Kotka wygryza swoje kocięta!

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pt lip 21, 2017 14:10 Kotka wygryza swoje kocięta!

Witam! Moja kotka przy każdym miocie wygryza swoje kocięta do skóry koło łapek. Sierść w tych miejscach juz nie chce rosnąć a kocięta mają rany do krwi. Co robić?!? Sam weterynarz nie wie dlaczego tak sie dzieje i pierwszy taz słyszy o takim przypadku. Pomocy!

Figazmakiem123

 
Posty: 5
Od: Pt lip 21, 2017 14:02

Post » Pt lip 21, 2017 14:38 Re: Kotka wygryza swoje kocięta!

Pytanie mam, jaka rasa kotków? Co potem mówisz przyszłym nabywcom? Tak z ciekawości.
Wątek tęczowych kotów do adopcji: http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=13&t=164847

Madie

Avatar użytkownika
 
Posty: 4540
Od: Pon wrz 10, 2007 17:35
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pt lip 21, 2017 15:04 Re: Kotka wygryza swoje kocięta!

@Madie Moja kotka nie ma rasy, tzw "dachowy" jak urodzi kocięta to oddaje je a nabywcy nie maja z tym porblemu bo kociaki potem latają po gospodarstwach. w miocie ma 2-3 kociaki ale nie wiem co jej odbija

Figazmakiem123

 
Posty: 5
Od: Pt lip 21, 2017 14:02

Post » Pt lip 21, 2017 15:35 Re: Kotka wygryza swoje kocięta!

Kotkę trzeba wysterylizować.
:cat3: Kot. Nie dla idiotów!

Gretta

Avatar użytkownika
 
Posty: 34184
Od: Wto lip 18, 2006 12:53
Lokalizacja: "wesołe miasteczko" ;-(

Post » Pt lip 21, 2017 15:35 Re: Kotka wygryza swoje kocięta!

Przeczytaj Kocie ABC motto forum p 3

Alija

 
Posty: 2188
Od: Czw maja 19, 2016 6:12
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pt lip 21, 2017 15:45 Re: Kotka wygryza swoje kocięta!

Figazmakiem123 pisze:Witam! Moja kotka przy każdym miocie wygryza swoje kocięta do skóry koło łapek. Sierść w tych miejscach juz nie chce rosnąć a kocięta mają rany do krwi. Co robić?!? Sam weterynarz nie wie dlaczego tak sie dzieje i pierwszy taz słyszy o takim przypadku. Pomocy!

Przestań ją rozmnażać, problem się skończy.
Nie rozumiem, czemu wcześniej weterynarz ci tego rozwiązania nie podpowiedział. :roll:

myamya

Avatar użytkownika
 
Posty: 3085
Od: Czw cze 23, 2011 12:16
Lokalizacja: Wild West

Post » Pt lip 21, 2017 17:05 Re: Kotka wygryza swoje kocięta!

Tym bardzie wysterylizować, ze kotka ma patologiczne zachowania macierzyńskie w kolejnych miotach.

emill

 
Posty: 267
Od: Sob lip 26, 2014 20:08

Post » Pt lip 21, 2017 20:23 Re: Kotka wygryza swoje kocięta!

Alija pisze:Przeczytaj Kocie ABC motto forum p 3


Ale to nie żadna pseudohodowli Kotka wychodzi na dwór to dorwie sie jakis kocur, nie mam na to wpływu.. wiem kotka idzie na sterylizacje ale mnie ciekawi dlaczego tak robi

Figazmakiem123

 
Posty: 5
Od: Pt lip 21, 2017 14:02

Post » Pt lip 21, 2017 20:49 Re: Kotka wygryza swoje kocięta!

Zadałaś bardzo trudne pytanie.
A dlaczego niektóre matki mordują swoje narodzone dzieci. Szok poporodowy?

emill

 
Posty: 267
Od: Sob lip 26, 2014 20:08

Post » Pt lip 21, 2017 20:51 Re: Kotka wygryza swoje kocięta!

