Rudy kocurek wariuje. Proszę o opinie.

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Śro wrz 06, 2017 22:39 Re: Rudy kocurek wariuje. Proszę o opinie.

Kazia pisze:Raczej Applawsa odstaw.
Były problemy z Applawsem, są wątki, wprawdzie dawne.

A ja powiem, że u niektórych kotów sensacje jelitowe mogą się zdarzać przy każdej zmianie karmy. W ogóle wprowadzać nowości powinno się stopniowo.
Najpierw mieszamy niewielką ilość nowej z dotychczas używaną, a potem stopniowo zmieniamy proporcje, aż do całkowitego odstawienia starej. Jak kot
był przyzwyczajony do kamy, w której jest 20% mięsa, albo i mniej i nagle dostał taką z 70% zawartością, to mógł tak zareagować i niekoniecznie akurat
Applaws tu zawinił. Może jakby dostał Taste of the Wild byłoby tak samo. Moja kotka reaguje biegunkami niemal na każdą zmianę karmy. Śmierdzące kupy
były po Wildcat Etosha i innych smakach z tej firmy i po Power of Nature i jeszcze jakichś bezzbożówkach, których nazw już nie pamiętam. Po Applawsie
akurat kupale miała w porządku, tak samo jak i po Purizonie. Każdy kot może zareagować inaczej, na początku trzeba po prostu trochę pokombinować.

Necz

 
Posty: 926
Od: Nie wrz 03, 2006 11:06
Lokalizacja: Łódź

Post » Czw wrz 07, 2017 14:52 Re: Rudy kocurek wariuje. Proszę o opinie.

Jak wyżej: wszelkie zmiany wprowadzać stopniowo.
Co do Purizona. Akurat moja kota pomimo stopniowego wprowadzania źle na niego reagowała. Nie służył jej w przeciwieństwie do Acany.
Po surowym mięsie mogą być sensacje, jeżeli kot ma alergię na podawany gatunek. Jak nie służyło jedno, to podaj co innego. Tylko to musi być mięso a nie podroby i serca, bo one mogą rozrzedzać stolec.
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10637
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Pon wrz 11, 2017 20:38 Re: Rudy kocurek wariuje. Proszę o opinie.

Trochę mnie nie było..

Kwinta, dzięki. Morda fajna, owszem, czasem mnie irytuje, ale jest coraz lepiej, by nie zapeszyć. Jeszcze jakby sierści tyle nie zostawiał, byłoby super. Co do imienia, jasne, że ma: SPEJSON ;)

Co do karmy Applaws śmietnik. Purina i tylko to zostaje, stolec wrócił do normy, będę go karmił Puriną i mięchem surowym.

pankleks

 
Posty: 22
Od: Nie sie 20, 2017 12:27

[poprzednia]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Blue, Cosmos, Google [Bot], Zeeni i 234 gości