Kotek sika na świeżo uprane ubrania

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Wto wrz 12, 2017 23:10 Re: Kotek sika na świeżo uprane ubrania

Kot ma kuwete zamknięta z wyjęta klapka. Przez tydzień kuweta stała otwarta bez tej górnej części i nic nie pomogło. Stoi ona pod szafka w łazience którą jest podwieszana. Staram się ja czyścić po każdej wizycie kota i myje ja co tydzień.
Wsypuję mu żwirek kukurydziany z best cats.
W sumie w ciągu 1.5 miesiąca był z 6 razy u weterynarza.
Mało tego u 3 różnych przy czym jeden jeszcze przyprowadził drugiego. Każdy mówi że kotek jest zdrowy.
Mi się wydaje że on po prostu nie lubi tego fotela.

nielubieo2

 
Posty: 16
Od: Czw sie 31, 2017 5:42

Post » Wto wrz 12, 2017 23:37 Re: Kotek sika na świeżo uprane ubrania

Wielka szkoda, że kociak nie miał badań krwi, bo jemu może dolegać coś zupełnie innego niż pęcherz. "Na oko" to sobie go może diagnozować i dziesięciu wetów, bez badań nic nie da się stwierdzić.
A dlaczego nie może mieć dwóch kuwet? jednej w łazience a drugiej w pokoju gdzie jest fotel? Kociak został zbyt wcześnie zabrany od matki, mógł po prostu nie mieć jeszcze wystarczająco utrwalonego odruchu załatwiania się tylko i wyłącznie do kuwety. Poza tym kocięta w zabawie często się zapominają i nie zdążają do kuwety jeśli jest zbyt daleko.
A wracając do samego fotela, żaden tani preprat, zresztą drogi też, na wielokrotnie zasikaną skórę już nie pomoże ;)
Możesz tylko spróbować potraktować fotel profesjonalnym ozonatorem, ale to bardzo droga impreza, bo firmy ozonujące mieszkania bardzo się cenią a zakup własnego ozonatora to wydatek rzędu 700-1700 złotych. Taniej będzie wymienić fotel na nowy.
Milva B
Obrazek
Nasze Koty: http://www.divine-cats.eu

milva b

Avatar użytkownika
 
Posty: 5596
Od: Czw mar 30, 2006 21:24
Lokalizacja: Poznań

Post » Wto wrz 12, 2017 23:48 Re: Kotek sika na świeżo uprane ubrania

Kotom raczej od tak nie zdarza się lubić/nie lubić czegoś i na to sikać dla kaprysu. To są czyste zwierzaki i demonstrują w ten sposób, że coś fizycznie lub behawioralnie jest nie tak. Sikanie poza kuwetą często jest krzykiem o pomoc. Teraz to już może być błędne koło: kot z jakiegoś powodu raz zsikał się na fotel (może zachęcony ubraniem, może za daleko do kuwety a się chciało bardzo) a teraz ciągle czuje na nim zapach moczu. Póki będzie go czuł będzie na niego sikał. Jeśli masz taką możliwość by fotel chociaż tymczasowo wynieść do piwnicy/garażu to spróbowałabym tego. Jeśli znajdzie inny punkt sikania to masz jasną odpowiedź.
U mojej kotki to był złożony problem (za późna kastracja, stres, jej delikatna natura, średnie stosunki z moim kotem, nowe miejsce, niedopasowany żwirek) + właśnie zapachy i to nie tylko mocz, ale także chlor w środkach czystości, dopiero po całkowitym zażegnaniu problemu mogłam przestać zwracać uwagę na składy środków do czyszczenia czy przypadkiem nie ma tam chloru ;) Z uwagi też na beznadziejnych wetów, na których trafiałam (przez trzy miesiące też przeszłam 5 różnych w trzech różnych lecznicach). Wet nie ma prawa oceniać zdrowia kota po spojrzeniu na niego i pomacaniu. To nie jest żadna metoda diagnozy. Koniecznie zrób badania krwi jak pisze milva b i najlepiej USG. I to biegiem, bo jak zacznie obsikiwać cały dom a Ty będziesz zmuszona wywalić połowę sprzętów ze względu na smród, to koszty na badania wydadzą się przy tym niczym. Diagnoza jest podstawą. I koniecznie dwie kuwety jak kilka razy już było radzone, to nie musi być od razu kupiona nie wiadomo jaka kuweta. Tę obecną ustaw tak jak docelowo ma być, ta z innym żwirkiem to może być zwykła kuwetka ze zoologa za 15 zł albo nawet stara miska niezbyt wysoka żeby kot mógł swobodnie tam wejść, wysypana obficie tym nowym materiałem. To tylko rozwiązanie tymczasowe (nie wyobrażasz sobie jakie cuda robiłam by swojej pomóc na problemy, wanna wyłożona folią aluminiową to była jedna z mniej dziwnych rzeczy ;) )
W jednej z fundacji, z której wzięłam swojego (na szczęście nieposikującego) kocura mieli zasadę: jak problem z sikaniem (a zdarzał się im czasem jakiś u zdrowego bez zmiany żwirku) to kupić zwykłego benka zbrylającego bezzapachowego w zoologu i wymienić żwirek na próbę. Spróbuj z tą wymianą, serio, kotu się może jakiś żwirek odwidzieć z różnych powodów czasem dla nas ludzi niepojętych.
"Czy dom bez kota - najedzonego, dopieszczonego i należycie docenionego - zasługuje w ogóle na miano domu?" Mark Twain

