Rysio i pałeczka ropy błękitnej, ale znalazł DOM :)

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Sob sie 05, 2017 0:02 Rysio i pałeczka ropy błękitnej, ale znalazł DOM :)

:placz: Cześć,

mam u siebie od wczoraj 4 małe ok 2,5 miesięczne kociaki. Jutro miałam je pokazać wetowi w celach innych niż w tytule, ale dziś znalazłam na podłodze w łazience niespodziankę w postaci żywych, ruszających się glist w wymiocinach.

Dawno nie miałam tak zarobaczonych zwierząt i szczerze powiedziawszy wypadłam z obiegu czym się odrobacza takie maluchy. Boję się, że wet da coś za mocnego i mi zejdą od ilości toksyn.

Mam w domu Flubenol po poprzednich tymczasach, swoje zazwyczaj odrobaczam aniprazolem. Mam czegoś konkretnego wymagać od weta? Dodam,że lecznica mała, cudów bym nie oczekiwała.


W parafinę już się zaopatrzyłam. Wszelkie rady jak przetrwać inwazję bogatego życia wewnętrznego mile widziane ;)
Ostatnio edytowano Sob paź 28, 2017 18:57 przez Madie, łącznie edytowano 7 razy
Wątek tęczowych kotów do adopcji: http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=13&t=164847

Madie

Avatar użytkownika
 
Posty: 4540
Od: Pon wrz 10, 2007 17:35
Lokalizacja: Warszawa

Post » Sob sie 05, 2017 2:17 Re: PILNE! Czym delikatnie odrobaczyć małe kociaki

Moje dostały pyrantelum - bardzo łagodny ludzki, ale własnie ze względu na ryzyko wysokiego zarobaczenia podany. Dawkowanie według wagi - lek na receptę, sporo mam, bo to w buteleczce, więc mogę Ci oddac, ale po weekendzie, więc nie wiem czy będziesz chciała poczekać. :ok:
ObrazekObrazekObrazek
"Nigdy nie wiemy, kiedy widzimy kogoś PO RAZ OSTATNI..."
"Kiedy się kogoś kocha to ten drugi ktoś nigdy nie znika"
Moja Rodzina w Niebie:Tata(*),Mika(*),Mama(*),DeeDee(*), Adas(*), Lapcio(*),Kosiniak(*),Milenka(*), Nusia (*)..Nie wierzę...

Marzenia11

 
Posty: 35323
Od: Sob lut 28, 2009 21:24

Post » Sob sie 05, 2017 7:35 Re: PILNE! Czym delikatnie odrobaczyć małe kociaki

W tym wątku są rady milvy b i tabo
viewtopic.php?f=13&t=180596

Arcana

 
Posty: 5668
Od: Nie lip 17, 2005 13:59
Lokalizacja: Warszawa


Adopcje: 14 >>

Post » Sob sie 05, 2017 10:44 Re: PILNE! Czym delikatnie odrobaczyć małe kociaki

Kociaki 2,5 miesiaca na pewno maja juz wage powyzej 500g to mozna je smiało odrobaczac Milbamexem lub Milprazonem dla kociat. Tabletki sa malutkie i smaczne - w takiej otoczce wolwoej. I koty nie maja po nich tak strasznych biegunek jak np po pascie Vetminth.

Tu masz linki do dawkowania i przeciwwskazan tabletek dla kociat:

http://www.ezoo.pl/pl_PL/p/MILBEMAX-DLA ... 10-MG/2017

http://plw.urpl.gov.pl/files/MILPRO_4_ulotka_inf.pdf
“Jesteśmy tu na jakiś czas, któregoś dnia szlag nas trafi, to po co tak traktować wszystko poważnie.”

