Potrzebna pomoc na badania dla 9 kotów-podejrzenie białaczki

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Śro lip 26, 2017 9:25 Potrzebna pomoc na badania dla 9 kotów-podejrzenie białaczki

Mam na imię Agnieszka i chciałabym prosić Was o pomoc. Opiszę historię, która sprawia, że potrzebuję Waszego wsparcia. Wierzę, że znajdą się ludzie dobrej woli i cała historia dobrze się zakończy. Wszystko zaczęło się 4 m-ce temu , gdy znalazłam strasznie schorowaną kotkę. Miała mega koci katar, z zaawansowanym świerzbowcem w uszach, była pogryziona i wychudzona, jej stan był bardzo ciężki. Kotka trafiła do tymczasowego domu u p. Łucji w Łodzi.

Wiosna (tak ją nazwałyśmy) przeszła bardzo długie leczenie, ciągle podawane były jej antybiotyki, przechodziła mnóstwo badań, korzystała z kroplówki. Wszystko to udało się sfinansować dzięki pomocy łódzkiej fundacji Kotylion. Co prawda jej stan się poprawił, ale nie na długo. Ciągle szukałyśmy co jej może dolegać, co sprawia, że jest tak ospała, mało je, ma zatkany nos i duże problemy z oddychaniem?

Lecząc Wiosnę, zrobiłyśmy jej jeszcze tzw. badanie PCR z krwi i niestety wynik wyszedł pozytywny. Kotka ma białaczkę, nie jest to dla niej wyrok śmierci, ale w tym domu gdzie przebywa, razem z nią jest 9 innych kotów. Jest to straszna wiadomość, bo nie wiemy czy się nie zaraziły od niej białaczką. Sytuacja jest naprawdę dramatyczna, nie stać nas badania kotów i dalsze leczenie Wiosny, a w obecnej sytuacji jedynym wyjściem jest zrobienie wszystkim 9 kotom badań PCR, tak aby mieć pewność czy są zdrowe. Trzeba też jak najszybciej zaszczepić je przeciwko białaczce.

Wszystko to sprawia, że same nie jesteśmy w stanie sfinansować wymaganych badań i szczepień. W tej chwili potrzebujemy ok. 2200 zł (badanie PCR dla jednego kota kosztuje ok. 150-180 zł, a szczepienie 50 zł) Stąd wielka prośba o pomoc w uzbieraniu potrzebnej kwoty. Wierzę, że mogę liczyć na Wasze wsparcie, znaczenie ma dosłownie każda złotówka. Proszę, pomóżcie. Nie mogę zostawić z tym wszystkim starszej p. Łucji, która przy niewielkiej emeryturze i tak znaczną jej część przeznacza na opiekę nad kotami. Czuję sie trochę winna całej tej sytuacji , gdyż sprowadziłam tam Wiosnę, jednak z drugiej strony musiałam ją ratować, nie mogłam zostawić jej schorowanej na pastwę losu. Mam wielką nadzieję, że znajdą się wśród Was ludzie, którzy pomogą nam i zwierzakom w naprawdę trudnej sytuacji. Wszystkim Wam bardzo serdecznie dziękuję za pomoc.

Założyłam akcję równiez na pomagam.pl, podaje link :
https://pomagam.pl/WiosnaLodz

Mozna równiez zobaczyć moje wcześniejsze posty dot. Wiosny. na forum .

lucja100

 
Posty: 360
Od: Czw lis 29, 2012 18:28

Post » Śro lip 26, 2017 9:39 Re: Potrzebna pomoc na badania dla 9 kotów-podejrzenie biała

wplacilam

ja tez mialam do zaszczepienia 10 kotow gdy znalazlam kota z bialaczka
nie robilam testow bo u mnie byly koty domowe, wiekszosc od urodzenia i nie bylo ryzyka ze mialy bialaczke
szczepilam Purevaxem, jest drozszy ale nie bylo skutkow ubocznych
szczepilam 2-krotnie za pierwszym razem a potem powtarzalam co 1,5 roku
przy pierwszym szczepieniu ludzie z forum mi pomogli - zarowno finansowo jak i przy łapaniu i trzymaniu kotow - za co jestem bardzo wdzieczna
ObrazekObrazekObrazek

Maryla

 
Posty: 24787
Od: Pt sie 22, 2003 9:21
Lokalizacja: Świder

Post » Śro lip 26, 2017 12:52 Re: Potrzebna pomoc na badania dla 9 kotów-podejrzenie biała

Dziękujemy ślicznie za wplate . :)

lucja100

 
Posty: 360
Od: Czw lis 29, 2012 18:28

Post » Śro lip 26, 2017 19:12 Re: Potrzebna pomoc na badania dla 9 kotów-podejrzenie biała

Moze ktoś jakis grosik dorzuci ?

lucja100

 
Posty: 360
Od: Czw lis 29, 2012 18:28

Post » Pt lip 28, 2017 10:18 Re: Potrzebna pomoc na badania dla 9 kotów-podejrzenie biała

Bardzo dziekujemy za pierwsze wplaty , kazdy grosik sie liczy :)

lucja100

 
Posty: 360
Od: Czw lis 29, 2012 18:28

Post » Pon sie 07, 2017 9:40 Re: Potrzebna pomoc na badania dla 9 kotów-podejrzenie biała

i jak tam? widziałam, że na jednego kota się uzbierało, zrobiłyście badania? jakie wyszły?
i jak tam Wiosna się trzyma?
Obrazek

Pinezkowa

Avatar użytkownika
 
Posty: 2041
Od: Śro gru 17, 2014 20:53




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: kasiek1510 i 529 gości