MegGrey

Avatar użytkownika
 
Posty: 253
Od: Pon lis 23, 2015 12:54

Post » Śro wrz 13, 2017 0:14 Re: Kotek sika na świeżo uprane ubrania

milva b pisze:Możesz tylko spróbować potraktować fotel profesjonalnym ozonatorem, ale to bardzo droga impreza, bo firmy ozonujące mieszkania bardzo się cenią a zakup własnego ozonatora to wydatek rzędu 700-1700 złotych. Taniej będzie wymienić fotel na nowy.

Ozonator domowy można dostać taniej (ok. 150 zł), chociaż nie mogę dać gwarancji, że zabije zapach moczu z fotela. Mogę jednak powiedzieć, że po ozonowaniu pokoju pełnym cyklem i wietrzeniu zapach ozonu unosił się jeszcze co najmniej dobę, a jeżeli mnie pamięć nie myli to nawet kilka dni. Wniknął w szafy, w podłogę. Więc może mały ozonatorek poradziłby sobie i z fotelem? Jeśli szkoda mebla, to jako ostatnią deskę ratunku zakupiłabym takie małe urządzenie. Ale wpierw, jeśli jest taka możliwość, zrobiłabym test ze schowaniem fotela.
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10678
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Śro wrz 13, 2017 1:25 Re: Kotek sika na świeżo uprane ubrania

Tylko należy pamiętać, przy każdym ozonowaniu najlepiej opuścić pomieszczenia na kilkanaście godzin, zabrać koty, inne zwierzęta i rośliny ;)
Ozon może poważnie zaszkodzić wszystkim żywym organizmom.
Milva B
Obrazek
Nasze Koty: http://www.divine-cats.eu

milva b

Avatar użytkownika
 
Posty: 5596
Od: Czw mar 30, 2006 21:24
Lokalizacja: Poznań

Post » Śro wrz 13, 2017 1:37 Re: Kotek sika na świeżo uprane ubrania

Przez zapach ozonu miałam spory dylemat, czy pokój już jest wywietrzony, czy jeszcze nie. Bo co to znaczy "dobrze wywietrzyć" - jak to ujęto w instrukcji? Okno otwarte na oścież, nie pamiętam czy wiatraka jeszcze nie włączyłam, żeby było szybciej. A przestać pachnąć nie chciało ;)
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10678
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Śro wrz 13, 2017 11:24 Re: Kotek sika na świeżo uprane ubrania

Z ozonatorem nie mam problemu mogę pożyczyć. Zmieniłam mu zwirek na bentonitowy. Zobaczymy jak zadziała :D narazie doba mineła jak matę z taśmą położylam i jeszcze nie siknął na fotel :D

nielubieo2

 
Posty: 16
Od: Czw sie 31, 2017 5:42

Post » Śro wrz 13, 2017 11:27 Re: Kotek sika na świeżo uprane ubrania

nielubieo, a nie ma szans postawić mu drugiej kuwety, jak Ci wszyscy doradzają? Są koty czyścioszki, które do jednej nie chcą robić kompletu. Naprawdę to nie musi być droga zabawa, wystarczy obecnie jakaś większa miska. To groszowe sprawy, a może rozwiązać problem.

Ty$ka

Avatar użytkownika
 
Posty: 1408
Od: Nie mar 11, 2012 19:57

Post » Śro wrz 13, 2017 11:29 Re: Kotek sika na świeżo uprane ubrania

na środku salonu tylko. Mam meble na wymiar w całym mieszkaniu

nielubieo2

 
Posty: 16
Od: Czw sie 31, 2017 5:42

Post » Pt wrz 15, 2017 7:40 Re: Kotek sika na świeżo uprane ubrania

Po położeniu maty z taśmą obustronnie klejaca kotek przestał sikać na fotel i załatwia się tylko do kuwety. Dodatkowo ma zmieniony zwirek ktory wydaje mi się że bardziej mu pasuje

nielubieo2

 
Posty: 16
Od: Czw sie 31, 2017 5:42

Post » Pt wrz 15, 2017 11:29 Re: Kotek sika na świeżo uprane ubrania

A krew miał badaną? by na 100% wykluczyć chorobę?
Milva B
Obrazek
Nasze Koty: http://www.divine-cats.eu

milva b

Avatar użytkownika
 
Posty: 5596
Od: Czw mar 30, 2006 21:24
Lokalizacja: Poznań

Post » Pt wrz 15, 2017 23:25 Re: Kotek sika na świeżo uprane ubrania

W poniedziałek będzie miał krew badana i jeszcze raz mocz

nielubieo2

 
Posty: 16
Od: Czw sie 31, 2017 5:42

[poprzednia]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Blue, Google [Bot], Majestic-12 [Bot], nfd i 520 gości