Mały kociak woli karmę dla dorosłych

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pon sie 21, 2017 13:26 Re: Mały kociak woli karmę dla dorosłych

Nie wiem dlaczego, ale od jakiegoś czasu na FB nastała dziwna moda pt. "nie karmić suchą karmą bo to zło". Ktoś wie o co w tym chodzi? Moje koty normalnie jedzą suchą karmą (bezzbożową).
Obrazek Obrazek Świat z marmuru <3
Mój świat runął. Nigdy już nic nie będzie takie samo... 31.05.2020 [']
Jeśli nie masz po co żyć, żyj na złość innym :)

phoenix6

 
Posty: 660
Od: Śro wrz 18, 2013 22:25

Post » Pon sie 21, 2017 13:31 Re: Mały kociak woli karmę dla dorosłych

To nie jest "moda".
Kot żywiony wyłącznie suchą nie pobiera wystarczającej ilości wody.

Koniczynka47

 
Posty: 2746
Od: Wto lut 23, 2016 9:21

Post » Pon sie 21, 2017 13:48 Re: Mały kociak woli karmę dla dorosłych

no to trochę zwiększyłam budżet do około 130 zł, da się coś z tym zrobić ?

renie

 
Posty: 512
Od: Wto sie 08, 2017 16:04

Post » Pon sie 21, 2017 13:53 Re: Mały kociak woli karmę dla dorosłych

phoenix6 pisze:Nie wiem dlaczego, ale od jakiegoś czasu na FB nastała dziwna moda pt. "nie karmić suchą karmą bo to zło". Ktoś wie o co w tym chodzi? Moje koty normalnie jedzą suchą karmą (bezzbożową).
A Ty żywisz się wyłącznie puszkami i wysoce przetworzoną żywnością, bez żadnych świeżych warzyw, owoców, mięska, twarogu?
Karmiłabyś swoje dziecko wyłącznie milupami, Gerberkami i innymi sloiczkami? bez żadnych świeżych warzyw, owoców, mięska, twarogu?
ObrazekObrazekObrazekObrazek

Kazia

 
Posty: 13721
Od: Pt maja 24, 2002 13:46
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pon sie 21, 2017 13:57 Re: Mały kociak woli karmę dla dorosłych

Kazia pisze:Karmiłabyś swoje dziecko wyłącznie milupami, Gerberkami i innymi sloiczkami? bez żadnych świeżych warzyw, owoców, mięska, twarogu?

Znam pewne trzyletnie dziecko, które do tej pory w ustach nic innego nie miało jak słoiczkowe obiadki, soczki czy kaszki.

Ten dzieciak w ogóle nie potrafi gryźć.
Nie tknie też surowych warzyw czy owoców. Żadnych :roll:

Koniczynka47

 
Posty: 2746
Od: Wto lut 23, 2016 9:21

Post » Pon sie 21, 2017 14:16 Re: Mały kociak woli karmę dla dorosłych

Kazia pisze:
phoenix6 pisze:Nie wiem dlaczego, ale od jakiegoś czasu na FB nastała dziwna moda pt. "nie karmić suchą karmą bo to zło". Ktoś wie o co w tym chodzi? Moje koty normalnie jedzą suchą karmą (bezzbożową).
A Ty żywisz się wyłącznie puszkami i wysoce przetworzoną żywnością, bez żadnych świeżych warzyw, owoców, mięska, twarogu?
Karmiłabyś swoje dziecko wyłącznie milupami, Gerberkami i innymi sloiczkami? bez żadnych świeżych warzyw, owoców, mięska, twarogu?


Co to w ogóle jest za porównanie? :roll: Na resztę odpowiem później bo z telefonu ciężko się pisze.
Obrazek Obrazek Świat z marmuru <3
Mój świat runął. Nigdy już nic nie będzie takie samo... 31.05.2020 [']
Jeśli nie masz po co żyć, żyj na złość innym :)

phoenix6

 
Posty: 660
Od: Śro wrz 18, 2013 22:25

Post » Pon sie 21, 2017 14:39 Re: Mały kociak woli karmę dla dorosłych

ewar pisze:Każda bezzbożówka jest lepsza od whiskasa czy innego śmiecia.Moje nie każdą akceptują, próbowałam różnych i sprawdza się tylko Purizon.TOTW-a nie ruszyły, na przykład.

Tak nie można uogólnić. Bo jeszcze liczy się właściwe zbilansowanie.
Monodieta podrobowa zawarta w kiepskiej bezzbożowej puszce na dłuższą metę jest równie mało wartościowa jak Whiskas.

Koniczynka47

 
Posty: 2746
Od: Wto lut 23, 2016 9:21

Post » Pon sie 21, 2017 15:18 Re: Mały kociak woli karmę dla dorosłych

phoenix6 pisze:Nie wiem dlaczego, ale od jakiegoś czasu na FB nastała dziwna moda pt. "nie karmić suchą karmą bo to zło". Ktoś wie o co w tym chodzi? Moje koty normalnie jedzą suchą karmą (bezzbożową).

