PALUCH 17. GPK Mrau.

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Czw cze 17, 2021 18:02 Re: PALUCH 17. GPK Mrau.

Strasznie się cieszę. Pokaż nam Nolinkę!

aga66

 
Posty: 6094
Od: Nie mar 05, 2017 18:46

Post » Czw cze 17, 2021 20:26 Re: PALUCH 17. GPK Mrau.

Obrazek

Na razie jedno zdjęcie.
Nad wątkiem myślę, ale dopiero jak, przewali się ten tydzień.

Całą drogę ze schroniska (jechałyśmy komunikacją miejską, godzinę z Palucha na Pragę) płakała w transporterku. Nie wiedziała, co się dzieje.
Za to w mieszkaniu poczuła się jak u siebie. Obeszła wszystkie kąty, pojadła, egzamin z kuwety zaliczyła na 6.

Nolina to koci ideał. Spokojna, łagodna, delikatna, spragniona czułości. Chodzi za mną jak pies. Podskakuje pod rękę, mruczy, ugniata. Wita mnie przy drzwiach, gdy wracam do domu.
Musiałam założyć jej kaftanik, bo zaczęła wylizywać ranę. Gdy nieporadnie ją ubierałam, trochę się wyrywała, ale ani razu nie syknęła, nie warknęła, nie użyła ząbków ani pazurków.
Cud, miód, malina dziewczyna.
Aktualny wątek Noliny: viewtopic.php?f=46&t=216241

madrugada

Avatar użytkownika
 
Posty: 7428
Od: Pon maja 18, 2009 12:01
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pt cze 18, 2021 9:13 Re: PALUCH 17. GPK Mrau.

:D I słodko wygląda w malinowym kubraczku. ;)
:cat3: Kot. Nie dla idiotów!

Gretta

Avatar użytkownika
 
Posty: 34183
Od: Wto lip 18, 2006 12:53
Lokalizacja: "wesołe miasteczko" ;-(

Post » Nie cze 20, 2021 11:35 Re: PALUCH 17. GPK Mrau.

Dzień dobry,
Zaglądam tu w nadziei znalezienia kocurka dla znanego mi od 10-ciu lat , świetnego DS-u ...
Tego w którym właśnie ok. 10 lat temu zamieszkała i świetnie się ma moja była tymczaska, paluszanka z jednym oczkiem "bardziej" - urocza, kochana Śnieżka, oraz w którym niedawno zmarł na raka, w wieku ok 18-tu lat, błękitny długowłosy Puszek mający swego czasu ksywę "agresywny"- też trafił do mojego DT z Palucha - może ktoś jeszcze pamięta te koty choć widzę ze nicki są dla mnie zupełnie nowe..

Szukam dla tych Państwa, już ok tydzień na razie bezskutecznie, starszego ( ok 10 lat ) kocura wymagającego Urinary, na dokocenie do Śnieżki.

szczegółowy opis sytuacji tu : viewtopic.php?f=1&t=141937&start=1395

Może ktoś ma, lub zna kogoś kto ma tego szczęściarza ??
Obrazek ..... oraz.... DT Smarti na facebook'u! -w l.2010-2013 ponad 130 kotów w DS, od 2014 zawieszony z powodu "zmęczenia materiału" :)

Czaruniu['],Pusiuniu['],Carlisiu['],Puniu['],Diegusiu['],Smartuniu['],Mileczko[']...
...Wasza śmierć nie jest dla nas żadnym powodem abyśmy przestali Was kochać...

smarti

 
Posty: 9215
Od: Wto lip 27, 2010 13:17
Lokalizacja: niedaleko Warszawy

Post » Pon cze 21, 2021 20:25 Re: PALUCH 17. GPK Mrau.

Zapraszam na wątek Noliny na Naszych Kotach:

viewtopic.php?f=46&t=211639
Aktualny wątek Noliny: viewtopic.php?f=46&t=216241

madrugada

Avatar użytkownika
 
Posty: 7428
Od: Pon maja 18, 2009 12:01
Lokalizacja: Warszawa

Post » Wto cze 22, 2021 13:06 Re: PALUCH 17. GPK Mrau.

