PILNE!Dwutygodniowy kotek OD TYGODNIA brak kupki

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pt sie 04, 2017 14:49 PILNE!Dwutygodniowy kotek OD TYGODNIA brak kupki

Witam wszystkich.
Opiekuję się dwutygodniowym kociakiem. Matka jego zginęła tydzień temu w wypadku. Kotek czuje się dobrze, je, rozrabia, dokazuje, ale niestety już od prawie tygodnia nie robił kupki. Myślicie, że mogę mu podać 2 ml parafiny?
Będę wdzięczna za wszystkie porady :D

kociara29

 
Posty: 4
Od: Pt sie 04, 2017 14:44

Post » Pt sie 04, 2017 15:22 Re: Parafina ciekła

Absolutnie nie możesz!
To dawka dla sporego kota, a nie takiej drobinki.
Załóż wątek dotyczący Twojego kociaka, napisz w tytule, że chodzi o opiekę nad dwutygodniowym maluchem, a na pewno odezwą się osoby doświadczone w temacie.
fckptn
Obrazek

ana

 
Posty: 23811
Od: Śro lut 20, 2002 21:56

Post » Pt sie 04, 2017 15:56 Re: PILNE!Dwutygodniowy kotek OD TYGODNIA brak kupki

Przypomniałam sobie historię Bolusia i lactulosum:
viewtopic.php?f=46&t=141938&hilit=lactulosum&start=1155#p8902599

Tu się w końcu udało:
viewtopic.php?f=46&t=141938&hilit=lactulosum&start=1230

Jak karmisz kociaka?
fckptn
Obrazek

ana

 
Posty: 23811
Od: Śro lut 20, 2002 21:56

Post » Pt sie 04, 2017 16:31 Re: PILNE!Dwutygodniowy kotek OD TYGODNIA brak kupki

Malec musi natychmiast trafić do weterynarza, a wet musi nawodnić podskórnie i zrobić lewatywę.
Nie ma co czekać! Zatkanie kupą może doprowadzić do strasznej śmierci.

I najważniejsze pytanie, jakim mlekiem karmisz maluszka?
Milva B
Obrazek
Nasze Koty: http://www.divine-cats.eu

milva b

Avatar użytkownika
 
Posty: 5596
Od: Czw mar 30, 2006 21:24
Lokalizacja: Poznań

Post » Śro sie 09, 2017 14:28 Re: PILNE!Dwutygodniowy kotek OD TYGODNIA brak kupki

Lulu, bo tak nazywa się teraz ta mała istotka, zrobiła zdrową kupkę zaraz następnego dnia. Bez wizyty u weterynarza i podawania parafiny. Obecnie ma 3 tygodnie i rozwija się prawidłowo. Pozdrawiam wszystkich! :D

kociara29

 
Posty: 4
Od: Pt sie 04, 2017 14:44

Post » Śro sie 09, 2017 17:27 Re: PILNE!Dwutygodniowy kotek OD TYGODNIA brak kupki

Ale zdajesz sobie sprawę, że o włos uniknęła śmierci? :strach: :strach: :strach:
U takich maluchów nie czeka się na kupę więcej niż 2 doby.
Potem obowiązkowo trzeba prowokować zrobienie kupki laktulozą czy parafiną a jeśli nie zadziała trzeba kociaka nawadniać podskórnie i robić lewatywę.
Milva B
Obrazek
Nasze Koty: http://www.divine-cats.eu

milva b

Avatar użytkownika
 
Posty: 5596
Od: Czw mar 30, 2006 21:24
Lokalizacja: Poznań

Post » Śro sie 09, 2017 17:45 Re: PILNE!Dwutygodniowy kotek OD TYGODNIA brak kupki

milva b pisze:Ale zdajesz sobie sprawę, że o włos uniknęła śmierci? :strach: :strach: :strach:
U takich maluchów nie czeka się na kupę więcej niż 2 doby.
Potem obowiązkowo trzeba prowokować zrobienie kupki laktulozą czy parafiną a jeśli nie zadziała trzeba kociaka nawadniać podskórnie i robić lewatywę.


