Dziwne zachowanie kota

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Śro sie 16, 2017 16:23 Dziwne zachowanie kota

Witam,chciałabym poprosić o radę,moja kotka od kilku dni zaczęła zachowywać sie bardzo dziwnie.Powiedzieć że stała sie płochliwa to trochę jakby skłamać.Ona jest przerażona.Postaram sie na szybko przedstawic sytuacje.

Kotka ma około 7 lat,jest wysterylizowana od około 5.Mieszkamy w cichej okolicy w domku jednorodzinnym z dużym ogrodem,na którym kotka spędzała większość dnia (na noc prawie zawsze wracała).Wyjątkiem były zimy i mrozy,wtedy tylko wychodziła żeby sie załatwić.Nigdy nie uciekała i raczej nie wychodziła poza teren posesji.Na początku sierpnia znajomy przyszedł z psem.Byli na zewnątrz i pies trochę pogonił kotke,ona sie schowała i tyle.Przez następne 2-3 dni zachowywała sie normalnie,tj wychodziła na ogród i spała tam beztrosko nie martwiąc sie niczym.Około tydzień temu przestała wychodzić na zewnątrz,cały dzień spędzała w domu,co było dziwne bo jak pisałam w lato prawie nigdy nie siedziała w domu.Jak brałam ją na ogród i stawiałam to od razu panicznie uciekała do domu lub do piwnicy przez otwarte okna.To co sie dzieje od wczoraj aż mnie szokuje.Kotka jest przerażona,siedzi pod meblami,boi się przejść z pokoju do pokoju,włazi pod łóżko i histerycznie miałczy na każdą próbę wyjęcia jej spod mebla.Boi się najmniejszego szelestu,nawet przelatujących much.Na otwartej przestrzeni zaczyna panikować i wbiega byle gdzie żeby się schować.

Na początku myślałam że to przez tego psa,ale już wcześniej znajomi przychodzili ze zwierzętami i nic sie nie działo.Poza tym przez kilka dni po tym zdarzeniu zachowywała sie normalnie,wiec to jakby wyklucza tę możliwość.Ktoś spotkał sie z czymś podobnym ? Jakieś porady, z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi.

Małgosia

malczer1

 
Posty: 1
Od: Śro sie 16, 2017 16:07

Post » Śro sie 16, 2017 16:57 Re: Dziwne zachowanie kota

Weź ją do weta, zmiana w zachowaniu może się wiązać z chorobą. Cierpiące zwierzę kryje się po kątach.
NA PILNE LECZENIE KOTÓW Z CMENTARZA- KONTO
https://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=157308

mziel52

 
Posty: 14605
Od: Czw gru 27, 2007 20:51
Lokalizacja: W-wa Śródmiescie

Post » Śro sie 16, 2017 18:00 Re: Dziwne zachowanie kota

I zrób badania. Najpierw morfologia z pełną biochemia, rozmaz manualny, mocz jak się uda, może jonogram i fruktozamina... Wet musi dokładnie obejrzeć od ogona, brzuch, paszcze i uszy. Temperatura.
Potem pójdziesz dalej jeśli nic się nie wykluje z badań.
Ona późno była kastrowana więc trzeba sprawdzić dokładnie węzły chlonne i listwy mleczne.
To nie jest normalne zachowanie. Wszystko co odbiega od normy u kota jest zagrożeniem.
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55324
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Blue, Google [Bot], skaz i 233 gości