Kot strasznie gubi sierść

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Nie lip 23, 2017 15:33 Kot strasznie gubi sierść

Witam w imieniu Fredka,

Obrazek

Fredek ma problem z wypadająca sierścią. Czeszemy go furminatorem. Nawet kapiemy. Sierść nawet chwile po czesaniu zaczyna wypadać.

Je TYLKO Felixa. Wszystko inne mu śmierdzi. Nawet najlepsze karmy. Potrafi nie jeść kilka dni w ramach buntu.

Polecacie jakiś suplement diety na wypadanie sierści ?

Pozdrawiamy :)

BartekYNWA

 
Posty: 1
Od: Pt lut 24, 2017 11:32

Post » Nie lip 23, 2017 15:49 Re: Kot strasznie gubi sierść

Kot nie może nie jeść przez kilka dni. Powyżej 3 następuje uszkodzenie wątroby, czasem nieodwracalne.
Przy takim karmieniu kotu musi w organiźmie brakować wszystkiego. Najgroźniejszy jest brak tauryny.
Moim zdaniem kot powinien mieć badanie krwi i potem uzupełnienie braków pod kierunkiem lekarza

Alija

 
Posty: 2188
Od: Czw maja 19, 2016 6:12
Lokalizacja: Warszawa

Post » Nie lip 23, 2017 18:29 Re: Kot strasznie gubi sierść

Jeżeli w mieszkaniu jest b.gorąco to to może być przyczyna wypadania sierści. Inna to właśnie niedobory.
A próbowałaś mu mieszać ta karmę z np ugotowanym/sparzonym i bardzo drobno posiekanym kurczakiem/podrobami/indykiem/wołowiną? Na początek mała ilość, póxniej zwiększać ? Tylko musi to być bardzo drobne, bo większe kawałki pominie. No i wymieszane z sosem. Ja tak czasem oszukuje moje. Moje raz chcą jeść mięsko, a innym nie. Zwykle jeden mięsny posiłek ok, kolejne już be... Czyli tak parę razy w tygodniu zjedzą, ale saszetki tez muszą być. Więc czasem sięgam po oszustwo :wink: Do tego dobra sucha. Przy czym mokra daje co najmniej dwa razy dziennie by nie nabawiły się SUK.
Kiedyś używałam kropelek na sierść, jednak już nie pamiętam nazwy, mogły być to te (albo podobna nazwa):
http://www.kar-ma.pl/dla-kotow-zdrowie- ... _8520.html
Albo olej z łososia o ile zechce go jeść, rożnie z tym bywa. Jak nie będzie się poprawiał, trzeba szukać dalej, choćby czegoś typowo z tauryną.
pwpw
 




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Gosiagosia, jacek1982, włóczka i 257 gości