Dokładnie, tylko zapomniałas wspomniec,( a może to przemowi do rozumu) ze takie akcje ( nie zareagowanie na czas - nie pójscie do weta) moga sie skonczyc wypadnieciem odbytu albo kociak może nabawic sie zespołu okrężnicy olbżymiej, co wiąże sie z poważnymi konsekwencjami zdrowotnymi do konca życia. Okrężnica na skutek zalegania kału, ulega znacznemu rozszerzeniu, prowadząc jednocześnie do zupełnego zatrzymania motoryki tego odcinka.
Raz sie zaoszedzi 50 zł na wizycie u weta, a pozniej do konca zycia kota trzeba latac na lawatywy do weta i stosowac odpowienia diete.
“Jesteśmy tu na jakiś czas, któregoś dnia szlag nas trafi, to po co tak traktować wszystko poważnie.”

:kitty:

FarciKot

Avatar użytkownika
 
Posty: 1118
Od: Czw sie 04, 2016 18:15
Lokalizacja: Warmia

Post » Śro sie 09, 2017 21:18 Re: PILNE!Dwutygodniowy kotek OD TYGODNIA brak kupki

(...)
Ale to często prawda. Jak się " uda " to wtedy jest radosny post. Jak nie, to wstydliwa cisza.
To mały kot i jeszcze wszystko może się zdarzyć. Nie życzę tego ale taka jest prawda. Mam nadzieję, że jak przyjdzie " zło " to zamiast pisać na miau poleci opiekun do weta migusiem. Takiego na leczeniu kocich dzieci się znającego. Bo większość to ignoranci. U malca każda minuta gra rolę. A nawet dłuższa drzemka ospałość w zabawie jest niepokojącym sygnałem.
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55372
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Śro sie 09, 2017 22:08 Re: PILNE!Dwutygodniowy kotek OD TYGODNIA brak kupki

(...)

To niestety nie sarkazm a to co często zastaję w poczekalni u weta. Obojętnie czy u moich zaufanych pań, czy w lecznicy całodobowej, w której z musu czasem bywam.
To, co spotykam zazwyczaj w poczekalni, to właśnie przypadki skrajnego zaniedbania bo ktoś zwleka z wizytą u weta i bagatelizuje objawy, bądź zdaje sobie sprawę z powagi sytuacji ale czeka na cudowne samoistne ozdrowienie. 99,9% takich przypadków kończy się zgonem zwierzaka, bo nawet doświadczony wet ze świetną intuicją to nie czerwona kapłanka z Asshai i nie przywróci kota z umarłych, jeśli właściciel leciał sobie w kulki, pisał po internetach, a kota do weta na czas nie zabrał :smokin:
Milva B
Obrazek
Nasze Koty: http://www.divine-cats.eu

milva b

Avatar użytkownika
 
Posty: 5596
Od: Czw mar 30, 2006 21:24
Lokalizacja: Poznań

Post » Czw sie 10, 2017 11:44 Re: PILNE!Dwutygodniowy kotek OD TYGODNIA brak kupki

Kotek o którym pisałam został znaleziony na strychu w sianie. Nie jadł przez dwa dni przynajmniej, bo znaleźliśmy go dwa dni po tym jak pochowaliśmy jego matkę. Wiedzieliśmy, że ta dzika kotka ma młode, ale nie mogliśmy nigdzie ich znaleźć. Ani na gospodarstwie ani w pobliskim lesie. Gdy znaleźliśmy tego maluszka był bardzo wychudzony. Właściwie już zdychał. Początkowo chyba dawaliśmy mu za bardzo rozcieńczone mleko. Baliśmy się też przekarmić, bo dowiedzieliśmy się, że takie maluchy dostają wtedy ostrej biegunki i zdychają. Nie miał więc z czego wyprodukować kupki, póki nie nadrobił składników odżywczych. Tak przynajmniej twierdzi weterynarz. Teraz nabrał sił. Wypróżnia się regularnie. Aktualne skończył 4 tydzień życia. Niestety reszty rodzeństwa nie udało się uratować.

