Osłabiony kot . Proszę o pomoc !

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pon sie 28, 2017 15:24 Osłabiony kot . Proszę o pomoc !

Witam , 3 tygodnie temu kot był odrobaczany od tamtego momentu coś się z nim złego dzieje . Mało jada , jego waga drastycznie spadła , jest ospały i leniwy . Byłem z nim u weterynarza , powiedziano mi że ma gorączkę 41,5 . Przepisano mi zastrzyki , które miałem robić co 2 dni , wydaje mi się że to nie pomaga . Jest znacznie mniej dynamiczny , kiedyś biegał , teraz jakikolwiek ruch sprawia mu dyskonfort ( Śmiem twierdzić z obserwacji ) Kot nie wymiotuje , prawdopodobnie ma problemy z wydalaniem . Za pare dni jade z nim do kolejnego weterynarza może się czegoś dowiem . Pytanie jakie kieruje do was to : Czy znacie jakiś domowy sposób lub inny ( Nie mówie tutaj o lekach ) który może mu pomóc . Jeżeli macie jakąś myśl co mu może dolegać proszę o odpowiedź . Z góry dziękuję !

KAMI058

 
Posty: 2
Od: Pon sie 28, 2017 15:15

Post » Pon sie 28, 2017 15:41 Re: Osłabiony kot . Proszę o pomoc !

Do innego weterynarza jedź z nim już jutro. Nie wiadomo co się dzieje z kotem, a za parę dni może być już za późno na pomoc.
Jakie badania zrobił weterynarz? Krew, USG, RTG?
Milva B
Obrazek
Nasze Koty: http://www.divine-cats.eu

milva b

Avatar użytkownika
 
Posty: 5596
Od: Czw mar 30, 2006 21:24
Lokalizacja: Poznań

Post » Pon sie 28, 2017 16:52 Re: Osłabiony kot . Proszę o pomoc !

Cym kot był odrobaczany?
znasz nazwę preparatu?
Jeśli nie znasz, to koniecznie się dowiedz.
W ogóle, zanim pojedziesz do innego weta - jak najszybciej, nie rozumiem na co czekałaś tyle czasu? - to weź od aktualnego wydruk z rozpoznaniem i podanymi wszystkimi lekami i zabiegami, jakie kot otrzymał.
ObrazekObrazekObrazekObrazek

Kazia

 
Posty: 13706
Od: Pt maja 24, 2002 13:46
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pon sie 28, 2017 18:48 Re: Osłabiony kot . Proszę o pomoc !

Domowe sposoby nic w takiej sytuacji nie przyniosą. Z kotem jest niedobrze, jedź jak najszybciej do weta. A jaka była dawka tego środka odrobaczającego? Dostosowana do wagi kota? Czy kot po odrobaczeniu wkrótce się wypróżnił? Jak długo ma problemy z wypróżnieniem? Tamten weterynarz nie zrobił usg ani rtg?

Agnieszka2009

 
Posty: 499
Od: Sob sty 10, 2009 16:57

Post » Wto sie 29, 2017 10:38 Re: Osłabiony kot . Proszę o pomoc !

Nic nie zrobił , posłuchał jak bije serce , powiedział że są jakieś szmery i że ma temperaturę , sprawdził jamę ustną , uszy tam wszystko jest podobno w porządku . Dziś jadę do bardziej profesjonalnego mam nadzieje wete , zaobserwowałem że ma problem z jedzeniem twardszych pokarmów typu karma . Rozmiękczyłem mu pokarm w mleku i dużo chętniej zaczął to jeść . Wygląda nieco lepiej niż wczoraj . Za 2 godzinki zobaczę co mi powie specjalista .

KAMI058

 
Posty: 2
Od: Pon sie 28, 2017 15:15

Post » Śro wrz 20, 2017 11:51 Re: Osłabiony kot . Proszę o pomoc !

problem w pyszczku ma? co po wizycie KAMI058?

gizmo22

 
Posty: 171
Od: Wto lis 29, 2016 8:39




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Blue, Google [Bot], Mojo97 i 180 gości