wrz 03, 2017 16:31 Re: Jestem ze wsi.

W gminie muszą to być środki w ramach uchwały o programie opieki nad zwierzętami bezdomnymi i zapobieganiu bezdomności zwierząt na dany rok.
Myślę, że możesz się dowiedzieć w swojej gminie, kiedy taka uchwała została podjęta i na co przeznaczono kasę.
Gdyby chcieć walczyć o pieniądze na sterylizację, to na etapie podejmowania takiej uchwały przez radę gminy.
Tutaj taka przykładowa uchwała:
http://www.liniewo.pl/wp-content/upload ... rogram.pdf

A znasz tę akcję?
viewtopic.php?f=1&t=176097
https://pl-pl.facebook.com/powszechna.sterylizacja/

Chiara, która ją prowadzi, współpracuje z ludźmi z całej Polski, którzy chcą u siebie łapać i kastrować koty.
Negocjuje dobre ceny za sterylki z miejscowymi wetami.
Akcja jest przeznaczona przede wszystkim dla wiejskich kotów.
Obrazek

mimbla64

Avatar użytkownika
 
Posty: 14195
Od: Pon lis 12, 2007 9:29
Lokalizacja: Warszawa Wola

Post » Nie wrz 03, 2017 17:43 Re: Jestem ze wsi.

Nie chodzi mi o pieniądze, tylko o to, że na wsi koty są traktowane jako zabawka dla dzieci, albo towarzysz dla starej samotnej babci.

misiulka

 
Posty: 202
Od: Nie lut 15, 2015 21:32

Post » Nie wrz 03, 2017 18:04 Re: Jestem ze wsi.

Na wiejską mentalność niestety nie ma silnych.
Nie tylko Ty się z tym borykasz.
Tutaj wątek wilber, która próbowała pomóc kotce i jej dzieciom:
viewtopic.php?f=1&t=180874
Obrazek

mimbla64

Avatar użytkownika
 
Posty: 14195
Od: Pon lis 12, 2007 9:29
Lokalizacja: Warszawa Wola

Post » Nie wrz 03, 2017 18:05 Re: Jestem ze wsi.

Nie tylko na wsi, w mieście jest tak samo, a jak sie kot znudzi, to się go wywala na ulicę, gdzie nawet nie ma gdzie się schronić, bo klatki bloków pozamykane, nie ma stodoły, czy komórki, gdzie taki wywalony kot znalazłby schronienie :(
Wszyscy karmimy za własną kasę, również leczymy, sterylizujemy i szukamy domów-widać my wszyscy (w oczach innych ) jesteśmy nie halo :smokin:
ObrazekObrazekObrazek
Tylko przyjaciele słyszą Twój krzyk , gdy milczysz i widzą łzy, gdy się śmiejesz
"Boże , chroń mnie od fałszywych przyjaciół -z wrogami sobie poradzę"

kropkaXL

Avatar użytkownika
 
Posty: 35418
Od: Wto sie 12, 2008 14:18

Post » Nie wrz 03, 2017 18:21 Re: Jestem ze wsi.

Jestem ze wsi, kastruje ( i tymczasuje) za własną kasę ; /.
A jak już jesteśmy przy ochronie, to ja dam ci podarek. Kotka. Będziesz go karmił, czesał i codziennie głaskał, bo kotek to bardzo lubi. Za to jak ktoś przyjdzie ciemną nocką, żeby ci poderżnąć gardło, to kotek go zeżre.
Toroj

MM93

Avatar użytkownika
 
Posty: 512
Od: Czw sty 12, 2012 21:36

Post » Pon wrz 04, 2017 13:54 Re: Jestem ze wsi.

Przeprowadziłam się na wieś 17 lat temu. Myślałam, że skończą się problemy z bezdomnymi kotami, ale bardzo się pomyliłam. Rocznie przybywa mi na wsi 1-2 kotów podrzuconych. Działamy we dwie z sąsiadką w kastracji, ale to ja głównie przygarniam biedy. Jednego kota udało mi się wykastrować na koszt gminy.

Zakocona

 
Posty: 6992
Od: Czw lut 03, 2005 22:19
Lokalizacja: Gliwice

Post » Wto wrz 05, 2017 11:12 Re: Jestem ze wsi.

Ja na wsi mieszkam od urodzenia, bo kocham wieś. To nic ,że muszę zmienić buty wsiadając do samochodu, żeby gdzieś pojechać. To nic,że ciężko utrzymać porządek w mieszkaniu, ale kto ma zwierzęta ten zrozumie. Dobrze, że masz taką sąsiadkę, bo ja jestem z tym sama i tak samo przybywa mi kotów podrzuconych. Kiedy te koty wyleczę, wykastruję i dobrze nakarmię, to one już nie chcą odejść z mojego podwórka.

misiulka

 
Posty: 202
Od: Nie lut 15, 2015 21:32

Post » Śro wrz 06, 2017 20:15 Re: Jestem ze wsi.

Tak sobie pomyślałam, że dużo nas (tych ze wsi, którzy kochają koty bez względu jakie są) nie ma. Mam rację?

misiulka

 
Posty: 202
Od: Nie lut 15, 2015 21:32

Post » Wto wrz 12, 2017 16:23 Re: Jestem ze wsi.

Jednak mam rację. Teraz już wiem na czym stoję. Stara idiotka ze wsi co kocha koty!

misiulka

 
Posty: 202
Od: Nie lut 15, 2015 21:32

[następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 238 gości