Mały, trzy miesięczny kocur w domu i problem.

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Śro sie 09, 2017 22:30 Mały, trzy miesięczny kocur w domu i problem.

Dzień Dobry,

dzisiaj do naszego domostwa dołączył mały, trzy miesięczny kocurek koloru rudego, słodki i w ogóle naj naj. Mamy już rocznego kocura, czarno białego który też jest naj naj. Niestety gdy dzisiaj koleżanka przywiozła rudego kota, pojawił się pewien problem, bo koty za sobą nie przepadają. Generalnie młody na wejściu już syknął na starszego brata (są z tej samej matki), ale Bonifacy (to ten roczny kocur) się nie zrażał i podchodził, wąchał, lizał nawet czy delikatnie miział łapką (choć z liścia wypłacić też mu się zdarzyło).

Generalnie nie było większego problemu, ale teraz zauważyłem że starszy brat podgryza w czyje młodego i tak wydaje się dość mocno. Zdarzyło mu się to już dwa razy w ciągu krótkiego czasu i nie wiem jak daleko może to się posunąć i czy to niebezpieczne, czy One się tak z natury zaczepiają.

Ja wiem, że aklimatyzacja i poznanie się trochę trwa, ale chce pójść spać nie myśląc o tym, że rano zobaczę kocie zwłoki, a odizolowanie ich od siebie nie wchodzi w grę z przyczyn logistycznych .

Graczdari

 
Posty: 5
Od: Śro sie 09, 2017 22:23

Post » Czw sie 10, 2017 8:30 Re: Mały, trzy miesięczny kocur w domu i problem.

Nie posiadasz w domu łazienki, w której mógłbyś zamknąć na noc małego?
Obrazek ObrazekObrazek
Tosia, Basti, Rudi

Do zobaczenia Matrisiu. ♥ ♥ ♥ Kocham Cię.

Bastet

Avatar użytkownika
 
Posty: 7604
Od: Pon paź 12, 2015 19:20

Post » Czw sie 10, 2017 9:19 Re: Mały, trzy miesięczny kocur w domu i problem.

To normalne zachowanie.
Obserwuj małego.
Dopóki leci do dużego i go prowokuje, wszystko jest OK.
Kociak jest mądry , jeśli zacznie mu się dziać krzywda, będzie uciekał i się chował.
Przez pierwsze dwa-trzy dni możesz izolować koty jak zostają same, ew w nocy...ale nie jest to konieczne.
ObrazekObrazekObrazekObrazek

Kazia

 
Posty: 13725
Od: Pt maja 24, 2002 13:46
Lokalizacja: Warszawa

Post » Czw sie 10, 2017 12:23 Re: Mały, trzy miesięczny kocur w domu i problem.

Trochę zaniepokoil mnie zwrot "z tej samej matki", to koty z hodowli czy ktos ot tak rozmnaza dachowce?

Szalony Kot

 
Posty: 23304
Od: Pt wrz 24, 2010 13:01
Lokalizacja: Grodzisk Maz./ Warszawa




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 523 gości