kotka i kociak.

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Nie lip 23, 2017 13:35 kotka i kociak.

Nie wiem czy dobrze zrobiłam :(
jakiś czas temu pojawiła się w ogrodzie kotka. W końcu zamieszkała pod schodami.
2 dni temu zaczęłam do niej gadać przy karmieniu i dała się pogłaskać, wywaliła na plecy i pokazała duży brzuch... okazało się, że ma kociaka i jest kotna. Kociak ma na oko ze 2 miesiące i zwiewa skutecznie.
Kotkę udało mi się złapać i zawieźć do weta. Ma chore oczy i wymaga zakraplania 3 razy dziennie. I to potrzebuję DT do 2 sierpnia, bo w środę wyjeżdżam :(
ale... kociaka nie udało się złapać. Nawet nie wiem gdzie jest tak się dobrze schował.
Albo będę leczyć kotkę i go zostawię, albo nie będę jej leczyć i dołączę do niego...
Jakieś pomysły?
Ostatnio edytowano Wto wrz 05, 2017 21:35 przez Ofelia, łącznie edytowano 3 razy

Ofelia

 
Posty: 19430
Od: Wto lut 05, 2002 17:16
Lokalizacja: W-wa

Post » Nie lip 23, 2017 17:14 Re: kotka czy kociak? dylemat i DT do 2 sierpnia pilnie potr

2-miesięczny kot jest w pobliżu i czeka na matkę. Jest na tyle ciężki, że spokojnie wejdzie do łapki uruchomiając zapadkę. Głód swoje zrobi. Zna ciebie i kojarzy z jedzeniem. Nie oddali się ale nie musi współpracować. Ustaw sprzęt. Złapie się. Często takie mocno uciekające są największymi miziakami.
Rozumiem,że kotka do kastracji aborcyjnej idzie?
Może cięcie boczne zrobić i będzie mogła wrócić do małego?

Podniosę watek Choć o DT trudno może być. Ale kto wie?
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55324
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Nie lip 23, 2017 22:12 Re: kotka czy kociak? dylemat i DT do 2 sierpnia pilnie potr

Puściłam ją :( rozszalała się burza i serce mi pękało, że on tam sam... są teraz razem.
Mam 2 dni przed wyjazdem... nie wiem co mam z nią zrobić :(
czy nie ma kogoś, kto choćby odpłatnie ich odłowi i weźmie na tydzień? tak, to ona poczeka i nigdzie nie pójdzie, ale oczy... wetka mówiła, że z jednym kiepsko...
Tak, myślałam o sterylizacji aborcyjnej.

Ofelia

 
Posty: 19430
Od: Wto lut 05, 2002 17:16
Lokalizacja: W-wa

Post » Pon lip 24, 2017 7:55 Re: kotka czy kociak? dylemat i DT do 2 sierpnia pilnie potr

Powinna wetka wykastyrować choćby cięciem bocznym. Drugi raz może już nie wejść, nie dać się złapać. Poza tym powinna dać jej antybiotyk długo działajcy np Convenię. Lepsze to niż nic. Wrócisz to ona może już nie widzieć, zarazić dzieciaka i te malce w brzuszku. Albo urodzić już. Wtedy kotki przepędzają te dzieci, które są już na świecie. Nie jest wazne ,że małe jeszcze. To instynkt.
Dzikuski leczę podając do jedzenia Unidox ludzki. 1/2 tabletki raz dziennie.
Pisz po fundacjach prosząc o pomoc. Masz jeszcze 2 dni.
Kciuki
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55324
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Pon lip 24, 2017 8:08 Re: kotka czy kociak? dylemat i DT do 2 sierpnia pilnie potr

Ofelia. Napisz co zdecydowałaś. Na ile potrzbujesz DT? Dla obojga? Czy DT tylko dla kociaka i matkę w lecznicy po sterylce przetrzymają? Takie szczegóły są potrzebne. Trzymam kciuki za łapanke.
Wątek tęczowych kotów do adopcji: http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=13&t=164847

Madie

Avatar użytkownika
 
Posty: 4540
Od: Pon wrz 10, 2007 17:35
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pon lip 24, 2017 9:16 Re: kotka czy kociak? dylemat i DT do 2 sierpnia pilnie potr

W tytule dopisz,że to Warszawa W-wa. Skróć tytuł ale o PILNE nie zapomnij.Sytuacja jest poważna i w tytule musi być jej odzwierciedlenie.
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55324
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Pon lip 24, 2017 9:44 Re: kotka czy kociak? dylemat i DT do 2 sierpnia pilne! Wwa

Jestem zestresowana i pogubiona. :(
Nie wiem co zrobić. Jeśli można ją od razu ciachnąć to mogę złapać i dostałam namiar na lecznicę, gdzie podobno mogą przetrzymać.
Nie dzwoniłam jeszcze. Klatka jest dostępna też, ale czy uda się małego złapać nie wiem :( nauczyła go się chować jak tylko się pojawia ktoś.
W sytuacji idealnej, czyli łapią się oboje i kotka może iść do lecznicy do czasu mojego powrotu, będę potrzebowała DT tylko dla kociaka. Dzikuska, podkreślam.