Przepraszam, czy to odpowiedż do mnie??
chyba nie..

Szukam kota starszego , samca - bo powinno być łatwiej dokocić, i na Urinary.
czy mogę prosić o odpowiedż na pytanie które zadałam ?
Mam nadzieję że GPK Mrau orientuje się jakie koty są w domach tymczasowych grupy oraz w schronisku do adopcji ??
Obrazek ..... oraz.... DT Smarti na facebook'u! -w l.2010-2013 ponad 130 kotów w DS, od 2014 zawieszony z powodu "zmęczenia materiału" :)

Czaruniu['],Pusiuniu['],Carlisiu['],Puniu['],Diegusiu['],Smartuniu['],Mileczko[']...
...Wasza śmierć nie jest dla nas żadnym powodem abyśmy przestali Was kochać...

smarti

 
Posty: 9215
Od: Wto lip 27, 2010 13:17
Lokalizacja: niedaleko Warszawy

Post » Wto cze 22, 2021 13:14 Re: PALUCH 17. GPK Mrau.

Smarti, przepraszam to była kontynuacja wcześniejszej konwersacji.
Aktualny wątek Noliny: viewtopic.php?f=46&t=216241

madrugada

Avatar użytkownika
 
Posty: 7428
Od: Pon maja 18, 2009 12:01
Lokalizacja: Warszawa

Post » Wto cze 22, 2021 13:17 Re: PALUCH 17. GPK Mrau.

Smarti, a nie próbowałaś telefonować do Joli Dworcowej?
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 59703
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Wto cze 22, 2021 14:32 Re: PALUCH 17. GPK Mrau.

oczywiście ze próbowałam,
nic konkretnego nie ma,
wszędzie już dzwoniłam,
zupełnie jakby starsze tymczasy na Urinary przestały występować 8O
Obrazek ..... oraz.... DT Smarti na facebook'u! -w l.2010-2013 ponad 130 kotów w DS, od 2014 zawieszony z powodu "zmęczenia materiału" :)

Czaruniu['],Pusiuniu['],Carlisiu['],Puniu['],Diegusiu['],Smartuniu['],Mileczko[']...
...Wasza śmierć nie jest dla nas żadnym powodem abyśmy przestali Was kochać...

smarti

 
Posty: 9215
Od: Wto lip 27, 2010 13:17
Lokalizacja: niedaleko Warszawy

Post » Wto cze 22, 2021 14:56 Re: PALUCH 17. GPK Mrau.

madrugada pisze:
Gretta pisze:Przeczytałam o Nolinie. Jakie chude biedactwo! :(
Mocno trzymam kciuki, żeby do Ciebie trafiła. :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok:


Tak, Nolina jest malutką chudzinką, ale jaka jest cudowna. Tuli się do ręki, mruczy, zagaduje.
Dziś dzwoniłam do schroniska, pani sprawdziła na stronie poczty, że list nie został odebrany przez adresata. Tak więc jutro malutka idzie na kastrację, a potem ją zabieram do domu.
Mam nadzieję, że nikt jej w międzyczasie nie wypatrzy, bo kot nie towar, nie można zarezerwować :wink:

A ja cały czas się zastanawiam, jakim cudem Nolinka została wydana poprzedniemu właścicielowi niewykastrowana?? Zaczipowali ją, dali dane adresowe, a nie wykastrowali??!! Biedna maleńka, bardzo, bardzo sie cieszę, że ją wypatrzyłaś :)
Obrazek

maczkowa

 
Posty: 7073
Od: Pon gru 03, 2018 16:47

Post » Wto cze 22, 2021 15:55 Re: PALUCH 17. GPK Mrau.

