KREW w KALE !Znaleziony kotek, LARWY!!!!

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Sob sie 19, 2017 0:13 Re: KREW w KALE !Znaleziony kotek, LARWY!!!!

Daby1311 pisze:Staram sie go dokarmic jednak kotek duzo spi i daje mu jesc jak sie obudzi. Czasem budzi sie co godzina a czasem potrafi przespac 5 godzin i wtedy zjada wiecej na raz


Przy tak nieskiej wadze powinnaś go budzić na karmienie co 2 godziny ...
Obrazek

katarzyna1207

 
Posty: 5567
Od: Pt lip 03, 2009 21:58
Lokalizacja: Lublin

Post » Sob sie 19, 2017 7:08 Re: KREW w KALE !Znaleziony kotek, LARWY!!!!

Zgadza się. Kota się budzi lub próbuje podawać przez sen. Kot za mało waży. Kot nie jest za mały by ew podać wspomagacze. Tak jak leczyć. Są odpowiednie preparaty. Poza tym czasem trzeba wybrać życie albo jego brak. Według mnie winien dostać kroplowki z duphalaytem i innymi " dopalaczami " bo nie dożywianie i larwy czynią wielkie spustoszenie. Nery, wątroba...mogą już być uszkodzone.
Wet nie mówił jak karmić malca? I czym? Co prawda mało który wie o tym. Jak widać twój też.
Piszesz, że długo śpi. Jaką ma temperaturę? Może osłabienie spowodowane nie dozywieniem ma wpływ. Trzymasz go w cieple? Ma przytulanke?
Zmień na Conve i załóż zeszyt. Waż i karm.
Dostałas wiele rad od osób co nie jedno maleństwo odchowały. Zastosuj je natychmiast.
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55358
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Sob sie 19, 2017 7:35 Re: KREW w KALE !Znaleziony kotek, LARWY!!!!

A ile kociaków wet odchował samodzielnie, bez matki?
Zapytaj go o to.
Tu na forum piszą osoby, które takie maluch odchowują niemal "na co dzień"
Piszą, co trzeba robić, że bachorek rósł i się rozwijał.

Z te go opisujesz, to kociak jest zagłodzony. Jak to dostawał za rzadkie mleko? na opakowaniu jest instrukcja przecież.
No i te larwy...jakoś nie wydaje mi się, że udało się ich pozbyć.

Rzadką kupką się nie martw, dopóki jest "mleczna" czyli ciemno - żółta i kociak nie robi pod siebie a tylko i wyłącznie podczas masowania.

Problemem jest niedożywienie i te ew larwy.
ObrazekObrazekObrazekObrazek

Kazia

 
Posty: 13721
Od: Pt maja 24, 2002 13:46
Lokalizacja: Warszawa

Post » Sob sie 19, 2017 10:41 Re: KREW w KALE !Znaleziony kotek, LARWY!!!!

Jeszcze jedno mi przyszło do głowy... może maluch jest wyziębiony i dlatego nie przyswaja dobrze pokarmu, a tym samym nie przybiera na wadze... Takie maluszki nie trzymają same ciepła, musi mieć źródło zewnętrzne dogrzewające ...Mimo, że są upały, nie wystarczy, że go zawiniesz w kocyk, on sam się nie ogrzeje ... Powinien mieć poduszkę elektryczną, najlepiej z wyłącznikem czasowym, ustawioną na minimum. Ja ustawiałam na włączanie co 20 minut. Jak nie masz poduszki, to termofor, albo duża plastikowa butelka z gorącą wodą, tylko zawinięte w kocyk, żeby malucha nie poparzyć ... I musi mieć miejsce, żeby mógł się odsunąć, jakby mu było za gorąco.
Obrazek

katarzyna1207

 
Posty: 5567
Od: Pt lip 03, 2009 21:58
Lokalizacja: Lublin

Post » Sob sie 19, 2017 13:34 Re: KREW w KALE !Znaleziony kotek, LARWY!!!!

Od poczatku ma butelke z goraca woda

Daby1311

 
Posty: 23
Od: Czw sie 03, 2017 22:21

Post » Sob sie 19, 2017 14:12 Re: KREW w KALE !Znaleziony kotek, LARWY!!!!

Daby1311 pisze:Od poczatku ma butelke z goraca woda
No dobrze, Daby1311, a ważysz go codziennie? zapisujesz? pisałam o tym już jakiś czas temu.
W tym momencie to właściwie jest wróżenie z fusów. Bo poza ewidentnie za niską wagę teraz, to nie wiadomo, ile on ważył jak go znalazłaś, czy cokolwiek przybywa, czy przybiera systematycznie, czy może najpierw przybierał bardziej a ostatnio stracił na wadze...
Podajesz wyrywkowe informacje co jakiś czas, trudno cokolwiek sądzić na ich podstawie.
ObrazekObrazekObrazekObrazek

Kazia

 
Posty: 13721
Od: Pt maja 24, 2002 13:46
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pon sie 21, 2017 12:33 Re: KREW w KALE !Znaleziony kotek, LARWY!!!!

Kotek jest wazony jednak jego waga pozostaje w miejsu. Rozni sie max +-10 g. Staram sie go karmic co 2 godziny ale nie chce jeść. Albo zje troche albo musze mu na sile wpychac. Mam wrazenie ze kotek ma gazy i zrobil mu sie jasniejszy nos

Daby1311

 
Posty: 23
Od: Czw sie 03, 2017 22:21

Post » Pon sie 21, 2017 12:42 Re: KREW w KALE !Znaleziony kotek, LARWY!!!!

A możesz wpisać daty i godziny i wyniki tego ważenia?