:kitty:

FarciKot

Avatar użytkownika
 
Posty: 1118
Od: Czw sie 04, 2016 18:15
Lokalizacja: Warmia

Post » Sob sie 05, 2017 11:26 Re: PILNE! Czym delikatnie odrobaczyć małe kociaki

FarciKot pisze:Kociaki 2,5 miesiaca na pewno maja juz wage powyzej 500g to mozna je smiało odrobaczac Milbamexem lub Milprazonem dla kociat. Tabletki sa malutkie i smaczne - w takiej otoczce wolwoej. I koty nie maja po nich tak strasznych biegunek jak np po pascie Vetminth.

Tu masz linki do dawkowania i przeciwwskazan tabletek dla kociat:

http://www.ezoo.pl/pl_PL/p/MILBEMAX-DLA ... 10-MG/2017

http://plw.urpl.gov.pl/files/MILPRO_4_ulotka_inf.pdf

To są silne środki, więc wybiją wszystko na raz i bym się obawiała zatrucia toksynami, skoro wiadomo, ze mają dużo robali. Lepiej spokojniej.. ale to moje zdanie.
ObrazekObrazekObrazek
"Nigdy nie wiemy, kiedy widzimy kogoś PO RAZ OSTATNI..."
"Kiedy się kogoś kocha to ten drugi ktoś nigdy nie znika"
Moja Rodzina w Niebie:Tata(*),Mika(*),Mama(*),DeeDee(*), Adas(*), Lapcio(*),Kosiniak(*),Milenka(*), Nusia (*)..Nie wierzę...

Marzenia11

 
Posty: 35323
Od: Sob lut 28, 2009 21:24

Post » Sob sie 05, 2017 13:38 Re: PILNE! Czym delikatnie odrobaczyć małe kociaki

Marzenia11 pisze:
FarciKot pisze:Kociaki 2,5 miesiaca na pewno maja juz wage powyzej 500g to mozna je smiało odrobaczac Milbamexem lub Milprazonem dla kociat. Tabletki sa malutkie i smaczne - w takiej otoczce wolwoej. I koty nie maja po nich tak strasznych biegunek jak np po pascie Vetminth.

Tu masz linki do dawkowania i przeciwwskazan tabletek dla kociat:

http://www.ezoo.pl/pl_PL/p/MILBEMAX-DLA ... 10-MG/2017

http://plw.urpl.gov.pl/files/MILPRO_4_ulotka_inf.pdf

To są silne środki, więc wybiją wszystko na raz i bym się obawiała zatrucia toksynami, skoro wiadomo, ze mają dużo robali. Lepiej spokojniej.. ale to moje zdanie.


Zawsze tym odrobaczam jesli tylko wiek i waga kota jest odpowiednia. Nigdy nie bylo problemow jesli stosujesz odpowiednia dawke.
Za to po slabych pastach zawsze byly silne biegunki.
“Jesteśmy tu na jakiś czas, któregoś dnia szlag nas trafi, to po co tak traktować wszystko poważnie.”

:kitty:

FarciKot

Avatar użytkownika
 
Posty: 1118
Od: Czw sie 04, 2016 18:15
Lokalizacja: Warmia

Post » Sob sie 05, 2017 13:47 Re: PILNE! Czym delikatnie odrobaczyć małe kociaki

Czymkolwiek byś nie odrobaczała (ja uważam, że pyrantelum zawiesina na początek najlepsza) dawkę oblicz do wagi.
Następnie podziel na 3 i daj przez trzy kolejne dni po tej 1/3 dawki. Kilka godzin po podaniu, parafina. I obserwacja, co się dzieje.
Powtórka po ok 10 dniach, wtedy dawka zależna od tego co działo się za pierwszym razem.
Można powtórzyć trzeci raz po następnych 10 dniach, już środkiem na wszystko i w normalnej dawce.
I na pewno nie pozwól szczepić przed zakończeniem całego cyklu odrobaczania i odczekaniem jeszcze ok 10 dni.

Lub, alternatywnie, ziemia okrzemkowa przez kilka tygodni codziennie.
Ona nie zabija robaka na śmierć od razu, tylko go stopniowo osłabia. Czyli nie ma jednorazowego wyrzutu toksyn z martwych glist.

