Czy to jest kot brytyjski

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Czw sie 03, 2017 14:20 Re: Czy to jest kot brytyjski

Kot bez rodowodu więc z założenia jest z pseudo hodowli. Pytanie tylko, czy trzeba za niego płacić. Jest tylko jeden i nie zauważyłam charakterystycznych zwrotów, które sugerują ukrytą cenę, więc po prostu bym spytała, gdyby mi zależało ;) No i postraszyła zgłoszeniem do olx jeśli kot ma coś kosztować a nie ma o tym słowa. Bo to nie jest zgodne z regulaminem (a kto wie, czy też nie prawem).
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10637
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Śro lip 11, 2018 8:56 Re: Czy to jest kot brytyjski

Halo, witam. Mam kotka brytyjskiego z rodowodem, mieszkam w Niemczech i tu to nabyłam, sporo zapłaciłam i niby wszystko O.K ale on tak jakby mi coraz mniej tego Brytyjczyków przypomina, czy to możliwe? Sprzedający to tzw hobby hodowca, zrzeszony w International Cat Federation e.V. i stąd też pochodzi czteropokoleniowy rodowód. Kotek ma na dzień dzisiejszy 14tyg, kolor blue golden shaded, waży 1,7kg. Nie przeznaczony do kastracji. Taki mi coś mizerny, bo ubogi w policzki itp, ogólnie główka mi coś nie tak się wydaje, oczy, pyszczek. Zaszczepione, ale będziemy robić dalsze badania. Proszę może o pocieszenie? Już sama nie wiem. Ktoś coś?

Xenaja

 
Posty: 9
Od: Śro lip 11, 2018 8:32

Post » Śro lip 11, 2018 10:06 Re: Czy to jest kot brytyjski

Nie umiem tylko wstawić fotki. Może ktoś pomoże

Xenaja

 
Posty: 9
Od: Śro lip 11, 2018 8:32

Post » Śro lip 11, 2018 10:57 Re: Czy to jest kot brytyjski

Ja korzystam z fotosika.
Maluchy brytyjskie chyba w tym wieku nie maja jeszcze polikow, no bo sa maluchami. To slodkie misie :)

Tu masz watek jednej z hodowczyn na naszym forum i male brysie, porownaj.
viewtopic.php?f=46&t=161835&p=12010960#p12010960
aktualny wątek viewtopic.php?f=46&t=213932
***** ***

zuza

Avatar użytkownika
 
Posty: 84527
Od: Sob lut 02, 2002 22:11
Lokalizacja: Warszawa Nowodwory

Post » Śro lip 11, 2018 11:10 Re: Czy to jest kot brytyjski

A ja zapytam co to znaczy nie przeznaczony do kastracji?...
ser_Kociątko
 

Post » Śro lip 11, 2018 11:15 Re: Czy to jest kot brytyjski

Może po prostu brytyjczyk jest bardzo słaby w typie? nie wszystkie kocięta rodzą się idealnie piękne ;) Ludzie zresztą też nie :roll:
Sam fakt posiadania rodowodu nie gwarantuje, że każdy kociak wyrośnie na chodzący ideał i będzie posiadał wszystkie najbardziej ekstremalne cechy rasy.
Są koty wybitne, ładne ale bez efektu "wow", umiarkowane i słabe. Zależy jaka kombinacja genów, jak hodowca selekcjonował koty hodowlane ;)
Poza tym w hodowlach gdzie przykładowo zwraca się uwagę tylko na kolor a nie na typ, często koty są zupełnie inne niż w hodowlach zorientowanych przede wszystkim na typ.
Milva B
Obrazek
Nasze Koty: http://www.divine-cats.eu

milva b

Avatar użytkownika
 
Posty: 5596
Od: Czw mar 30, 2006 21:24
Lokalizacja: Poznań

Post » Śro lip 11, 2018 13:41 Re: Czy to jest kot brytyjski

ser_Kociątko pisze:A ja zapytam co to znaczy nie przeznaczony do kastracji?...

