9 Pierniczków szuka domu! FILM

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Śro sie 16, 2017 12:02 Re: Przyjadą do nas Pierniczki

ryśka pisze:
milva b pisze:Prześliczne maleństwa :1luvu:

Gwoli ścisłości, wszystkie są czarne ;) Czarne solid, czarne klasycznie pręgowane, czarne cętkowane :)

Uśmiechnęłam się z samego rana! Dzięki za to uściślenie, jeśli pozwolisz, będę z niego korzystać :) Są jeszcze dwa bure, na których centki są mało widoczne. Dzisiaj wstawię zdjęcia, jestem ciekawa, czy też są czarne :kotek:


Tak, są czarne, nie ma w naturze koloru burego ;) Wszystkie te malce są genetycznie czarno-czarne, jak węgiel :D
To, że dany malec ma słabszy kontrast pręgowania w tej chwili nie znaczy, że jako dorosły nie będzie miał pięknych czarnych cętek.
Okrywa takich malutkich kociąt, czyli tzw. baby coat, jeszcze bardzo się zmieni pod względem struktury i koloru 8)
Milva B
Obrazek
Nasze Koty: http://www.divine-cats.eu

milva b

Avatar użytkownika
 
Posty: 5596
Od: Czw mar 30, 2006 21:24
Lokalizacja: Poznań

Post » Śro sie 16, 2017 14:16 Re: Przyjadą do nas Pierniczki

Milva B, mam pytanie: ponad miesiąc temu przygarnęłam kocurka ok. 8 tygodni czarnego jak smoła. Obecnie od ok. tygodnia u kotka pojawia się coraz więcej białej sierści w różnych miejscach. Od 3 tygodni leczony jest imevarolem. To lek tak działa czy kot się wybarwia. Pierniczki są przepiękne.

Bruna

Avatar użytkownika
 
Posty: 539
Od: Czw mar 09, 2017 19:10

Post » Śro sie 16, 2017 14:57 Re: Przyjadą do nas Pierniczki

Leki mogą powodować odbarwianie sierści, ale zazwyczaj jest to odbarwianie od małych plam do sporych połaci.
Jeśli to tylko pojedyncze białe włosy, rozsiane równomiernie na kocie, to raczej nie jest polekowe a zupełnie naturalne.
Wiele solidów ma pojedyncze białe włosy na ciele, niektóre mają ich bardzo dużo. Takie koty zazwyczaj mądrzy hodowcy eliminują z programów hodowlanych, by w kolejnych pokoleniach nie mieć kotów przesianych białym włosem jak staruszki ;)
Nie należy tu mylić takiego przesiania z tzw. "frostingiem" , czyli oszronieniem całego kota. To zupełnie inna para kaloszy.
Milva B
Obrazek
Nasze Koty: http://www.divine-cats.eu

milva b

Avatar użytkownika
 
Posty: 5596
Od: Czw mar 30, 2006 21:24
Lokalizacja: Poznań

Post » Śro sie 16, 2017 17:39 Re: Przyjadą do nas Pierniczki

Białe włoski pojawiają się równomiernie na całej powierzchni ciała. Mi to nie przeszkadza, wręcz przeciwnie, kotek robi się ładniejszy, ale do tej pory myślałam, że koty już rodzą się z określonym umaszczeniem. Dziękuję za odzew. A wracając do tematu wątku, to podziwiam Rodzinkę za opiekę nad tą gromadką. Ja mam w tej chwili dwa maluchy i jest wesoło. W domu są jeszcze 4 koty stałe.

Bruna

Avatar użytkownika
 
Posty: 539
Od: Czw mar 09, 2017 19:10

Post » Śro sie 16, 2017 17:46 Re: Przyjadą do nas Pierniczki

Kibicuję całej gromadce ślicznot!

FElunia

Avatar użytkownika
 
Posty: 3119
Od: Wto kwi 14, 2015 15:11

Post » Śro sie 16, 2017 18:58 Re: Przyjadą do nas Pierniczki

Śliczności :1luvu: :1luvu: :1luvu:
Obrazek ObrazekObrazek
Tosia, Basti, Rudi

Do zobaczenia Matrisiu. ♥ ♥ ♥ Kocham Cię.

Bastet

Avatar użytkownika
 
Posty: 7603
Od: Pon paź 12, 2015 19:20

Post » Śro sie 16, 2017 19:00 Re: Przyjadą do nas Pierniczki

Bruna pisze:Białe włoski pojawiają się równomiernie na całej powierzchni ciała. Mi to nie przeszkadza, wręcz przeciwnie, kotek robi się ładniejszy, ale do tej pory myślałam, że koty już rodzą się z określonym umaszczeniem. Dziękuję za odzew. A wracając do tematu wątku, to podziwiam Rodzinkę za opiekę nad tą gromadką. Ja mam w tej chwili dwa maluchy i jest wesoło. W domu są jeszcze 4 koty stałe.