kociara29

 
Posty: 4
Od: Pt sie 04, 2017 14:44

Post » Pt sie 11, 2017 9:37 Re: PILNE!Dwutygodniowy kotek OD TYGODNIA brak kupki

Dziękuję Wam kochani za ocenianie mnie, chociaż w ogóle mnie nie znacie. Jestem bardzo młodą osobą na utrzymaniu rodziców, którzy nie znoszą kotów i nie chcą pomóc finansowo. Co do rozwoju, to być może nie wiecie, ale kot jest na wsi u mojego chłopaka, a PKS tam nie dojeżdża. Poza tym myślę,że godzinna prawie droga piesza do PKS w sąsiedniej wsi, później pół godzinna jazda i znowu pieszo i jazda autobusem, mogłaby źle wpłynąć na tak małego kota.
Wiem co powiecie, są samochody. Owszem, ma i tata i brat, ale oboje są od 6 do 2 w nocy na polu, bo nie wiem, czy wiecie, teraz są żniwa. Nie schodzą z niego nawet na potrzeby fizjologiczne. Ohydne? Być może. Dla nich to normalność. Cały miesiąc walki z pogodą o każde źdźbło zboża,bo każda burza, niepotrzebny dzień zwłoki, czy przemoczenie zebranego zboża, to straty liczone w dziesiątkach tysięcy złotych.
A reszta rodziny? Mama nie ma prawa jazdy. Poza tym jest po bardzo ciężkiej operacji i leży w łóżku. Jest jeszcze siostra, ale ona ma 13 lat. Ciężko,żeby miała prawo jazdy.
Wiem co teraz powiecie. W każdej gminie jest weterynarz. Owszem jest, ale od krów, świń, kur i innych zwierząt gospodarczych. Nie chce leczyć psów,a o kotach wolę nie wspominać.
Najłatwiej jest ocenić innych,a zwłaszcza tych, których nie znamy. Ja uwielbiam koty, małe i duże, zdrowe i chore. Myślałam, że Wy również i że chociaż tutaj znajdę u Was wsparcie, jako u starszych i mądrzejszych, ale bardzo się pomyliłam.
Zostałam zapieczętowana jako osoba bez serca, nieodpowiedzialna i niewspółczująca, a do tego chodząca na łatwiznę i mająca w czterech literach losy naszych braci mniejszych. Jednak ci, którzy znają mnie na prawdę, powiedzieliby, że to są zdecydowanie moje przeciwieństwa.
Jest mi bardzo przykro, że do tego stopnia rozczarowali mnie użytkownicy tego portalu. Czytałam kilka postów pod tematami podobnymi. Myślałam, że i mi pomożecie. Coś poradzicie. Smutne, że tak bardzo się pomyliłam.

kociara29

 
Posty: 4
Od: Pt sie 04, 2017 14:44

Post » Pt sie 11, 2017 13:19 Re: PILNE!Dwutygodniowy kotek OD TYGODNIA brak kupki

Obrażaj się ile chcesz. Prosiłaś o radę i rzeczową radę dostałaś - z takim maluszkiem pędem jedzie się do weta, nie wolno czekać na cud.
Czekanie to ryzyko strasznej męczeńskiej śmierci u tak młodego kociaka. :roll:
I za takie ryzykowanie nikt tu nikogo po głowie nie pogłaszcze.
Milva B
Obrazek
Nasze Koty: http://www.divine-cats.eu

milva b

Avatar użytkownika
 
Posty: 5596
Od: Czw mar 30, 2006 21:24
Lokalizacja: Poznań

Post » Pt sie 11, 2017 13:31 Re: PILNE!Dwutygodniowy kotek OD TYGODNIA brak kupki

kociaro, ja Cię pogłaszczę po głowie :D
Cudownie, że zajęłaś się malcem najlepiej jak umiałaś, w warunkach jakie masz. :ok:
Uwagi niektórych forumowiczów są mocno nie na miejscu. Zupełnie niepotrzebna agresja.

Niech się Wam kociak rozwija zdrowo. I nie zniechęcaj się do forum. 8)

edit: Aha, i BARDZO dziękuję Moderatorom za interwencję, bo widzę, że była. Prosiłam o nią.
fckptn
Obrazek

ana

 
Posty: 23811
Od: Śro lut 20, 2002 21:56




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: kasiek1510 i 485 gości