Alergia- pomocy

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Czw lis 16, 2017 9:16 Re: Alergia- pomocy

Aniu: ja i moja kotka chciałyśmy Ci bardzo podziękować za pomoc. Mia już się generalnie nie drapie, nie wiem czy to zasługa diety czy usunięcia tych zębów w każdym razie przeszłyśmy na dobrą stronę mocy dzięki Tobie i jemy barf i już tak raczej zostanie ;) Pozdrawiamy
Obrazek

darianna1

Avatar użytkownika
 
Posty: 513
Od: Pt gru 25, 2015 13:16

Post » Czw lis 16, 2017 9:57 Re: Alergia- pomocy

Baaardzo się cieszę :)
Tak się zastanawiałam, co u Was :)
A może byś tutaj dla potomnych opisała dokładnie, jak teraz funkcjonuje Mia, co je, co się zmieniło w jej drapaniu, sierści, kupkach...takie podsumowanie całej akcji :)

Jeśli mogę Ci jeszcze poradzić, to zaglądaj na barfne forum, bo tam się zwykle coś ciekawego w barfnym temacie dzieje :) no i jeśli jeszcze tego nie zrobiłaś, to zapoznaj się jak najdokładniej z wpisami Dagnes, Koniczynki, harpii, isabelle 30, tymi teoretycznymi. To są dawne wpisy z samych początków forum. To duuża lektura, ale warto.
ObrazekObrazekObrazekObrazek

Kazia

 
Posty: 13706
Od: Pt maja 24, 2002 13:46
Lokalizacja: Warszawa

Post » Czw lis 16, 2017 13:25 Re: Alergia- pomocy

hmm no cóż ja mogę napisać ;)
aktualnie Mia je mieszankę barfa z wołowiny i kurczaka z suplementami. Daje jej jeszcze podwójną dawkę immunodol cat, na te dziąsła i jest poprawa.
Żadnej mokrej, wysokomięsnej karmy nigdy nie zajadała tak jak teraz barfa. Nie można nic zrobić w kuchni bo kotka wspina się po nodze prosząc o jedzenie :)
jeżeli już się podrapie to jest to takie zwyczajne drapanie, jak coś ją zaswędzi już nie takie nerwowe jak przedtem.
sierść jest ładna, milutka, lśniąca.
kupka jest dużo mniejsza niż na suchej karmie i nie śmierdzi na całe mieszkanie jak wcześniej. No i rzadziej więc jest oszczędność na piasku nawet :P
Obrazek

darianna1

Avatar użytkownika
 
Posty: 513
Od: Pt gru 25, 2015 13:16

Post » Czw lis 16, 2017 16:21 Re: Alergia- pomocy

Pięknie :)
Ja do BARF dodaję kotom więcej wody, tak żeby jadzenie było rzadkawe.
Chodzi mi o nerki i pęcherz, dobrze płukany pęcherz ma mniejsze tendencje do SUK. Nie utrzymuje się w nim osad (bo jest wypłukiwany), czyli nie ma miejsca na zasiedlanie się bakterii (tez są wypłukiwane). W konsekwencji, mniejsza możliwość, że jakaś infekcja przeniesie się z pęcherza na nerki.
U brytków to jest jeszcze ważniejsze niż u SIA/ORI, bo brytki (po domieszanych kiedyś persach) mają dużą skłonność do chorób pęcherza i nerek.
ObrazekObrazekObrazekObrazek

Kazia

 
Posty: 13706
Od: Pt maja 24, 2002 13:46
Lokalizacja: Warszawa

Post » Czw lis 16, 2017 18:50 Re: Alergia- pomocy

Nam wyszła taka zupa za pierwszym razem, że jakbym dolala więcej wody to Mia musiałaby łyżka jeść :ryk:
Nie mielismy jeszcze szarpaka i duża część mięsa zostala zmielona dlatego takie rzadkie wyszlo :)
Ale już mamy :)
Obrazek

darianna1

Avatar użytkownika
 
Posty: 513
Od: Pt gru 25, 2015 13:16

[poprzednia]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: włóczka i 155 gości