Robak (koci?) znaleziony na podłodze w łazience

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Śro lip 26, 2017 16:15 Robak (koci?) znaleziony na podłodze w łazience

witajcie, jestem przerażona po tym, jak przed chwilą znalazłam ledwo już żywego robaka na podłodze w łazience. Nie potrafię wstawić tu zdjęcia, ale wygląda dokładnie jak robak z tego artykułu, niestety nikt nie napisał, co to jest http://forum.gazeta.pl/forum/w,86962,13 ... nicem.html
czy to może być pasożyt koci, jeśli tak, to jaki? żaden ze znanych mi pasożytów tak nie wygląda, długość tego czegoś to około 2-3 cm, trochę mało chyba jak na glistę?

kadziajka

 
Posty: 209
Od: Pon lut 29, 2016 13:31
Lokalizacja: Gdańsk

Post » Śro lip 26, 2017 18:19 Re: Robak (koci?) znaleziony na podłodze w łazience

Może to być glista, ale we wczesnym stadium. Odrobacz kota i pójdź do veta.
Kot jest wychodzący ?

Chikita

 
Posty: 6400
Od: Śro cze 28, 2017 18:05
Lokalizacja: Białystok /Suwałki

Post » Śro lip 26, 2017 18:31 Re: Robak (koci?) znaleziony na podłodze w łazience

W zalinkowanym artykule jest rada: zabrać robaka i zanieść do Sanepidu.
A tak na w ogóle, koty, nawet niewychodzące, zarobaczają się.
My z kotami żyjemy, całujemy, głaszczemy, czasem jemy ze wspólnych talerzy :wink:
Ja jak mam cykl odrobaczania kotów, to również karmię odrobaczaczem (ziemią okrzemkową) siebie i syna, czyli wszystkich domowników.
Robak to też stworzenie Boże :) nie ma co się przerażać :)

Na glistę to to mi słabo wygląda...ale też i znawcą nie jestem.
ObrazekObrazekObrazekObrazek

Kazia

 
Posty: 13721
Od: Pt maja 24, 2002 13:46
Lokalizacja: Warszawa

Post » Śro lip 26, 2017 19:33 Re: Robak (koci?) znaleziony na podłodze w łazience

jutro idę do weta wraz ze zdjęciem robala i milionem pytań ;) koty są regularnie odrobaczane, ale być może zbyt rzadko. jedzą trawę w naszym własnym ogródku przy mieszkaniu w bloku, pewnie stąd robal. jedzą barfa, dlatego obawiam się robali bardziej, niż standardowo.

kadziajka

 
Posty: 209
Od: Pon lut 29, 2016 13:31
Lokalizacja: Gdańsk

Post » Śro lip 26, 2017 19:48 Re: Robak (koci?) znaleziony na podłodze w łazience

Glisty sa zaostrzone na końcach, tasiemiec zaś płaski... Mi to wygląda na ...dżdżownicę :roll:
Może to po prostu larwa jakiegoś owada?

rysiowaasia

 
Posty: 2110
Od: Nie sty 30, 2011 17:47

Post » Śro lip 26, 2017 20:06 Re: Robak (koci?) znaleziony na podłodze w łazience

Moje koty z tarasu często przynoszą na futerku takiego robaka i wygląda mi to na dżdżownicę.

emill

 
Posty: 267
Od: Sob lip 26, 2014 20:08

Post » Śro lip 26, 2017 21:00 Re: Robak (koci?) znaleziony na podłodze w łazience

też mi to właśnie wygląda na jakąś dżdżownicę, ale ekspertem od kocich robali nie jestem ;) być może ktoś również się z tym spotkał, i wie cóż to może być za stworzenie.
dzięki za odpowiedzi, jutro wet się jeszcze wypowie w tej kwestii ;)

kadziajka

 
Posty: 209
Od: Pon lut 29, 2016 13:31
Lokalizacja: Gdańsk

Post » Czw lip 27, 2017 23:44 Re: Robak (koci?) znaleziony na podłodze w łazience

to tak- wet nie sprecyzował do końca cóż to za robal, prawdopodobnie glista, ale potem okazalo się, że sprzedał mi milprazon dla kociąt do użycia dla kotów odpowiednio 6 i 5 kg wagi... więc nie dowierzałabym do konca jego słowom (kolejny genialny weterynarz w Gdańsku, chociaż z takim, który nie umie odrobaczyć jeszcze się nie spotkałam... lecznica Kartuska 249- nie polecam). po uzyskaniu z innego zrodla odpowiednich dawek koty odrobaczone.
jednak po wielu wyszukiwaniach w google znalazłam źródło dające możliwość, że ów robal to nie pasożyt, a rurecznik pospolity, coś co żyje sobie w rurach i jest generalnie nieszkodliwe (za wyjątkiem bycia obrzydliwym ;) ). Zostawiam to tutaj dla potomnych, bo trochę się musiałam tego naszukać ;) po przeszukaniu forum robalologicznego wydaje się, że to to, jednak dla pewności powtórzę kotom to odrobaczenie za jakieś 10-14 dni, i sami też się odrobaczymy w razie w.

kadziajka

 
Posty: 209
Od: Pon lut 29, 2016 13:31
Lokalizacja: Gdańsk




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Blue, kasiek1510 i 271 gości