KOT JUŻ U WŁAŚCICIELA Potrzebny dom dla"syjamskiego" kocurka

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Sob lip 22, 2017 11:47 Re: Potrzebny dom dla "syjamskiego" kocurka

Obowiązki? Ktoś, kto nie odwrócił się od zwierzaka w potrzebie zrobił dla niego to co najważniejsze. Zabrał go do domu . Nieczęsto się to zdarza.
Ale jak widać, niektórzy chcieliby mu jeszcze pokazać, jakim jest złoczyńcą. Normalnie potwór jakiś.

marivel

Avatar użytkownika
 
Posty: 2400
Od: Sob mar 21, 2009 12:48
Lokalizacja: skądinąd

Post » Sob lip 22, 2017 14:45 Re: Potrzebny dom dla "syjamskiego" kocurka

marivel pisze:Obowiązki? Ktoś, kto nie odwrócił się od zwierzaka w potrzebie zrobił dla niego to co najważniejsze. Zabrał go do domu . Nieczęsto się to zdarza.
Ale jak widać, niektórzy chcieliby mu jeszcze pokazać, jakim jest złoczyńcą. Normalnie potwór jakiś.


A wyobrażasz sobie,że to Twojemu kotu ktoś szuka domu, bo nie dogadał się z rezydentem?
Generalnie nie znamy całej sytuacji, znamy ją z przekazu. Każdy ma jakieś doświadczenia, każdy te wiadomości odczytał na swój sposób. Nie mniej jednak przytoczone powyżej paragrafy nakładają na znalazce obowiązki.

Wydaje mi się,że po to czipujemy, aby właśnie w takiej sytuacji mogły szybko wrócić do domu, bo wypadki chodzą po ludziach.

Super,że finał był taki,że kot wrócił do domu.

Gdyby któryś z moich zginął, byłabym wdzięczna znalazcy.

Dodatkowo warto wiedzieć, że ludzie czasem po prostu nie wiedzą jak szukać w przypadku zaginięcie zwierzaka (wiedza na miau jest naprawdę bezcenna) ani jak szukać właściciela.

gusiek1

 
Posty: 1658
Od: Nie sie 28, 2016 14:24
Lokalizacja: Warszawa

Post » Sob lip 22, 2017 15:21 Re: Potrzebny dom dla "syjamskiego" kocurka

Jak znalazłam kota, wieszałam ogłoszenia. Właściciel jakoś nie wieszał. To ja znalazłam kotu tymczas, po odezwaniu się domu, kot wrócił do siebie. Nie każdy marzy o kolejnym kocie. Nie każdy studiuje ustawy czy też jest poinformowany o forum miau.
A co do bohatera wątku, niektóre wpisy sugerowały wprost złe zamiary człowieka, który zainteresował się zwierzakiem w potrzebie.
"Zawłaszczyłby" kota, nie przedstawił na forum miau dowodów, że wykonał wszystko co jakaś pani z miau uważa, że powinien zrobić. Trybunał by się przydał, amatorów do sądzenia trochę by się tu znalazło.

marivel

Avatar użytkownika
 
Posty: 2400
Od: Sob mar 21, 2009 12:48
Lokalizacja: skądinąd

Post » Sob lip 22, 2017 17:54 Re: Potrzebny dom dla "syjamskiego" kocurka

marivel pisze:A co do bohatera wątku, niektóre wpisy sugerowały wprost złe zamiary człowieka, który zainteresował się zwierzakiem w potrzebie.
"Zawłaszczyłby" kota, nie przedstawił na forum miau dowodów, że wykonał wszystko co jakaś pani z miau uważa, że powinien zrobić. Trybunał by się przydał, amatorów do sądzenia trochę by się tu znalazło.


Wiedz, że takie opinie są jak najbardziej słuszne, bo rasowe mogą świetnie posłużyć jako reproduktory bądź ozdoba. Znalazca nie wiedział pewnie, że te koty są bardzo nieporadne życiowo i bez swojego człowieka są kłębkiem nerwów i nawet jeśli nie są agresywne- wobec obcych potrafią więc sytuacja mogła być na odwrót, zguba była agresywna. Wiem, bo mam takiego obiboka.