Kotka została odebrana przez właściciela następnego dnia po przyjęciu na Paluch.
Nie wiem jaka jest procedura w takim przypadku. Być może zobowiązał się do kastracji, a nikt potem tego nie sprawdził.
Ja też miałam szansę dostać kotkę przed zabiegiem, gdyby można było zabrać ją w niedzielę.
Aktualny wątek Noliny: viewtopic.php?f=46&t=216241

madrugada

Avatar użytkownika
 
Posty: 7428
Od: Pon maja 18, 2009 12:01
Lokalizacja: Warszawa

Post » Wto cze 22, 2021 16:01 Re: PALUCH 17. GPK Mrau.

smarti pisze:Dzień dobry,
Zaglądam tu w nadziei znalezienia kocurka dla znanego mi od 10-ciu lat , świetnego DS-u ...
Tego w którym właśnie ok. 10 lat temu zamieszkała i świetnie się ma moja była tymczaska, paluszanka z jednym oczkiem "bardziej" - urocza, kochana Śnieżka, oraz w którym niedawno zmarł na raka, w wieku ok 18-tu lat, błękitny długowłosy Puszek mający swego czasu ksywę "agresywny"- też trafił do mojego DT z Palucha - może ktoś jeszcze pamięta te koty choć widzę ze nicki są dla mnie zupełnie nowe..

Szukam dla tych Państwa, już ok tydzień na razie bezskutecznie, starszego ( ok 10 lat ) kocura wymagającego Urinary, na dokocenie do Śnieżki.

szczegółowy opis sytuacji tu : viewtopic.php?f=1&t=141937&start=1395

Może ktoś ma, lub zna kogoś kto ma tego szczęściarza ??



Hej, wciąż proszę na odpowiedż na moje pytanie -

czyżby ŻADEN DT z Mrau nie miał kotka na karmie Urinary czyli ze zdiagnozowanym SUK ?? 8O
Obrazek ..... oraz.... DT Smarti na facebook'u! -w l.2010-2013 ponad 130 kotów w DS, od 2014 zawieszony z powodu "zmęczenia materiału" :)

Czaruniu['],Pusiuniu['],Carlisiu['],Puniu['],Diegusiu['],Smartuniu['],Mileczko[']...
...Wasza śmierć nie jest dla nas żadnym powodem abyśmy przestali Was kochać...

smarti

 
Posty: 9215
Od: Wto lip 27, 2010 13:17
Lokalizacja: niedaleko Warszawy

Post » Nie cze 27, 2021 0:11 Re: PALUCH 17. GPK Mrau.

Smarti, z tego co wiem, to teraz odchodzi się od Urinary na rzecz po prostu odpowiedniej diety.

