Kotka która najwyraźniej tęskni, sika na łóżko !

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Śro sie 23, 2017 11:50 Kotka która najwyraźniej tęskni, sika na łóżko !

Witam serdecznie wszystkich MAIUkowiczów !

Jestem właścicielem, przyjacielem i tatą swojej koteczki Tusi.

Kotka jest u nas od 2 lat i 3 miesięcy. Niestety rok temu kotka została z moją narzeczoną, a ja sam musiałem wylecieć za granicę na 2 i pół miesiaca. Kotka wtedy zaczęła sikac poza kuwetą, na początku była to tylko posadzka, później dywany az w końcu dotarła do łózka.

Gdy wróciłem, przestała sikać aż do marca tego roku, gdzie zacząłem pracę w systemie 2 dni po 14 godzin a następnie 2 dni wolne.

Kotka podczas mojej nieobecności przebywa w domu z narzeczoną z którą mieszkam. Niestety problem ostatnio występuje nawet podczas tego, gdy jestem w domu. Wystarczy, że zauważy jak zakładam spodnie i szykuję się do wyjścia, ona potrafi bezczelnie na moich oczach usiąść i nasikać na łóżku. Dziś przeszła samą siebie, bo nasikała na poduszkę, na której śpię.

Proszę o pomoc co w tym przypadku zrobić ? Mimo tego, że robi to co robi kochamy ją i chcemy o nia zawalczyć. Jeżeli się nie uda, niestety będziemy zmuszeni ją oddać, bo szkody są coraz to większe.

wsn555

 
Posty: 3
Od: Śro sie 23, 2017 11:42

Post » Śro sie 23, 2017 13:02 Re: Kotka która najwyraźniej tęskni, sika na łóżko !

komu ją chcecie oddać? jest jeszcze na gwarancji?
ten , od kogo ja macie weźmie ją z powrotem? mówiliście mu o problemie?

wklej badania moczu z tamtego roku, z tego czasu gdy miała problemy z pęcherzem? co zalecił vet?
zrób teraz tez badania moczu , przegląd u veta

czym ją karmisz? konkretnie
coś się zmienia jak Ciebie nie ma w domu? oprócz tego, że cię nie ma. Kotka ma niej zabawy, inne jedzenie?

z jej zachowania to raczej wynika, że ma jakiś problem zdrowotny
zachowuje sie typowo jak kot, który usiłuje się z Tobą porozumieć, pokazuje ci że cos jest nie tak jak trzeba

nie przepada za Twoją narzeczoną?
dlaczego myslisz, że tęskni akurat za Tobą?

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27168
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Śro sie 23, 2017 13:35 Re: Kotka która najwyraźniej tęskni, sika na łóżko !

Sikającego kota nie oddaje się jak zgniłego jajka. Komuś dostarczając problemu. Poza tym jeśli się kocha to się walczy. Tata córci nie pozbywa się.
Problemy sikunowe mogły się zacząć od wyjazdów. Kocia żyjąca w stresie mogła podupaść na zdrowiu. Czym większy/dłuższy sters tym większe szanse na chorobę. Bo jest on chorobotwórczy dla futra! Wasz kot wpisuje się w objawy i zachowuje jak kot chory. Wet konieczny. I badania. Nie tylko ogląd od paszczy przez uszy, resztę kota aż do gruczołów pod ogonem. Wszystko co szwankuje ma wpływ. Zrób mocz, jeśli dasz radę. Morfologię z pełną biochemi i rozmaz manulany. Robię jeszcze fruktozaminę by ew cukrzycę sprawdzić.
Kot musi być 12 godzin na czczo.
Wklej wyniki dawnych i obecnych badań. Zobaczymy.
Nie daj się zbyć wetowi ,że obmacanie kota wystarczy. I zajrzenie. Zrób badania.
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55358
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Śro sie 23, 2017 16:49 Re: Kotka która najwyraźniej tęskni, sika na łóżko !

Patmol pisze:komu ją chcecie oddać? jest jeszcze na gwarancji?
ten , od kogo ja macie weźmie ją z powrotem? mówiliście mu o problemie?