Witam, miałam na myśli, że nie muszę to kastrowac, kocurka, tzn, że będzie mógł mieć dzieci, jeśli oczywiście wszelkie badania wyjdą pomyślnie. Chcieliśmy mu kiedyś może dokupić dziewczynkę i mieć mini hodowle w domu.
zuza pisze:Ja korzystam z fotosika.
Maluchy brytyjskie chyba w tym wieku nie maja jeszcze polikow, no bo sa maluchami. To slodkie misie :)

Tu masz watek jednej z hodowczyn na naszym forum i male brysie, porownaj.
viewtopic.php?f=46&t=161835&p=12010960#p12010960
zuza pisze:Ja korzystam z fotosika.
Maluchy brytyjskie chyba w tym wieku nie maja jeszcze polikow, no bo sa maluchami. To slodkie misie :)

Tu masz watek jednej z hodowczyn na naszym forum i male brysie, porownaj.
viewtopic.php?f=46&t=161835&p=12010960#p12010960

Xenaja

 
Posty: 9
Od: Śro lip 11, 2018 8:32

Post » Śro lip 11, 2018 13:47 Re: Czy to jest kot brytyjski

Coś poknocilam, nie umiem się tutaj obchodzić. Pisze z telefonu to nie wiem czy można fotki z telefonu dodawać. Możliwe, że jest słaby itd.

Xenaja

 
Posty: 9
Od: Śro lip 11, 2018 8:32

Post » Śro lip 11, 2018 14:02 Re: Czy to jest kot brytyjski

Ta International Cat Federation e.V. nie jest zrzeszona w żadnej światowej organizacji, jest zarejestrowana w Darmstadt. Przewodnicząca (prezes? założycielka?) Julia Kowalski. Pszypadek...?
Więc jest to pewno odpowiednik naszych "Stowarzyszeń Psa i Kota" i stąd zapewne niezgodność towaru z opisem.
Przykro mi, ale ten rodowód do czwartego pokolenia nie bardzo wiarygodny.
Nasze wątki:Czarno Widzę i Szarość nie radość, a tu nas zobaczysz #cats.on_tour

Obrazek

haaszek

Avatar użytkownika
 
Posty: 2745
Od: Pt cze 23, 2006 18:43

Post » Śro lip 11, 2018 14:06 Re: Czy to jest kot brytyjski

Xenaja pisze:
ser_Kociątko pisze:A ja zapytam co to znaczy nie przeznaczony do kastracji?...

Witam, miałam na myśli, że nie muszę to kastrowac, kocurka, tzn, że będzie mógł mieć dzieci, jeśli oczywiście wszelkie badania wyjdą pomyślnie. Chcieliśmy mu kiedyś może dokupić dziewczynkę i mieć mini hodowle w domu.


8O 8O 8O 8O 8O 8O

Przeraziło mnie to.
ser_Kociątko
 

Post » Śro lip 11, 2018 14:29 Re: Czy to jest kot brytyjski

haaszek pisze:Ta International Cat Federation e.V. nie jest zrzeszona w żadnej światowej organizacji, jest zarejestrowana w Darmstadt. Przewodnicząca (prezes? założycielka?) Julia Kowalski. Pszypadek...?
Więc jest to pewno odpowiednik naszych "Stowarzyszeń Psa i Kota" i stąd zapewne niezgodność towaru z opisem.
Przykro mi, ale ten rodowód do czwartego pokolenia nie bardzo wiarygodny.

No cóż, co się stało to się nie odstanie. Dziękuję za info.

Xenaja

 
Posty: 9
Od: Śro lip 11, 2018 8:32


Post » Śro lip 11, 2018 14:53 Re: Czy to jest kot brytyjski

Ja sie na rasie nie znam, ale kotek jest slodziak :) Sliczny.
aktualny wątek viewtopic.php?f=46&t=213932
***** ***

zuza

Avatar użytkownika
 
Posty: 84527
Od: Sob lut 02, 2002 22:11
Lokalizacja: Warszawa Nowodwory

Post » Śro lip 11, 2018 14:56 Re: Czy to jest kot brytyjski

Kot śliczny, piękne umaszczenie, ale faktycznie z okrągłymi i puciatymi brytyjczykami, jakie można u Myszy podziwiać, nie ma nic wspólnego.
Obrazek

mimbla64

Avatar użytkownika
 
Posty: 14192
Od: Pon lis 12, 2007 9:29
Lokalizacja: Warszawa Wola

Post » Śro lip 11, 2018 15:04 Re: Czy to jest kot brytyjski

Proszę zobaczyć jaki słodziak ten World Champion. Wydaje mnie się, że mój kocurek do niego podobny, choc to jeszcze szczenię ;)
https://www.fotosik.pl/zdjecie/29cf34e8328fd021

Xenaja

 
Posty: 9
Od: Śro lip 11, 2018 8:32

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Mojo97, polalala i 235 gości