Karmy weterynaryjne nie mają żadnej definicji prawnej i nie są określone żadne wymagania, jakie muszą spełniać. W praktyce karmą weterynaryjną można więc nazwać dowolną karmę. Producent może jednak zastosować równż określenie "karma dietetyczna" - i tak też robi większość producentów karm które dostępne są w Polsce. W tym przypadku karma podlega już regulacjom, których podstawę stanowią Rozporządzenie Parlaiementu Europejskiego i Rady (WE) nr 767/2009 oraz Rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi w sprawie mieszanek paszowych dietetycznych .
Pasze dietetyczne (dalej nazywane będą karmami), inaczej określane też jako pasze przeznaczone do specjalnych potrzeb żywieniowych, definiowane są jako „pasze dla zwierząt domowych które mogą być przeznaczone do szczególnych potrzeb żywieniowych dzięki swojemu szczególnemu składowi lub sposobowi produkcji, który jednoznacznie wyróżnia od zwykłej paszy”. Nie są zatem paszami leczniczymi, te bowiem stanowią osobną kategorię, obejmującą pasze dla bydła i drobiu, zawierające leki weterynaryjne.
Karmy dietetyczne muszą spełniać następujące wymagania, zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Rolnictwa:
1.Ich zastosowanie musi znajdować się w wykazie planowanych zastosowań pasz – karmą dietetyczną można nazwać tylko konkretne rodzaje karm.
Przykładowo, karmy typu Dental, Fibre czy dla kastratów mogą być określane jako „weterynaryjne” (ponieważ nie istnieją wymogi które w/g prawa muszą spełniać ), ale już nie "dietetyczne" ponieważ Rozporządzenie nie obejmuje karm przeznaczonych do zapobiegania powstawaniu kul włosów czy przeznaczonych do profilaktyki chorób zębów
2.W instrukcji stosowania musi znaleźć się określenie „Przed użyciem zaleca się konsultację z lekarzem weterynarii” oraz podany musi być zalecany czas stosowania
3.Mieć niezbędne cechy żywieniowe - Rozporządzenie określa, jakie właściwości powinna mieć każda karma dietetyczna, jednak są to zalecenia dość ogólnikowe. Przykładowo: niska wartość energetyczna w przypadku mokrej karmy dietetycznej Royal Canin Obesity to 54kcal/100g, natomiast w mokrej karmie dietetycznej Hill's Weight Management – 84kcal/100g. Pomimo wytycznych dotyczących składu karmy weterynaryjne mogą zatem znacząco się między sobą różnić.
4.Określone składniki analityczne muszą być podane w sposób ilościowy (np. na karmach stosowanych w przewlekłej niewydolności nerek musi być podana m.in. zawartość sodu, potasu co nie jest wymagane w stosunku do karm bytowych).
Opis karmy dietetycznej NIE może sugerować, że zapobiega ona , leczy lub jest w stanie wyleczyć chorobę.
Wg FEDIAF ( Europejskie Stowarzyszenie Producentów Karm) należy unikać określeń kojarzących się z leczeniem, takich jak : dawka, dawkowanie, uzdrawia, leczenie, lekarstwo, zapobiega, przynosi ulgę, leczy, uzdrawia, naprawia. Dopuszczalne są: wspomaganie, zastosowanie, podawanie, stosowanie, łagodzi, preparat, utrzymuje, zdrowy, zdrowie. Przykładowo dozwolone jest „karma wspiera leczenie kamieni struwitowych”, ale już nie „karma leczy kamienie struwitowe”. Błędne jest więc nawet potoczne określenie, że karmy weterynaryjne zawierają dodatek "jakiegoś leczącego składnika".
Podsumowując - „karma weterynaryjna” jest jedynie hasłem reklamowym. Jeżeli jednak producent używa też określenia „karma dietetyczna” to musi ona spełniać określone wymagania prawne. Karmy dietetyczne są stosowane w przypadku specyficznych potrzeb żywieniowych ale nie leczą i producent nie powinien tego w żaden sposób sugerować.
Żródła:
Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (WE) nr 767/2009 z dnia 13 lipca 2009 r. w sprawie wprowadzania na rynek i stosowania pasz
https://eur-lex.europa.eu/legal-content/PL/TXT/...
Rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 2 kwietnia 2007 r. w sprawie mieszanek paszowych dietetycznych
http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/DocDetails.xsp...
Kodeks Dobrej Praktyki Etykietowania karm Dla Zwierząt Domowych FEDIAF
http://www.polkarma.pl/files/users/Znak ... rmy_PL.pdf


