Jak przywieźć kotkę po sterylizacji?

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Śro lip 19, 2017 13:59 Jak przywieźć kotkę po sterylizacji?

Dzień dobry!
Nie mogłam znaleźć odpowiedzi w internecie na moje pytanie, więc postanowiłam stworzyć nowy post.
Mam pierwszą kotkę, która przygotowywuje do sterylizacji. Może Wam doświadczonym wydaje się dziwne moje pytanie, ale prosze odpowiedzcie mi.
Moje pytanie brzmi: jak przenieść kotkę od weterynarza? Chodzi mi o to, czy lepszy jest transporter materiałowy, czy może klatka plastikowa dla kotów wyścielona ręcznikiem? I gdy położę ją do klatki/transportera to mam w jakiś szczególny sposób (jakieś ułożenie czy coś)?. I ile po zabiegu można dać jeść (jakie produkty np mięsko gotowane) i pić? A i ile czasu ma chodzić w kubraku? I jeśli nie jest wliczony w cenę zabiegu to ile on kosztuje?
Z góry dziekuje za odpowiedz :D

Kamyczek100100

 
Posty: 26
Od: Pon lip 17, 2017 15:36

Post » Śro lip 19, 2017 14:18 Re: Jak przywieźć kotkę po sterylizacji?

Właśnie mam bezdomną kotkę po zabiegu, jest w łazience, fartuszka nie ma.Rzadko zakładam kotkom fartuszki, bo je to stresuje, ale konieczne jest, jeśli kotka wylizuje sobie ranę.Mój wet pięknie zaszywa kotki, nie interesują się szwami ( daje rozpuszczalne, nie trzeba ich usuwać).Nie masz doświadczenia, założyłabym więc kotce fartuszek na wszelki wypadek.Powinna go nosić kilka dni, do wygojenia rany.Trzeba jednak zaglądać i ranę obserwować, czy się dobrze goi.Kotka nie powinna jeść 12 godzin po zabiegu, potem coś lekkiego i niezbyt dużo, pić może.Karmy dla sterylizowanych kotek to zwykle świństwo, dawaj bezzbożówkę i już.
Fartuszek czasem jest wliczony w cenę zabiegu, ale kosztuje chyba ok.20 zł.Wiele osób ( ja też to praktykowałam) obcina rękaw bluzki i wycina dziury na łapki.Dla jednej mojej kotki było to jedyne rozwiązanie, bo z fartuszka wychodziła szybciej niż go zakładałam, a ona musiała to nosić.Najlepiej kotkę przywieźć w transporterku, na miękkim ręczniku.Tyle.Żadne specjalne ułożenie nie jest potrzebne, sama się położy tak jak jej będzie wygodnie.

ewar

 
Posty: 54971
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Śro lip 19, 2017 14:26 Re: Jak przywieźć kotkę po sterylizacji?

Kotka musi być całkowicie wybudzona!
Zanim ją zaczniesz transportować.
kotka sama sobie wtedy wybierze wygodną pozycję.

NITKA/KARINKA

Avatar użytkownika
 
Posty: 12964
Od: Sob lut 21, 2009 8:41

Post » Śro lip 19, 2017 14:39 Re: Jak przywieźć kotkę po sterylizacji?

NITKA/KARINKA pisze:Kotka musi być całkowicie wybudzona!

O, matko, dobrze, że to napisałaś :ok: Dodam na wszelki wypadek, że przed zabiegiem MUSI być na czczo, czyli 10-12 godzin przed zabiegiem nie może nic jeść, pić wodę tak.

ewar

 
Posty: 54971
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Śro lip 19, 2017 15:27 Re: Jak przywieźć kotkę po sterylizacji?

Transporter plastikowy, żaden inny.
i żadnych ręczników :) Kup podkłady higieniczne w aptece lub Rossmanie. Na podkład możesz położyć polarowy kocyk.
Jeśli kotka się posika, mocz przeleci przez polar a podkład go zwiąże. Tym sposobem kotka nie będzie mokra od własnych siuśków.

I koniecznie zapytaj weta jakiej narkozy zamierza użyć i czy kotka będzie całkowicie wybudzona po zabiegu.
Najlepsza jest narkoza wziewna, bo najszybciej odwracalna i kot jest przytomny praktycznie od razu po zakończeniu zabiegu.
Milva B
Obrazek
Nasze Koty: http://www.divine-cats.eu

milva b

Avatar użytkownika
 
Posty: 5596
Od: Czw mar 30, 2006 21:24
Lokalizacja: Poznań

Post » Śro lip 19, 2017 16:12 Re: Jak przywieźć kotkę po sterylizacji?