Ofelia

 
Posty: 19430
Od: Wto lut 05, 2002 17:16
Lokalizacja: W-wa

Post » Pon lip 24, 2017 12:10 Re: kotka czy kociak? dylemat i DT do 2 sierpnia pilne! Wwa

Czyli podsumowując potrzebujesz DT do 2 sierpnia dla kociaka a potem zabierzesz go z powrotem?
Wątek tęczowych kotów do adopcji: http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=13&t=164847

Madie

Avatar użytkownika
 
Posty: 4540
Od: Pon wrz 10, 2007 17:35
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pon lip 24, 2017 13:09 Re: kotka czy kociak? dylemat i DT do 2 sierpnia pilne! Wwa

Tak.

Ofelia

 
Posty: 19430
Od: Wto lut 05, 2002 17:16
Lokalizacja: W-wa

Post » Pon lip 24, 2017 15:00 Re: kotka czy kociak? dylemat i DT do 2 sierpnia pilne! Wwa

Na razie nie mam lecznicy :( za 2 godziny mam zadzwonić do kolejnej... zdecydowaliśmy, że trzeba ją odłowić. Nie wiem tylko czy ktoś ją wysterylizuje skoro ona jest chora? tzn. ma chore oczy... Jak kociak się nie złapie będzie musiał dać sobie radę sam :(

Ofelia

 
Posty: 19430
Od: Wto lut 05, 2002 17:16
Lokalizacja: W-wa

Post » Pon lip 24, 2017 15:07 Re: kotka czy kociak? dylemat i DT do 2 sierpnia pilne! Wwa

Mam zaklepaną klatkę łapkę i klatkę pobytową dla kociaka.

Ofelia

 
Posty: 19430
Od: Wto lut 05, 2002 17:16
Lokalizacja: W-wa

Post » Pon lip 24, 2017 15:19 Re: kotka czy kociak? dylemat i DT do 2 sierpnia pilne! Wwa

Niestety nie pomogę, jestem poza Warszawą. Jeśli powiesz gdzie już dzwoniłaś to mogę próbować pomoc z telonami.

gusiek1

 
Posty: 1650
Od: Nie sie 28, 2016 14:24
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pon lip 24, 2017 15:25 Re: kotka czy kociak? dylemat i DT do 2 sierpnia pilne! Wwa

Ofelia pisze:Na razie nie mam lecznicy :( za 2 godziny mam zadzwonić do kolejnej... zdecydowaliśmy, że trzeba ją odłowić. Nie wiem tylko czy ktoś ją wysterylizuje skoro ona jest chora? tzn. ma chore oczy... Jak kociak się nie złapie będzie musiał dać sobie radę sam :(


A dzwoniłaś do Koterii? Kotki w ciąży przyjmują w pierwszej kolejności.
Obrazek

mimbla64

Avatar użytkownika
 
Posty: 14192
Od: Pon lis 12, 2007 9:29
Lokalizacja: Warszawa Wola

Post » Pon lip 24, 2017 17:42 Re: kotka czy kociak? dylemat i DT do 2 sierpnia pilne! Wwa

Na steryluzację czy przetrzymanie? Druga lecznica powiedziała że nie ma mowy o sterylizacji skoro karmi. Ale talony mają... w takim razie potrzebuje DT dla kotki. Kociak może zostac u nas.

Ofelia

 
Posty: 19430
Od: Wto lut 05, 2002 17:16
Lokalizacja: W-wa

Post » Pon lip 24, 2017 18:54 Re: kotka czy kociak? dylemat i DT do 2 sierpnia pilne! Wwa

Ofelia pisze:Na steryluzację czy przetrzymanie? Druga lecznica powiedziała że nie ma mowy o sterylizacji skoro karmi. Ale talony mają... w takim razie potrzebuje DT dla kotki. Kociak może zostac u nas.



Kotki sterylizują, leczą jeśli trzeba i przetrzymują po sterylce 7 dni.
Nie słyszałaś o Koterii?
http://www.koteria.org.pl/
Obrazek

mimbla64

Avatar użytkownika
 
Posty: 14192
Od: Pon lis 12, 2007 9:29
Lokalizacja: Warszawa Wola

[następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: skaz i 206 gości