W samej idei karm weterynaryjnych nie ma nic złego, zastrzeżenia można mieć jednak do tego jak kwestia ta wygląda w praktyce. Na chwilę obecną karmy weterynaryjne dostępne w sprzedaży w Polsce to karmy bardzo złej jakości, nie różniące się składem od tanich karm marketowych. Karmy weterynaryjne, które są jednocześnie w/g prawa karmami dietetycznymi spełniają wymogi prawne odnośnie zawartości wymaganych składników, nie ma natomiast osobnych wytycznych, z czego taka karma ma być produkowana. Pod tym względem karmy dietetyczne podlegają tym samym regulacjom prawnym co zwykłe karmy. Tak jak zwykłe karmy marketowe mogą więc składać się z produktów ubocznych pochodzenia zwierzęcego kategorii 3, takich jak pióra, dzioby czy pazury.
Poniżej porównanie składów karmy weterynaryjnej i bytowej tej samej firm oraz skład karmy bytowej dobrej jakości:
*Karma bytowa mokra: mięso i produkty uboczne pochodzenia zwierzęcego (wieprzowina i kurczak), ryba i rybne produkty uboczne, zboża, roślinne ekstrakty białkowe, roślinne produkty uboczne, składniki mineralne. Zawartość białka – 58%, zawartość tłuszczu – 13%, zawartość węglowodanów – 16%.
*Karma weterynaryjna mokra dla kotów z nietolerancją pokarmową: mięso i produkty uboczne pochodzenia zwierzęcego, zboża, oleje i tłuszcze, produkty uboczne pochodzenia roślinnego, składniki mineralne, cukry. Zawartość białka – 36%, zawartośc tłuszczu – 35%, zawartość węglowodanów – 26%.
* Karma bytowa dobrej jakości: mięso (min. 40% drób, min. 30% kaczka), produkty uboczne pochodzenia zwierzęcego (serca drobiowe, wątróbki drobiowe, żołądki drobiowe, serca kacze, wątroby kacze, żołądki kacze, marchew (3%), minerały (1%), olej z łososia (0,2%).
Jak widać na powyższym przykładzie, karmy weterynaryjne nie mają składu lepszego niż karmy bytowe, mogą mieć nawet skład o wiele gorszy.
Szczególnie nieodpowiednie, a nawet niebezpieczne dla zdrowia kotów są karmy suche, które mają za zadanie wspierać leczenie, przy okazji jednak przyczyniają się do rozwoju innych schorzeń – powstawania struwitów, przewlekłej niewydolności nerek, otyłości, cukrzycy, chorób trzustki. Coś co ma pomóc – jednocześnie szkodzi.
Niebezpieczne jest również zaufanie, jakim karmy weterynaryjne darzą zarówno weterynarze („ proszę dawać tylko tę karmę, bo tylko ona wyleczy”) jak i opiekunowie zwierząt („nie zmienię karmy bo tylko po tej kot się dobrze czuje”). Zapominają przy tym, że karma jest tylko karmą, dostarcza organizmowi składników odżywczych i wspiera leczenie, ale sama w sobie NIE leczy. Opieranie postępowania leczniczego wyłącznie lub głównie na karmie weterynaryjnej jest niestety dosyć częste i może pogorszyć stan zdrowia zwierzęcia.

Szalony Kot

 
Posty: 23304
Od: Pt wrz 24, 2010 13:01
Lokalizacja: Grodzisk Maz./ Warszawa

Post » Czw lip 15, 2021 22:33 Re: PALUCH 17. GPK Mrau.

Mamy sezon kocięcy, schronisko zaczyna pękać w szwach. :( W całym natłoku kocich potrzeb oni są na końcu kolejki adopcyjnej - koci seniorzy. :( Prosimy o domy dla nich. Może akurat oczarują swoją osobowością kogoś i zostaną zabrane do domu.
Obrazek

Damroka1

 
Posty: 86
Od: Czw lis 02, 2017 13:44

Post » Pon lip 19, 2021 9:38 Re: PALUCH 17. GPK Mrau.

Cześć :)
Chcemy zorganizować w firmie zbiórkę rzeczy dla paluchowych kociaków - ktoś wypatrzył posta na fb, i powoli zaczynamy działać.
Wiemy o: kocykach, ręcznikach i zabawkach. Ja od siebie podpowiedziałam o żwirku.
Jest coś, o czym możemy nie pomyśleć, a się przyda?
Pamiętam, że kiedyś przygarniałyście te tekturki po paczkach z konserwami - to wciąż aktualne?

Vombat

 
Posty: 431
Od: Wto gru 08, 2015 12:38
Lokalizacja: Warszawa

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bubuś8435 i 183 gości