Chikita

 
Posty: 6384
Od: Śro cze 28, 2017 18:05
Lokalizacja: Białystok /Suwałki

Post » Sob lip 22, 2017 18:31 Re: Potrzebny dom dla "syjamskiego" kocurka

Chikita pisze:
marivel pisze:A co do bohatera wątku, niektóre wpisy sugerowały wprost złe zamiary człowieka, który zainteresował się zwierzakiem w potrzebie.
"Zawłaszczyłby" kota, nie przedstawił na forum miau dowodów, że wykonał wszystko co jakaś pani z miau uważa, że powinien zrobić. Trybunał by się przydał, amatorów do sądzenia trochę by się tu znalazło.


Wiedz, że takie opinie są jak najbardziej słuszne, bo rasowe mogą świetnie posłużyć jako reproduktory bądź ozdoba. Znalazca nie wiedział pewnie, że te koty są bardzo nieporadne życiowo i bez swojego człowieka są kłębkiem nerwów i nawet jeśli nie są agresywne- wobec obcych potrafią więc sytuacja mogła być na odwrót, zguba była agresywna. Wiem, bo mam takiego obiboka.

Założycielka wątku pisała, że dla kota szukają domu, również tymczasu. To chyba wyklucza złe zamiary wobec kota.
z mojej strony EOT.

marivel

Avatar użytkownika
 
Posty: 2400
Od: Sob mar 21, 2009 12:48
Lokalizacja: skądinąd

Post » Sob lip 22, 2017 18:49 Re: Potrzebny dom dla "syjamskiego" kocurka

marivel pisze:To chyba wyklucza złe zamiary wobec kota.


"Niestety kot nie dogadał się z kocurem kolegi"
- no nie byłbym taki pewny...
kot też człowiek...
04.06.2018 Myszunia [*]
13.08.2013 Lesio [*]

color1

Avatar użytkownika
 
Posty: 1592
Od: Czw cze 27, 2013 11:52
Lokalizacja: wawa

Post » Sob lip 22, 2017 19:36 Re: Potrzebny dom dla "syjamskiego" kocurka

marivel pisze:Najlepiej, żeby ukarać znalazcę grzywną albo od razu wsadzić go do puszki, żeby na zawsze odechciało mu się ratować jakieś koty.


Na pewno to by to ukróciło zjawisko lepkich rączek cechujących niektórych "ratowaczy".
http://www.psyiludzie.pl/syndrom-lepkich-raczek/

marivel pisze: Nie każdy studiuje ustawy czy też jest poinformowany o forum miau.

ignorantia iuris (legis) neminem excusat

Koniczynka47

 
Posty: 2746
Od: Wto lut 23, 2016 9:21

Post » Nie lip 23, 2017 10:16 Re: Potrzebny dom dla "syjamskiego" kocurka

Koniczynka47 pisze:
marivel pisze: Nie każdy studiuje ustawy czy też jest poinformowany o forum miau.

ignorantia iuris (legis) neminem excusat


Mam nadzieję, ze się nie pogniewasz jesli zostawię tłumaczenie dla tych, co prawa na studiach czy łaciny w liceum nie liznęli, zeby na przyszłosć już zadnych wymówek nie mieli.


ignorantia iuris (legis) neminem excusat [łac., ‘nieznajomość prawa nikogo nie uniewinnia’], zasada prawa karnego przyjęta we wszystkich współcz. ustawodawstwach, wg której sprawca czynu zabronionego nie może się tłumaczyć nieznajomością przepisów prawa;
“Jesteśmy tu na jakiś czas, któregoś dnia szlag nas trafi, to po co tak traktować wszystko poważnie.”

:kitty:

FarciKot

Avatar użytkownika
 
Posty: 1118
Od: Czw sie 04, 2016 18:15
Lokalizacja: Warmia

[poprzednia]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: kasiek1510 i 160 gości