Moja na zabieg przepulkiny pojechała w torbie, a wracała w transporterze wyszykowanym tak jak opisała Milva. Zabieg był na wziewznych, więc kotka była całkiem obudzona.

gusiek1

 
Posty: 1660
Od: Nie sie 28, 2016 14:24
Lokalizacja: Warszawa

Post » Śro lip 19, 2017 17:37 Re: Jak przywieźć kotkę po sterylizacji?

Tak zapytam z ciekawości, któraś kotka posiusiała się po zabiegu w transporterku? Mnie się nie zdarzyło.Kotki przynoszę w torbie transportowej, szmacianej, bo chodzę na piechotę i tak jest mi wygodniej.Oczywiście odbieram kotkę wybudzoną, po narkozie wziewnej, tak na marginesie.

ewar

 
Posty: 54971
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Śro lip 19, 2017 18:02 Re: Jak przywieźć kotkę po sterylizacji?

Ewar - moje wszystkie kotki posiusiały się w transporterkach w drodze do domu po zabiegu, kiedy były jeszcze półprzytomne. To nie była wziewna narkoza.
Gdyby zdarzyło mi się w przyszłości sterylizować kotkę to tylko wziewka wchodzi w grę

Alija

 
Posty: 2189
Od: Czw maja 19, 2016 6:12
Lokalizacja: Warszawa

Post » Śro lip 19, 2017 18:20 Re: Jak przywieźć kotkę po sterylizacji?

Wysterylizowałam kilkadziesiąt kotek, ale to poważny zabieg i wciąż się boję,chociaż bez paniki, ale zawsze odbieram kotki wybudzone.Ważne, aby ten zabieg robił dobry wet.

ewar

 
Posty: 54971
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Śro lip 19, 2017 18:55 Re: Jak przywieźć kotkę po sterylizacji?

Też odbieram kotki zawsze wybudzone, ale jeszcze przez następne godziny jak "pijane" i staram się żeby zabieg przeprowadzali najlepsi z najlepszych.

Alija

 
Posty: 2189
Od: Czw maja 19, 2016 6:12
Lokalizacja: Warszawa

Post » Śro lip 19, 2017 22:06 Re: Jak przywieźć kotkę po sterylizacji?

Każdy kot inaczej metabolizuje narkozę. Nawet po wziewnej kot może być przez kilka godzin delikatnie pijany, więc każdego kota trzeba po zabiegu pilnować przez najbliższą dobę.
Odnośnie sikania, mi przeważnie sikają po zabiegu kocurki, kotka posikała się chyba tylko jedna. Dlatego zawsze do lecznicy jadą z zapasem kilku podkładów i kilku kocyków, by wetki mogły zmienic w razie potrzeby nim przyjadę po odbiór. Wetki mają swoje własne koce, ale wychodzę z założenia, że dla budzącego się kota lepiej jest mieć kocyki z własnym, znajomym domowym zapachem. Z tego tez powodu małym kociakom daję ich przytulanki, takie z termoforkiem wewnątrz.
Milva B
Obrazek
Nasze Koty: http://www.divine-cats.eu

milva b

Avatar użytkownika
 
Posty: 5596
Od: Czw mar 30, 2006 21:24
Lokalizacja: Poznań

Post » Czw lip 20, 2017 6:18 Re: Jak przywieźć kotkę po sterylizacji?

A kotka zostawia się w transporterku i weterynarz sam sobie poradzi, czy trzeba wyjąć kicie? Jak już wspomniałem to moja pierwsza kotka, więc dla pewności poproszę o kubraczek. A jeśli szwy są rozpuszczalne to trzeba iść po iluś dniach do kontroli?

Kamyczek100100

 
Posty: 26
Od: Pon lip 17, 2017 15:36

Post » Czw lip 20, 2017 7:41 Re: Jak przywieźć kotkę po sterylizacji?

Weterynarz wszystko Ci powie a każdy z nich ma swoje sposoby. Może być tak, że pierwszy zastrzyk "głupi jaś" kot dostanie jeszcze w Twojej obecności. Bywa, że kota zostawia się w transporterku i reszta należy do weta.
Moi weci wyznaczają wizytę kontrolną, ale wiem, że nie wszyscy.

Alija

 
Posty: 2189
Od: Czw maja 19, 2016 6:12
Lokalizacja: Warszawa




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 273 gości