To nie moda tylko swiadomosc. Zywienie samym suchym powoduje, ze kot nie dostarcza sobie wystarczajaco duzo wody. To z kolei powoduje, ze jego nerki i pecherz nie sa plukane odpowiednio i choruja :(
Oczywiscie nie ma gwarancji, ze kot bedzie cale zycie zdrowy chocby sie go nie wiem czym karmilo, ale po co go narazac zlym karmieniem?
Koty to zwierzeta okolopustynne, z natury nie pija duzo. Im wiecej wody dostaja w jedzeniu, tym lepiej :)
aktualny wątek viewtopic.php?f=46&t=213932
***** ***

zuza

Avatar użytkownika
 
Posty: 84834
Od: Sob lut 02, 2002 22:11
Lokalizacja: Warszawa Nowodwory

Post » Pon sie 21, 2017 15:25 Re: Mały kociak woli karmę dla dorosłych

phoenix6 pisze:
Kazia pisze:
phoenix6 pisze:Nie wiem dlaczego, ale od jakiegoś czasu na FB nastała dziwna moda pt. "nie karmić suchą karmą bo to zło". Ktoś wie o co w tym chodzi? Moje koty normalnie jedzą suchą karmą (bezzbożową).
A Ty żywisz się wyłącznie puszkami i wysoce przetworzoną żywnością, bez żadnych świeżych warzyw, owoców, mięska, twarogu?
Karmiłabyś swoje dziecko wyłącznie milupami, Gerberkami i innymi sloiczkami? bez żadnych świeżych warzyw, owoców, mięska, twarogu?


Co to w ogóle jest za porównanie? :roll: Na resztę odpowiem później bo z telefonu ciężko się pisze.
Bardzo dobre porównanie.
Jeżeli już nie sobie, to dziecku jednak staramy się dać to, co najlepsze, najbardziej wartościowe.
A najbardziej wartościowa jest żywność świeża, nieprzetworzona.

Znam pewne trzyletnie dziecko, które do tej pory w ustach nic innego nie miało jak słoiczkowe obiadki, soczki czy kaszki.

Ten dzieciak w ogóle nie potrafi gryźć.
Nie tknie też surowych warzyw czy owoców. Żadnych
To jeszcze dopytaj, jak wyglądają jego ząbki.
I obserwuj, jak będą wyglądały za 3 lata, a potem zęby stale.
ObrazekObrazekObrazekObrazek

Kazia

 
Posty: 13721
Od: Pt maja 24, 2002 13:46
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pon sie 21, 2017 17:23 Re: Mały kociak woli karmę dla dorosłych

A macie jeszcze jakieś propozycje na mój budżet (jak wspomniałam do około 130 zł miesięcznie ) ?

renie

 
Posty: 512
Od: Wto sie 08, 2017 16:04

Post » Pon sie 21, 2017 17:55 Re: Mały kociak woli karmę dla dorosłych

Nie wiem czy jest sens co miesiąc robić zamówienie. Ja kupuje co 2-3 miesiące. Robię konkretny zapas wcześniej mniej więcej wyliczając co na ile starczy i pomimo, że jednorazowo kosztuje mnie to o wiele więcej kolejne miesiące mam z głowy i nie muszę zamawiać ani tym bardziej pamiętać (zdarza mi się czasem zapomnieć :? ) .
Z takich słabszych i tańszych można spróbować jeszcze z puszkami Yarrah Bio, Schumsy czy Bozitą. Nie pamiętam jak stoją cenowo i jak to jest dokładnie ze składem (bardzo dawno zamawiałam) więc trzeba by było trochę poczytać.

Chikita

 
Posty: 6395
Od: Śro cze 28, 2017 18:05
Lokalizacja: Białystok /Suwałki

Post » Pon sie 21, 2017 18:05 Re: Mały kociak woli karmę dla dorosłych

Ja nie chce kupować miesiąc w miesiąc tylko tak jak mówisz Chikita zrobić większe zapasy, wiem, że wyjdzie na raz więcej i zawsze tak robię, tylko chce faktycznie podawać im coś lepszego.

renie

 
Posty: 512
Od: Wto sie 08, 2017 16:04

Post » Pon sie 21, 2017 19:04 Re: Mały kociak woli karmę dla dorosłych

renie, jeśli chcesz zrobić większy zapas i jeszcze więcej zaoszczędzić, napisałam Ci PW :)
Milva B
Obrazek
Nasze Koty: http://www.divine-cats.eu

milva b

Avatar użytkownika
 
Posty: 5596
Od: Czw mar 30, 2006 21:24
Lokalizacja: Poznań

Post » Pon sie 21, 2017 20:12 Re: Mały kociak woli karmę dla dorosłych

no to głosujemy :) kto jest za jaką karmą :) (suchą i mokrą )

renie

 
Posty: 512
Od: Wto sie 08, 2017 16:04

Post » Pon sie 21, 2017 20:31 Re: Mały kociak woli karmę dla dorosłych

Wiesz, zdanie ostateczne i tak nalezy do kotow ;)
aktualny wątek viewtopic.php?f=46&t=213932
***** ***

zuza

Avatar użytkownika
 
Posty: 84834
Od: Sob lut 02, 2002 22:11
Lokalizacja: Warszawa Nowodwory

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Silverblue i 231 gości