Przewiana norka Alienorka

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pt lis 15, 2019 10:53 Re: Jesienna norka Alienorka

W nocy kotek skoczył mi na twarz. Wyglądam jak lumpiara ze szramą na całą dolną powieke.
“To co robimy dla nas, umiera wraz z nami. To co robimy dla innych i dla świata zostaje po nas i jest nieśmiertelne.” -A. Pine
nasz wątek: http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=159694

Alienor

Avatar użytkownika
 
Posty: 24225
Od: Pt mar 19, 2010 14:48

Post » Pt lis 15, 2019 11:04 Re: Jesienna norka Alienorka

Alienor pisze:W nocy kotek skoczył mi na twarz. Wyglądam jak lumpiara ze szramą na całą dolną powieke.

O, matko!! 8O
Ani dnia spokoju dla Ciebie :?
Prawo i Sprawiedliwość jest najbardziej mściwym gangiem politycznym w Europie./Davies

Obrazek
"Lepiej czasem zapalić małą świeczkę, niż przeklinać mrok.."

morelowa

 
Posty: 22979
Od: Sob gru 19, 2009 10:38
Lokalizacja: Wrocław

Post » Sob lis 16, 2019 20:10 Re: Czarna kicia z wadą serca pilnie szuka DT/DS str.71

Pod Czestochową jest kicia w pilnej potrzebie - 6-miesięczna, wygladająca jak 4-miesięczne kocię czarnulka z chorym serduszkiem - https://www.facebook.com/pg/StrefaKotaA ... 9383554035
“To co robimy dla nas, umiera wraz z nami. To co robimy dla innych i dla świata zostaje po nas i jest nieśmiertelne.” -A. Pine
nasz wątek: http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=159694

Alienor

Avatar użytkownika
 
Posty: 24225
Od: Pt mar 19, 2010 14:48

Post » Sob lis 16, 2019 21:03 Re: Czarna kicia z wadą serca pilnie szuka DT/DS str.71

Zaznaczę.
Obrazek
Misia [*] u mnie 28.04.2017-14.06.2018

Meteorolog1

Avatar użytkownika
 
Posty: 3713
Od: Sob lis 23, 2013 0:42
Lokalizacja: Olesno (opolskie)

Post » Nie lis 17, 2019 11:46 Re: Czarna kicia z wadą serca pilnie szuka DT/DS str.71

Karamba mi się zatkała (tyłek w sensie). Na razie walczę domowo, bo nie jest bardzo źle, ale trzymajcie kciuki. Bo bardzo wolałabym uniknąć kolejnej narkozy :(
“To co robimy dla nas, umiera wraz z nami. To co robimy dla innych i dla świata zostaje po nas i jest nieśmiertelne.” -A. Pine
nasz wątek: http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=159694

Alienor

Avatar użytkownika
 
Posty: 24225
Od: Pt mar 19, 2010 14:48

Post » Nie lis 17, 2019 11:59 Re: Czarna kicia z wadą serca pilnie szuka DT/DS str.71

Alienor pisze:Karamba mi się zatkała (tyłek w sensie). Na razie walczę domowo, bo nie jest bardzo źle, ale trzymajcie kciuki. Bo bardzo wolałabym uniknąć kolejnej narkozy :(

:ok:
U nas śmietanka, kefirek... pomagały.

Alienor pisze:Pod Czestochową jest kicia w pilnej potrzebie - 6-miesięczna, wygladająca jak 4-miesięczne kocię czarnulka z chorym serduszkiem - https://www.facebook.com/pg/StrefaKotaA ... 9383554035

Widziałam. Rozesłałam.Tylko tyle mogę.
Choć bardzo mnie wzburzają takie wpisy o tym jaki los koci zgotowano w przyszłości. Tutaj popieram Anielę. Jeśli jej nie przetrzymano do ew ratunku to nie winni jej wypuszczać na zmarnowanie. Umieranie i żywot w cierpieniu.
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55353
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Nie lis 17, 2019 16:31 Re: Czarna kicia z wadą serca pilnie szuka DT/DS str.71

U Ofelii naodetkanie pomogłaby wątróbka... Tyle że pomogłaby aż za bardzo :roll:
ewentualnie parafina dopyszcznie.
:ok: :ok: za odetkanie
wątek Księżniczki Ofelii i Małej Czarnej Carmen
viewtopic.php?f=46&t=213181 - cz. IX
Obrazek

MB&Ofelia

 
Posty: 33157
Od: Pt gru 09, 2011 9:20
Lokalizacja: Koszalin

Post » Nie lis 17, 2019 17:16 Re: Czarna kicia z wadą serca pilnie szuka DT/DS str.71

U nas pomogła parafina. 10 cm filcu wyszło przodem.

