Kotka po sterylizacji

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Śro lip 26, 2017 12:40 Kotka po sterylizacji

Witam, moja 16 miesięczna kotka tydzień temu w środę została poddana sterylizacji 2 dni później na zastrzyku weterynarz powiedział że możemy przyjść w czwartek lub w piątek na zdjęcie szwów postanowiłem że pójdę z nią w czwartek ponieważ wolę żeby kotka miała szybciej zdjęte szwy i dzisiaj dzień przed zdjęciem szwów postanowiłem zdjąć jej kubraczek po zdjęciu kubraczka kot się zachowywał normalnie poszedł się załatwić do kuwety itp. po około 20 min zauważyłem że sobie zaczeła lizać rane i zacząłem się troche martwić odganianie nic nie dawało ponieważ kotka cały czas lizała sobie tą rane ale na ten czas przestała i martwie się że może sobie coś zrobić i ew. weterynarz nie zdejmie szwów... mam powody do zmartwień? czy ew. lizanie rany dzień przed zdjęciem szwów i może w dzień zdejmowania może spowodować tego że nie zdejmą jej tych szwów? jak spojrzałem na rane to wszystko jest okej ale wygląda mi jak by sobie coś zrobiła... Proszę o szybkie udzielenie odpowiedzi ponieważ martwie się o moją kotke

FeZo

Avatar użytkownika
 
Posty: 3
Od: Śro lip 26, 2017 10:33

Post » Śro lip 26, 2017 13:06 Re: Kotka po sterylizacji

Zwyczajowo szwy zdejmuje się po 10 dniach. Bałabym się wcześniej.
Kotka liże rankę, bo pod kubraczkiem nie mogła sobie umyć brzuszka. Po tygodniu raczej nic sobie nie uszkodzi. Lizanie nie przeszkodzi w zdjęciu szwów, jeśli lekarz uzna, że już można. Choć dziwi mnie, że po tak krótkim czasie

Alija

 
Posty: 2188
Od: Czw maja 19, 2016 6:12
Lokalizacja: Warszawa

Post » Śro lip 26, 2017 13:59 Re: Kotka po sterylizacji

Czyli nie mam o co się martwić?

FeZo

Avatar użytkownika
 
Posty: 3
Od: Śro lip 26, 2017 10:33

Post » Śro lip 26, 2017 14:13 Re: Kotka po sterylizacji

Nie trzeba się martwić :) Kontroluj kotkę, czy nadmiernie nie interesuje się ranką. Gdyby tak było, to załóż jej kubraczek do czasu wizyty u weta

Alija

 
Posty: 2188
Od: Czw maja 19, 2016 6:12
Lokalizacja: Warszawa

Post » Śro lip 26, 2017 14:24 Re: Kotka po sterylizacji

To mogę być spokojny :D

FeZo

Avatar użytkownika
 
Posty: 3
Od: Śro lip 26, 2017 10:33




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Cosmos, Kocia Lady, pimpuś..wampirek, skaz i 239 gości