Przybieranie 10 g dziennie (jakby tak było) to jest bardzo dobry wynik. Jednak wtedy waga nie stałaby w miejscu.
ObrazekObrazekObrazekObrazek

Kazia

 
Posty: 13721
Od: Pt maja 24, 2002 13:46
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pon sie 21, 2017 13:25 Re: KREW w KALE !Znaleziony kotek, LARWY!!!!

W sobote wazyl 102 w niedziele 115 a dzis 107

Daby1311

 
Posty: 23
Od: Czw sie 03, 2017 22:21

Post » Pon sie 21, 2017 13:28 Re: KREW w KALE !Znaleziony kotek, LARWY!!!!

Martwi mnie ten nosek. Mozna takiemu kotkowi podac espolmisan dla dzieci? Jak powinny wygladac oczy kotka w jego wieku?

Daby1311

 
Posty: 23
Od: Czw sie 03, 2017 22:21

Post » Pon sie 21, 2017 13:31 Re: KREW w KALE !Znaleziony kotek, LARWY!!!!

Daby1311 pisze:Kotek jest wazony jednak jego waga pozostaje w miejsu. Rozni sie max +-10 g. Staram sie go karmic co 2 godziny ale nie chce jeść. Albo zje troche albo musze mu na sile wpychac. Mam wrazenie ze kotek ma gazy i zrobil mu sie jasniejszy nos

Dajesz espumisan? By gazów nie było i nie męczyło kota to się podaje krple. Zagazowany brzuszek ma wpływ na apetyt. Poza tym strasznie kotu dokucza.Ogólnie i przy wypróżnieniu. Od razu odpowiem na zarzuty twojego weta. Kot NIE jest za mały na Espumisan w kroplach dla niemowląt!!!

Biały nos mu się robi? To znaczy? Jeśli faktycznie to raczej nie wróży nic dobrego. Jaką kot ma temperaturę? Musi mieć 38 góra 38,9 -choć ja już lekko panikuję przy takiej. By była "normalna". Niższe (poniżej 38) i wyższe źle wróżą. Spojrzyj na uszka pod światło, na białka oczu i opuszki (jeśli jasne są) czy aby nic się tam nie dzieje np zażółca?
Zmieniłaś mleko na kozie i Convę? Podajesz ciepłe mleko? Włączyłaś mięsko?
Wpisz, jak prosi Kazia, dzienne dawki przyboru i, godziny ważenia i ilości żarcia jakie pochłonął.
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55358
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Pon sie 21, 2017 13:33 Re: KREW w KALE !Znaleziony kotek, LARWY!!!!

Daby1311 pisze:Martwi mnie ten nosek. Mozna takiemu kotkowi podac espolmisan dla dzieci? Jak powinny wygladac oczy kotka w jego wieku?

czy ty czytałaś co radzono zrobić by kot lepiej sie rozwijał? Wszystko już było. No, prawie. Ile z tego co nasmarowane zostało wdrożyłaś w życie?
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55358
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Pon sie 21, 2017 13:53 Re: KREW w KALE !Znaleziony kotek, LARWY!!!!

Kotek ma cale czarne oczka (nie ma białek) dlatego pytam jakoe one powinny byc. Mleko dostaje. Probowalam dac mu miesko ale kotek potrafi narazie tylko ssac wiec nic z tego nie wyszlo. Mam znikome doswiadczenie z kotami i nie wiem jak powinien sie rozwijac. Kotek od samego poczatku mimo masowania brzucha ( przez 5 minut) robi kupki pod siebie po okolo godzinie od karmienia czemu tak jest? Wczoraj mial czerwony nos a dzis zrobil mu sie taki blado rozwy wrecz bialy.

Daby1311

 
Posty: 23
Od: Czw sie 03, 2017 22:21

Post » Pon sie 21, 2017 13:56 Re: KREW w KALE !Znaleziony kotek, LARWY!!!!

Kazia pisze:Zmielone na sitku do maku, wołowe lub indyk, ilość jak 1/4 paznokcia, włożone do buzi i dociśnięte palcem do podniebienia.
Raz dziennie przez 2 dni, potem 2 razy dziennie przez 2 dni, potem 3 razy dziennie i pól paznokcia.
W taki sposób dawałaś?
On się musi nauczyć to mięsko jeść. Poczuć, że jest mniam.
ObrazekObrazekObrazekObrazek

Kazia

 
Posty: 13721
Od: Pt maja 24, 2002 13:46
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pon sie 21, 2017 14:12 Re: KREW w KALE !Znaleziony kotek, LARWY!!!!

nie wiem czy jesteś dziczkiem czy osobą dorosłą - a jak widać to ma znaczenie
jeśli jesteś zależna od dorosłych - w sensie jesteś dzieckiem, to rozumiem brak korekty w karmieniu kociaka
jeśli jesteś dorosłą osobą, to czas skorygować karmienie
i to natychmiast
jak również iść z kociakiem do weta, który ma pojęcie co robi i co mówi
z tego co pisujesz, to kociak potrzebuje zmiany - innego żywienia
i to natychmiast
dlatego przeczytaj jeszcze raz dokładnie posty o zmianie karmienia
kup convalescent i kozie mleko itd.

kociak śpi dużo, bo jest osłabiony /źle się czuje

jeśli jesteś dzieckiem - napisz, łatwiej będzie cos doradzić

niejedno dziecko szukało na tym forum pomocy dla znalezionego kota - i zawsze pomoc otrzymało

więc jak jest?
:)
Obrazek

Kinnia

 
Posty: 8804
Od: Nie sie 19, 2012 21:12

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: imatotachi, magic99, Majestic-12 [Bot] i 335 gości