Dobre pytanie.


Trudno znaleźć chętnych na sikającego kota, nawet rasowego.

Koniczynka47

 
Posty: 2746
Od: Wto lut 23, 2016 9:21

Post » Śro sie 23, 2017 20:13 Re: Kotka która najwyraźniej tęskni, sika na łóżko !

Koniczynka47 pisze:
Patmol pisze:komu ją chcecie oddać? jest jeszcze na gwarancji?
ten , od kogo ja macie weźmie ją z powrotem? mówiliście mu o problemie?


Dobre pytanie.


Trudno znaleźć chętnych na sikającego kota, nawet rasowego.


E tam ciężko. Jak ktoś chce sprzedawać "rasowe" koty to sikający nie będzie przeszkadzać- oby tylko kociaki się rodziły i łatwo się sprzedawały.

Chikita

 
Posty: 6400
Od: Śro cze 28, 2017 18:05
Lokalizacja: Białystok /Suwałki

Post » Czw sie 24, 2017 11:17 Re: Kotka która najwyraźniej tęskni, sika na łóżko !

We wtorek idziemy do weterynarki, nowej, ma świetne opinie więc może to będzie klucz. Zrobimy wszystkie niezbędne badania. Jeżeli badania wykluczą chorobę, będziemy szukać dobrego kociego behawiorysty, który dojeżdza do klienta :) Może wy macie namiary na kociego behawiorystę ? Jesteśmy z Mazur i może akurat jest gdzieś w tym rejonie taka osoba ?

wsn555

 
Posty: 3
Od: Śro sie 23, 2017 11:42

Post » Czw sie 24, 2017 16:33 Re: Kotka która najwyraźniej tęskni, sika na łóżko !

A jesteś pewien, że narzeczona kocha kotkę i dobrze się nią opiekuje? Nie krzywdzi jej? Już takie wątki były, ale problemem był narzeczony, nie kobieta.

ewar

 
Posty: 54974
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Pt sie 25, 2017 6:44 Re: Kotka która najwyraźniej tęskni, sika na łóżko !

ewar pisze:A jesteś pewien, że narzeczona kocha kotkę i dobrze się nią opiekuje? Nie krzywdzi jej? Już takie wątki były, ale problemem był narzeczony, nie kobieta.

Tak, były takie przypadki i to nawet kilka.

Pamiętaj by kot był na czczo przed badaniami. 10-12 godzin na wszelki wypadek.
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55358
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Pt sie 25, 2017 13:27 Re: Kotka która najwyraźniej tęskni, sika na łóżko !

Wiem, że jej nie krzywdzi :) tak samo jak ja kocha zwierzęta i prędzej by krzywde zrobiła drugiemu człowiekowi :)

wsn555

 
Posty: 3
Od: Śro sie 23, 2017 11:42

Post » Nie sie 27, 2017 15:35 Re: Kotka która najwyraźniej tęskni, sika na łóżko !

A kuweta duża? Piasku odpowiednia ilość? Jaki piasek? Może kotce się z jakiegoś powodu "odwidział"? Czy kuweta często sprzątana? Czy kotka ma stale ten sam rozkład dnia? Czy bawicie się z nią? Czy zabawy angażują ją nie tylko fizycznie, ale też umysłowo? Co kotka jada? Czy coś się w mieszkaniu zmieniło? No i oczywiście kwestia zdrowia, która już była poruszana.

Agnieszka2009

 
Posty: 499
Od: Sob sty 10, 2009 16:57

Post » Nie sie 27, 2017 18:20 Re: Kotka która najwyraźniej tęskni, sika na łóżko !

Oprócz badań- spytaj wetkę o jakiś łagodny środek przeciw stresowi. Może tabletki zylkene, może obróżka feromonowa. Warto złagodzić stres, oczywiście oprócz, a nie zamiast badań.

Olat

Avatar użytkownika
 
Posty: 39243
Od: Sob mar 30, 2002 21:41
Lokalizacja: Myslowice




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], kuba93l i 294 gości