Jaki wiek jest najlepszy na kastrację?

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pt sie 18, 2017 13:18 Jaki wiek jest najlepszy na kastrację?

Witam, jestem posiadaczem kocurka Neva Masquerade, kociak ma 3 miesiące. Jaki jest najlepszy wiek na kastrację, jaka jest cena i wasze wskazówki, czy zostanie mu ogolony cały brzuszek? Pozdrawiam.

gracek0718

 
Posty: 17
Od: Wto sie 01, 2017 11:37

Post » Pt sie 18, 2017 13:25 Re: Jaki wiek jest najlepszy na kastrację?

A po co golić brzuszek?
Jest wnętrem?

Koniczynka47

 
Posty: 2746
Od: Wto lut 23, 2016 9:21

Post » Pt sie 18, 2017 13:32 Re: Jaki wiek jest najlepszy na kastrację?

Są zwolennicy wczesnej kastracji, jak i tradycjonaliści, którzy kastrują kiedy kocurek osiągnie dojrzałość, tzn kiedy mocz zmienia zapach na ostry "samczy". Trzeba uchwycić moment, zanim kot zacznie oznaczać mieszkanie moczem o zapachu nie do wytrzymania. To jeszcze inny rodzaj moczu niż ten w kuwecie.
Jestem zwolenniczką tej drugiej metody. Mój kocur poszedł pod skalpel krótko po tym, kiedy zapach moczu się zmienił. Miał wtedy ok 7 miesięcy.
Brzuszek kocurka nie zostanie ogolony.
Ceny bardzo się różnią. Podzwoń do różnych gabinetów i popytaj

Alija

 
Posty: 2188
Od: Czw maja 19, 2016 6:12
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pt sie 18, 2017 13:38 Re: Jaki wiek jest najlepszy na kastrację?

na tej stronie były zdjęcia z kastracji i tam był golony http://miau.pl/edu/kastr.php

gracek0718

 
Posty: 17
Od: Wto sie 01, 2017 11:37

Post » Pt sie 18, 2017 13:44 Re: Jaki wiek jest najlepszy na kastrację?

Mój kocurek nie był ogolony, poza malutkim polem operacyjnym. O goleniu brzuszka pierwsze słyszę. Wet ze zdjęć ma taką metodę, ale to raczej wyjątek.

Alija

 
Posty: 2188
Od: Czw maja 19, 2016 6:12
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pt sie 18, 2017 13:49 Re: Jaki wiek jest najlepszy na kastrację?

Po zabiegu kot musi brać jakieś leki, ile trwa leczenia i powrót do normy?

gracek0718

 
Posty: 17
Od: Wto sie 01, 2017 11:37

Post » Pt sie 18, 2017 13:54 Re: Jaki wiek jest najlepszy na kastrację?

Kot po kastracji dostaje przez kilka dni antybiotyki i leki przeciwbólowe.
Nie wiem co rozumiesz przez powrót do normy.
Jeśli kastrujesz na wziewce, kot po 15 minutach po zabiegu jest już kumaty a po 2 godzinach śmiga jakby nigdy nic się nie stało.
Jeśli masz na myśli ogólnie temperament, to jeśli kastrujesz kota już całkowicie dorosłego, który zaczął znaczyć moczem, hormony i typowe kocurze zachowania jak wycie po nocach i odmawianie jedzenia mogą uspokajać się od 1 do 4 miesięcy. Ze znaczeniem moczem jest różnie, niektóre koty przestają sikać po kilku, kilkunastu dniach, inne leją jeszcze rok po kastracji.
Jeśli chcesz uniknąć remontu mieszkania, lepiej ciąć szybciutko i na nic nie czekać ;)
Milva B
Obrazek
Nasze Koty: http://www.divine-cats.eu

milva b

Avatar użytkownika
 
Posty: 5596
Od: Czw mar 30, 2006 21:24
Lokalizacja: Poznań

Post » Pt sie 18, 2017 17:09 Re: Jaki wiek jest najlepszy na kastrację?

Hmmm moje kotto od razu po kastracji dostało antybiotyk w zastrzyku bezpośrednio w klinice weterynaryjnej, a drugą dawkę również w klinice po 3 dniach. Mnie nie dano dla niego żadnych leków do domu.
Mój kotek w dniu zabiegu w klinice leżał ok 7 godzin, ale od razu powiedziano mi że kotka nie wydadzą zanim nie dojdzie do siebie po narkozie. Po przyjeździe do domu był jeszcze trochę z lekka przymulony, ale i tak już się pchał na stolik komputerowy. Na drugi dzień śladu w jego zachowaniu po kastracji nie było, był żywy, miał apetyt, bawił się. W przypadku Bila z całą pewnością mogę stwierdzić, że kastracja nie wpłynęła na zmianę jego bardzo żywego temperamentu.
Ja kastrowałam kotka ok. 5-6 miesięcznego (ale tylko z uwagi na to, że zgodnie z umową adopcyjną kastrację miałam obowiązek przeprowadzić do 31.12.2016 (kotka adoptowałam 10.09.2016 r. - według DT miał mieć wówczas ok. 2 miesięcy , kastracja miała miejsce w dniu 09.12.2016 r.). Weci przy kastracji, gdy uzyskali info o tym ile kotek może mieć miesięcy stwierdzili, że to za wcześnie, ale gdy Bila wyjęli z transportera stwierdzili, że chyba raczej starszy jest i raczej 6 miechów już ma to kastrować można.
Ostatnio edytowano Pt sie 18, 2017 17:25 przez Bestol, łącznie edytowano 3 razy
BIL
Obrazek
Kochamy z Bilem wełniankowo u Tulinka https://www.etsy.com/shop/Catluckydog?r ... hDc65H7SOY

Bestol

Avatar użytkownika
 
Posty: 1795
Od: Sob sty 14, 2017 18:20

Post » Pt sie 18, 2017 17:16 Re: Jaki wiek jest najlepszy na kastrację?

gracek0718 pisze:na tej stronie były zdjęcia z kastracji i tam był golony http://miau.pl/edu/kastr.php

Na żadnym z tych zdjęć brzuch nie jest golony. I nie ma takiej potrzeby do kastracji, gdy jądra są w mosznie.

Yocia

 
Posty: 1597
Od: Sob sie 01, 2009 10:48

Post » Pt sie 18, 2017 23:32 Re: Jaki wiek jest najlepszy na kastrację?

Kocurów się raczej nie goli ? Kotki owszem, ale żeby samca to pierwszy raz słyszę :) vet co najwyżej może delikatnie sierść podciąć żeby żaden włos się nie zaplątał do rany, ale nie są to horrendalne ilości jak w przypadku kotek.
Cenowo te 150,00 zł minimum musisz szykować. Wszystko zależy od cennika lecznicy. Ja płaciłam po 120,00 zł, ale nasza lecznica jest bardzo tania.
I nie zabieraj kotka z lecznicy, który nie jest wybudzony. Kot musi wybudzić się pod okiem veta niezależnie jaką narkozę stosuje.

Chikita

 
Posty: 6317
Od: Śro cze 28, 2017 18:05
Lokalizacja: Białystok /Suwałki




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Blue, Google [Bot], Justinzewaw i 246 gości