Tak, koty rodzą się z określonym zestawem genów, czyli z konkretnym kolorem.
Ale.... jeden czarny kot drugiemu nierówny. :) Jeden może być idealnie czarny bez nawet jednego białego włosa, a drugi może mieć tych włosów mnóstwo.
Jeden czarny może być smoliście czarny, a inny, mimo dobrej diety i idealnego zdrowia, może mieć skłonność do rufizmu i sierść będzie rudobrązowa.
Jeden czarny pręgus ma ciemnie wyraźne cętki od urodzenia, a drugi ma jasne i z bardzo słabym kontrastem :)
Milva B
Obrazek
Nasze Koty: http://www.divine-cats.eu

milva b

Avatar użytkownika
 
Posty: 5596
Od: Czw mar 30, 2006 21:24
Lokalizacja: Poznań

Post » Śro sie 16, 2017 23:43 Re: Przyjadą do nas Pierniczki

Milva, z przyjemnością czytam to, co piszesz o umaszczeniu. Koty w zasadzie nie mają przede mną tajemnic, natomiast nigdy nie interesowałam się tym, jak fachowo nazywa się konkretne umaszczenie :)

KociaMama44, FELunia, Bruna, dzięki!

Proszę Państwa, oto Malaga. Urodziła się w drugiej połowie czerwca.

Obrazek

Malaga jest odważna, w zabawach z rodzeństwem wiedzie prym. Idealny kot dla osoby, która wie, że nie należy bawić się z kicią dłońmi/stopami.

Zostanie oddana do adopcji z książeczką zdrowia, odrobaczona i zaszczepiona. Przy adopcji obowiązuje umowa adopcyjna. Tylko na kotka niewychodzącego. Poszukiwana rodzina świadoma konieczności zabezpieczenia okien.

W chwili obecnej mieszka w Bielsku-Białej. Mogę ją przewieźć do Warszawy (bywam co ok. 3-4 tygodnie).
Obrazek

ryśka

Avatar użytkownika
 
Posty: 33138
Od: Sob wrz 07, 2002 11:34
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post » Czw sie 17, 2017 7:20 Re: Przyjadą do nas Pierniczki

Oj, umie ta panna patrzeć w obiektyw. 8)
fckptn
Obrazek

ana

 
Posty: 23782
Od: Śro lut 20, 2002 21:56

Post » Czw sie 17, 2017 8:17 Re: Przyjadą do nas Pierniczki

Miejmy nadzieję, że będzie patrzeć skutecznie i dobre przyszłe pańciostwo wypatrzy ;)
Obrazek ObrazekObrazek
Tosia, Basti, Rudi

Do zobaczenia Matrisiu. ♥ ♥ ♥ Kocham Cię.

Bastet

Avatar użytkownika
 
Posty: 7603
Od: Pon paź 12, 2015 19:20

Post » Czw sie 17, 2017 13:09 Re: Przyjadą do nas Pierniczki

:1luvu: :1luvu: :1luvu: bardzo pepiękna! i imię pasuje jak ulał :)
Milva B
Obrazek
Nasze Koty: http://www.divine-cats.eu

milva b

Avatar użytkownika
 
Posty: 5596
Od: Czw mar 30, 2006 21:24
Lokalizacja: Poznań

Post » Czw sie 17, 2017 14:22 Re: Przyjadą do nas Pierniczki

Proszę Państwa, oto Amigo.

Amigo jest ulubieńcem moich dzieci. Cierpliwy, delikatny, czuły. Nie jest kotkiem przebojowym, ale niech was to nie zwiedzie: czeka cierpliwie na odpowiednią okazję, by zrobić to, czego pragnie. Najdrobniejszy z rodzeństwa.

Obrazek

Czarny centkowany? :smokin:
Obrazek

ryśka

Avatar użytkownika
 
Posty: 33138
Od: Sob wrz 07, 2002 11:34
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post » Czw sie 17, 2017 23:35 Re: Przyjadą do nas Pierniczki

No więc, moi drodzy, to jest Taurus. Miniaturka dorosłego kota. Inne kociaki, jako to kociaki, a on: dzień dobry, Taurus jestem. I baranek o dłoń. Pięknie się rozwija, jest duży i zgrabny. W zasadzie mógłby być wzorcem kota w jakimś instytucie miar. Bardzo zrównoważony kotek. Adoptować, kochać, zachwycać się.

Obrazek
Obrazek

ryśka

Avatar użytkownika
 
Posty: 33138
Od: Sob wrz 07, 2002 11:34
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post » Czw sie 17, 2017 23:59 Re: Przyjadą do nas Pierniczki

ryśka pisze:
Czarny centkowany? :smokin:


taaaaaak :smokin:
Milva B
Obrazek
Nasze Koty: http://www.divine-cats.eu

milva b

Avatar użytkownika
 
Posty: 5596
Od: Czw mar 30, 2006 21:24
Lokalizacja: Poznań

Post » Pt sie 18, 2017 12:05 Re: Przyjadą do nas Pierniczki

Cudne te pierniczki :love: :love: :love:
Obrazek

andorka

 
Posty: 13117
Od: Wto kwi 25, 2006 22:33
Lokalizacja: Łódź-Polesie

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 369 gości