Dyktatura

 
Posty: 11911
Od: Pon paź 12, 2009 8:40
Lokalizacja: Wrocław

Post » Nie lis 17, 2019 18:46 Re: Czarna kicia z wadą serca pilnie szuka DT/DS str.71

Na razie lewatywa i oliwienie kotka od środka i po wierzchu. I dłubanie w pupie...
“To co robimy dla nas, umiera wraz z nami. To co robimy dla innych i dla świata zostaje po nas i jest nieśmiertelne.” -A. Pine
nasz wątek: http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=159694

Alienor

Avatar użytkownika
 
Posty: 24225
Od: Pt mar 19, 2010 14:48

Post » Pon lis 18, 2019 12:22 Re: Czarna kicia z wadą serca pilnie szuka DT/DS str.71

Na kłaki najlepszy bardzo gęsty glutek z siemienia (teki, że ledwo daje się do strzykawki zaciagnąć - naraz można spokojnie dać 5ml a najgorszy skutek uboczny to rzadsza kupa) - nie upośledza wchłaniania na tak długi czas jak prafaina a zwykle pomaga (chyba, że stan już na minutę przed otwarciem kota, to wtedy może być za słaby). Odradzam wszelkie niestrawne rodzaje błonnika jak psylium - to dobre profilaktycznie lub przy lekkim zatkaniu, a przy porządnym - dopiero może kota zakorkować. Laktuloza drażni co bardziej delikatne jelita (działa jak nadmiar ksylitolu wywiłując de facto biegunkę osmotyczną - jeśli ktoś nie wie jakie to uczucie, to polecam naraz kilka łyżeczek).

Moje koty - poza Susu - to sami mistrzowie od zatkań. Kiedyś biegałam po klinikach, USG, RTG na kontrast, kroplówki (stres dla kota, kupa czasu, kupa kasy) i efekt żaden a kot zwracał co zjadł w max. 20 minut a czasami nawet woda wracała - ostatecznie dałam gęsty glutek i poszło (moje włosy franca zjadła i się nimi zakłaczyła); teraz walczę glutkiem i zwykle 2-3 podania wystarczają. Poza tym to bezpieczne nawet dla kotów z PNN czy trzustkowo-jelitowych albo z wrzodami, bo wręcz łagodzi podrażnienia. Przy nieżytach czasami 12h bez jedzenia pomaga, ale przy zatkaniu to tylko glutek od razu przy pierwszych objawach - nie zaszkodzi a pomóc może sporo. Na podrażnienia daję tylko parzony taki delikatny (bo też zmniejsza wchłanianie trochę - im gęściejszy tym bardziej), ale przy zatkaniu albo braku apetytu i zwrotach z kudłami idzie taki gęsty gotowany jak kisiel. Szybkie, tanie i bezpieczne. W max. 24h mi póki co działało.
...

czarnekoty123

 
Posty: 4209
Od: Śro wrz 12, 2012 18:34
Lokalizacja: Mysłowice, śląskie

Post » Pon lis 18, 2019 12:55 Re: Jesienna norka Alienorka

Czarna kotka z wadą serca ma DT (awaryjny, ale ma) więc małe uff.

Karamba jest kotką powypadkową - dlatego ma zwężone i wyciągnięte do góry ujście (zbyt wysoka amputacja, łaska boska że się sama załatwia) a część tego co powinno być w środku wystaje na zewnątrz (łatali jak się dało, ale skóry brakło). Dlatego jak jej się kupa teraz źle ułożyła, to ona ma problem z załatwieniem się. W nocy albo ona albo Kotori zrobiła kupę - teraz siedzi sama z czystą kuwetą to nie będzie wątpliwości. Ale pupa nie opuchnięta, znów podlałam i naoliwiłam, to co ma wylecieć powinno wylecieć. Jak nie, to dziś po południu wet - na wszelki wypadek jutro wolne
“To co robimy dla nas, umiera wraz z nami. To co robimy dla innych i dla świata zostaje po nas i jest nieśmiertelne.” -A. Pine
nasz wątek: http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=159694

Alienor

Avatar użytkownika
 
Posty: 24225
Od: Pt mar 19, 2010 14:48

Post » Wto lis 19, 2019 18:27 Re: Jesienna norka Alienorka

Karambo trzymam kciuki żeby nooo poszło jak trzeba
w Twoim przypadku wieści o braku qpy martwią mocno :(

Kociama

Avatar użytkownika
 
Posty: 23506
Od: Czw gru 07, 2006 18:34
Lokalizacja: Beskidy

Post » Wto lis 19, 2019 22:56 Re: Jesienna norka Alienorka

Je, pupa nie jest spuchnięta, kupy nie znalazłam, ale mogła zrobi w jakimś zakamarku. Na razie wstrzymałam się z wetem. Bo nie zachowuje się jakby był jakiś problem. Może ja schizuję?

Edit: mamy kupę.

Edit2: na spacerze nocnym z psami wywaliłam się (dziura w drodze w ciemnym miejscu) więc mam oba kolana obite i mam problem z podnoszeniem lewej ręki (stłuczone żebra) oraz oddychanie i kaszelek bolą. Poza tym ok.
“To co robimy dla nas, umiera wraz z nami. To co robimy dla innych i dla świata zostaje po nas i jest nieśmiertelne.” -A. Pine
nasz wątek: http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=159694

Alienor

Avatar użytkownika
 
Posty: 24225
Od: Pt mar 19, 2010 14:48

Post » Śro lis 20, 2019 10:05 Re: Jesienna norka Alienorka

O... współczuję. Zdrowia!
...

czarnekoty123

 
Posty: 4209
Od: Śro wrz 12, 2012 18:34
Lokalizacja: Mysłowice, śląskie

Post » Śro lis 20, 2019 11:27 Re: Jesienna norka Alienorka

Zdrowia ,zdrowia i jeszcze raz zdrowia. :ok:
Obrazek

muza_51

 
Posty: 2263
Od: Pon paź 04, 2010 10:04
Lokalizacja: Jarosław

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 199 gości