Zdecydowanie odradzam jakiekolwiek pasty na odrobaczanie.
ObrazekObrazekObrazekObrazek

Kazia

 
Posty: 13707
Od: Pt maja 24, 2002 13:46
Lokalizacja: Warszawa

Post » Sob sie 05, 2017 17:25 Re: PILNE! Czym delikatnie odrobaczyć małe kociaki

Hej,

dzięki za wszystkie odpowiedzi.

Kociaki ważą odpowiednio - 1,800,1,600, 1,400 i 1,200 kg. Wierzcie mi, że nie wyglądają bo to sama skóra i kości. Dostałam i zgodziłam się na pyrantelum na to pierwsze odrobaczenie, z parafiną jestem za pan brat i uważnie obserwuje maluchy.

Natomiast muszę z wetem pogadać, bo on chce je szczepić za tydzień od 3 dnia odrobaczania i odrobaczać tydzień od szczepienia. Moim zdaniem jak Kazia powyżej pisałaś trzeba porządnie odrobaczyć skoro te robale już są. Co prawda kłóci się to trochę z moim zapobieganiem pp czyli szczepieniem na wejściu do domu, no ale przy takim zarobaczeniu mi to z głowy wypadło całkowicie.
Wątek tęczowych kotów do adopcji: http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=13&t=164847

Madie

Avatar użytkownika
 
Posty: 4540
Od: Pon wrz 10, 2007 17:35
Lokalizacja: Warszawa

Post » Sob sie 05, 2017 18:18 Re: PILNE! Czym delikatnie odrobaczyć małe kociaki

W pełni przychylam się do tego co napisała Kazia.
I absolutnie bym teraz nie szczepiła, po pierwszym odrobaczaniu bardzo zarobaczonych kociaków możliwy jest gwałtowny rozwój larw obecnych na pewno w organiźmie maluchów, tydzień po pierwszym odrobaczaniu organizm się jeszcze nie pozbierał po silnym zarobaczeniu a do jego jelita wracają właśnie młode glisty które wyczuły "wolną chatę" - drażniąc drogi oddechowe bo przez nie wędrują. Kociaki mają jeszcze niedobory silne wit. B12, ale nie tylko, jelita mogą być jeszcze podrażnione, układ immunologiczny jest nastawiony jeszcze na walkę i kontrolowanie ilości pasożytów.

Szczepienie może dać nieprzyjemne powikłania, może też nie być w pełni skuteczne.

Jeśli szczepić trzeba bo wiemy o bardzo dużym ryzyku pp - to trzeba, można podać dzień wcześniej w iniekcji wit B12, zaryzykować.
Ale jeśli konieczności takiej nie ma to ja bym poczekała - zachowując szczególne środki ostrożności w tym czasie.

Blue

 
Posty: 23417
Od: Pt lut 08, 2002 19:26

Post » Sob sie 05, 2017 18:53 Re: PILNE! Czym delikatnie odrobaczyć małe kociaki

Kociaki są teraz u Ciebie w domu?
Nie ma zagrożenia, że się zarażą pp?
W takim razie, raczej nie ma powodu spieszyć się ze szczepieniem.
Jeśli nie są już zarażone i nie ma zagrożenia (to nie schron przecież, gdzie ciągle przybywają nowe koty z nieznanych miejsc), szczepienie zarobaczonych kotów może zrobić więcej szkody niż pożytku.
ObrazekObrazekObrazekObrazek