Figazmakiem123 pisze:
Alija pisze:Przeczytaj Kocie ABC motto forum p 3


Ale to nie żadna pseudohodowli Kotka wychodzi na dwór to dorwie sie jakis kocur, nie mam na to wpływu.. wiem kotka idzie na sterylizacje ale mnie ciekawi dlaczego tak robi

To jest pseudohodowla. I tak, masz wpływ na rozród kota. Dawno winna być po zabiegu. Z wpisu wynika, że ciąż już było kilka. I radośnie jej dzieci rozdawano nie martwiąc się o ich przyszłość. Kiedy termin zabiegu?
Wybacz ale twoja ciekawość nie jest zdrowa. A my jej nie zaspokoimy bo nie rozmnażamy kotów. Nasze są pokastrowane. Idź z tym pytaniem do weta, zrób kotce wszelkie badania...Zrób testy na FELV i FIV. Może wyjdą odchylenia. Nie jest to normalne, takie zachowanie. Czym jest karmiona? Jest szczepiona regularnie? I odrobaczana? Dzieci są odrobaczane i szczepione? Czym je karmisz? Czy pilnujesz by nowy " dom " zadbał o wykastrowanie i inne zabiegi typu szczepienia czy odrobaczenia.
Kotka nie kastrowana narażona jest na wiele niebezpieczeństw. Przenoszone są drogą płciową śmiertelne choroby zakaźne. Zaraża też dzieci. Narażona jest na ropomacicze. Na raka listew mlecznych, który jest rzadkością przy kastracji przed pierwszą ruja. Inną sprawa jest to, że akt płciowy dla kotki jest tortura. Poczytaj. A ciągłe ciążę wyczerpują jej organizm. Kastruj!
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55324
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Pt lip 21, 2017 21:16 Re: Kotka wygryza swoje kocięta!

Figazmakiem123 pisze:
Alija pisze:Przeczytaj Kocie ABC motto forum p 3


Ale to nie żadna pseudohodowli Kotka wychodzi na dwór to dorwie sie jakis kocur, nie mam na to wpływu.. wiem kotka idzie na sterylizacje ale mnie ciekawi dlaczego tak robi

Anomalie, zawsze się zdarzają. Trudno dojść przyczyny w wielu przypadkach, pozostaje tylko im zaradzić. Tu to jest sterylizacja. Bo niby po co Wam kolejne nierasowe kociaki? Po co kocicy poród i ciąża?
Domysły można rzucać, ale zawsze będą to tylko hipotezy. Tylko po co? Zwyczajnie niech już nie rodzi, skoro nie jest hodowlana, nikt na te kocie dzieci nie czeka. Po co tu domysły? Sterylizacja.
PS. Kocie dzieci do 'nabycia' w każdym schronisku w sezonie, jak już ktoś musi/chce :roll:
pwpw
 

Post » Pt lip 21, 2017 22:22 Re: Kotka wygryza swoje kocięta!

ASK@ pisze:
Figazmakiem123 pisze:
Alija pisze:Przeczytaj Kocie ABC motto forum p 3


Ale to nie żadna pseudohodowli Kotka wychodzi na dwór to dorwie sie jakis kocur, nie mam na to wpływu.. wiem kotka idzie na sterylizacje ale mnie ciekawi dlaczego tak robi

To jest pseudohodowla. I tak, masz wpływ na rozród kota. Dawno winna być po zabiegu. Z wpisu wynika, że ciąż już było kilka. I radośnie jej dzieci rozdawano nie martwiąc się o ich przyszłość. Kiedy termin zabiegu?
Wybacz ale twoja ciekawość nie jest zdrowa. A my jej nie zaspokoimy bo nie rozmnażamy kotów. Nasze są pokastrowane. Idź z tym pytaniem do weta, zrób kotce wszelkie badania...Zrób testy na FELV i FIV. Może wyjdą odchylenia. Nie jest to normalne, takie zachowanie. Czym jest karmiona? Jest szczepiona regularnie? I odrobaczana? Dzieci są odrobaczane i szczepione? Czym je karmisz? Czy pilnujesz by nowy " dom " zadbał o wykastrowanie i inne zabiegi typu szczepienia czy odrobaczenia.
Kotka nie kastrowana narażona jest na wiele niebezpieczeństw. Przenoszone są drogą płciową śmiertelne choroby zakaźne. Zaraża też dzieci. Narażona jest na ropomacicze. Na raka listew mlecznych, który jest rzadkością przy kastracji przed pierwszą ruja. Inną sprawa jest to, że akt płciowy dla kotki jest tortura. Poczytaj. A ciągłe ciążę wyczerpują jej organizm. Kastruj!