Kazia

 
Posty: 13707
Od: Pt maja 24, 2002 13:46
Lokalizacja: Warszawa

Post » Sob sie 05, 2017 18:54 Re: PILNE! Czym delikatnie odrobaczyć małe kociaki

Madie przy takiej wadze to one chyba starsze są, co? Zwłaszcza że piszesz, że nie widząc po nich. Moje 3miesieczne ważą 1,4 i 1,5 kg.
Absolutnie najpierw porządne odrobaczanie a potem szczepienie. Chyba że chodzisz do schroniska lub po lecznicach wet albo przychodzą do Ciebie osoby bywajace w tych lub podobnych miejscach.
ObrazekObrazekObrazek
"Nigdy nie wiemy, kiedy widzimy kogoś PO RAZ OSTATNI..."
"Kiedy się kogoś kocha to ten drugi ktoś nigdy nie znika"
Moja Rodzina w Niebie:Tata(*),Mika(*),Mama(*),DeeDee(*), Adas(*), Lapcio(*),Kosiniak(*),Milenka(*), Nusia (*)..Nie wierzę...

Marzenia11

 
Posty: 35323
Od: Sob lut 28, 2009 21:24

Post » Nie sie 06, 2017 22:27 Re: PILNE! Czym delikatnie odrobaczyć małe kociaki

Wiesz, co nie wiem. Nie do końca mają oczy wybarwione, ząbki maluteńkie z karmą (intestinal) słabo sobie radzą z gryzieniem.

Co do pp, to one miały teraz mnóstwo stresów, najpierw wyłapanie, potem lecznica, potem rozdzielenie z matką i schronisko (kiepskie schronisko), teraz kolejna przeprowadzka do mnie. Po tym schronisku jakiegoś syfu się bałam najbardziej, ale wet powiedział, że zdrowie ani szmerów, ani gluta żadnego, oczy/uszy czyściutkie. Od piątku oprócz suchej zjadły 1,200 mięsa wołowego. Apetyciki mają.

Wymioty robalami się nie pojawiły, są żywe. Kupy w kuwecie sa, ze śluzem, ale robaków to ja w nich nie widzę...I teraz nie wiem czy jeszcze czekać, czy to pyrantelum jednak za słabe. Na pewno jeszcze raz je będzie trzeba odrobaczyć.
Wątek tęczowych kotów do adopcji: http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=13&t=164847

Madie

Avatar użytkownika
 
Posty: 4540
Od: Pon wrz 10, 2007 17:35
Lokalizacja: Warszawa

Post » Nie sie 06, 2017 22:51 Re: PILNE! Czym delikatnie odrobaczyć małe kociaki

Pyrantelum dałaś przez trzy kolejne dni? To za dwa tygodnie kolejne odrobaczanie, może już być jakaś tabletka.
ObrazekObrazekObrazek
"Nigdy nie wiemy, kiedy widzimy kogoś PO RAZ OSTATNI..."
"Kiedy się kogoś kocha to ten drugi ktoś nigdy nie znika"
Moja Rodzina w Niebie:Tata(*),Mika(*),Mama(*),DeeDee(*), Adas(*), Lapcio(*),Kosiniak(*),Milenka(*), Nusia (*)..Nie wierzę...

Marzenia11

 
Posty: 35323
Od: Sob lut 28, 2009 21:24

Post » Nie sie 06, 2017 22:53 Re: PILNE! Czym delikatnie odrobaczyć małe kociaki

Jutro jest 3 dzień.
Wątek tęczowych kotów do adopcji: http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=13&t=164847

Madie

Avatar użytkownika
 
Posty: 4540
Od: Pon wrz 10, 2007 17:35
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pon sie 07, 2017 4:59 Re: PILNE! Czym delikatnie odrobaczyć małe kociaki

Nie musisz widzieć robaków po odrobaczaniu, na tym polega problem - one momentalnie po śmierci się rozkładają oraz nadtrawiają i przez to stwarzają zagrożenie bo z ich martwych ciał uwalnia się ogrom toksyn. Gdyby robale tylko umarły i się wydaliły w całości to odrobaczanie nie byłoby tak groźne dla zarobaczonych kociaków.

Blue

 
Posty: 23417
Od: Pt lut 08, 2002 19:26

[następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Blue, Silverblue, Zeeni i 274 gości