kotka jest odrobaczana i zaszczepiona dbam o nią lecz nie znam sie tak bardzo na tych wszystkich chorobach :o kotkę przygarnęłam ze schroniska. Miała dwa mioty i teraz czeka na kastrację za 3 tygodnie. Małe kociaki tez odrobaczan i szczepie na własna rękę ale nie biorę od ludzi ani grosza. Pozniej rany sie goja tylko zostaje skóra bez sierosci po bokach teraz te dwa maluchy zostawiam dla siebie.

Figazmakiem123

 
Posty: 5
Od: Pt lip 21, 2017 14:02

Post » Sob lip 22, 2017 7:54 Re: Kotka wygryza swoje kocięta!

To schron nie wykastrowal kota? Jeśli była za młoda to w umowie adopcyjnej na pewno jest zapis o obowiązkowym zabiegu kota. I byłaś o tym informowana. Podpisując umowę wzięłas na siebie ten obowiązek. Złamałas zapisy umowy świadomie dopuszczając do rozrodu.
Drugą stroną jest to ile z jej dzieci podzieli los bezdomnych, zaniedbanych kotów? Ile wnuków, pra...pra...
O chorobach jest w necie wiele publikacji. Nie jest problemem znalezienie informacji jakie choroby grożą kotom. Szczególnie wychodzącym.
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55324
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Sob lip 22, 2017 8:36 Re: Kotka wygryza swoje kocięta!

ASK@ pisze:To schron nie wykastrowal kota? Jeśli była za młoda to w umowie adopcyjnej na pewno jest zapis o obowiązkowym zabiegu kota. I byłaś o tym informowana. Podpisując umowę wzięłas na siebie ten obowiązek. Złamałas zapisy umowy świadomie dopuszczając do rozrodu.



Asia nie dziw sie, ze schron nie wykastrowal kota. Kociat nie kastruja. Nie wiem jak w innych schronach ale np w elblaskim przy odbiorze kota dostajesz adres weta, u korego kot zostanie wykastrowany/ wysterylizowany na koszt schronu w odpowiednim czasie. Dostajesz skierowanie do weta i podpisujesz umowe, w ktorej zobowiazujesz sie do zabiegu, a takze zgadzasz sie na ewentualna wizyte PA.
Dla mnie tu ewidentnie zostala zerwana umowa.
Schron powinien sprawdzic u weta czy taki zabieg odbyl sie, jesli nie zrobic PA i odebrac kota. Skoro na swiat przyszly juz conajmniej dwa kolejne mioty (troche czasu na wyznaczona srerylke juz uplynelo) i schron nic nie robi - nie egzekwuje swoich praw to to ewidentna wina schronu.
No chyba, ze... autorka wątku sciemnia, ze kotek ze schroniska. Wtedy to calkiem inna bajka.
“Jesteśmy tu na jakiś czas, któregoś dnia szlag nas trafi, to po co tak traktować wszystko poważnie.”

:kitty:

FarciKot

Avatar użytkownika
 
Posty: 1118
Od: Czw sie 04, 2016 18:15
Lokalizacja: Warmia

Post » Sob lip 22, 2017 8:58 Re: Kotka wygryza swoje kocięta!

To jest ewidentnie jakieś zaburzenie psychiczne u kotki.
Może się pogłębić i kotka w następnym miocie może np poodgryzać kociakom wszystkie łapki (widziałam taki przypadek, koszmar)...a w skrajnym przypadku, może pozagryzać kocięta.
ObrazekObrazekObrazekObrazek

Kazia

 
Posty: 13707
Od: Pt maja 24, 2002 13:46
Lokalizacja: Warszawa

[następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Blue, skaz, taizu i 222 gości