Karma sucha dla kociaka bez kurczaka

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pon lip 17, 2017 7:45 Karma sucha dla kociaka bez kurczaka

Witam,
poszukuję jak w temacie.
Prawdopodobnie nasza półroczna brytyjka ma alergię (drapie się i wygryza), wykluczyliśmy już pchły i świeżbowca, mamy być na diecie eliminacyjnej. Na razie jest na kurczaku, ale praktycznie od początku jej karmy zawierały kurczaka więc obstawiam, że to będzie to.. I teraz pojawia się problem: nie mogę znaleźć dobrej karmy suchej, dla kociaka nie zawierającej kurczaka i nie kosztującej miliony. Poradzicie coś?
Z góry dziękuję.
Obrazek

darianna1

Avatar użytkownika
 
Posty: 513
Od: Pt gru 25, 2015 13:16

Post » Pon lip 17, 2017 10:40 Re: Karma sucha dla kociaka bez kurczaka

A co kotka je mokrego?
Milva B
Obrazek
Nasze Koty: http://www.divine-cats.eu

milva b

Avatar użytkownika
 
Posty: 5596
Od: Czw mar 30, 2006 21:24
Lokalizacja: Poznań

Post » Pon lip 17, 2017 10:44 Re: Karma sucha dla kociaka bez kurczaka

aktualnie calibra- jedyne jednoskładnikowe z kurczakiem dla kociaków, które było w zoologicznym.
Generalnie mokrych testowaliśmy już trochę (macs, animonda carny) i z tych wysokomięsnych jedynie skubnie trochę, a chrupki zajada. Poza tym wet twierdzi, że póki kot rośnie to sucha niech będzie bazą. Dlatego zależy mi żeby znaleźć dobrą suchą karmę jednoskładnikową.
Obrazek

darianna1

Avatar użytkownika
 
Posty: 513
Od: Pt gru 25, 2015 13:16

Post » Pon lip 17, 2017 11:14 Re: Karma sucha dla kociaka bez kurczaka

Zmień weta jeśli opowiada takie farmazony. Kot musi jeść mokre jedzenie, ponieważ koty nigdy nie piją wystarczającej ilości wody.
Suche powinno być tylko dodatkiem, nigdy bazą diety, a idealnie jeśli kot w ogóle nie je suchego tylko mięso i/lub puszki.

W zooplusie masz różnorodność karm mokrych, które możesz zamówić w pakietach próbnych o różnych mieszanych smakach.
Polecam Feringę, Granata Pet, Catz Finefood czy Terra Felis. Z uzupełniających karm, tak na podwieczorek bo nie mogą być podstawą diety, polecam tzw. "filetówki": Almo. Nature, Applaws czy saszetki Miamor.

Z suchych karm warto wybierać karmy bezzbożowe. Calibra, którą karmisz, to karma na bazie pszenicy i kukurydzy, na dłuższą metę bardzo szkodliwa dla kota, bo kot to nie kura i potrzebuje białka zwierzęcego i tłuszczu a nie węglowodanów.

A przede wszystkim, polecam surowe mięso :) Kot to drapieżnik i mięsożerca absolutny ;) Najlepsze jedzenie dla niego to surowizna :)
Milva B
Obrazek
Nasze Koty: http://www.divine-cats.eu

milva b

Avatar użytkownika
 
Posty: 5596
Od: Czw mar 30, 2006 21:24
Lokalizacja: Poznań

Post » Pon lip 17, 2017 11:28 Re: Karma sucha dla kociaka bez kurczaka

a jeżeli kot pije dużo wody?
mam już całą stertę kupionych na zooplusie pakietów różnych marek, różnych smaków i nie zliczę już ile wylądowało w koszu. Nie stać mnie żeby 99% mokrej, dobrej, nie taniej karmy wyrzucać. Jak nie chce jeść to jak mam ją zmusić?
Calibry kupiłam 3 puszki bo była to jedyna jednoskładnikowa karma a właśnie szukamy przyczyny alergii. Jak już znajdę to będę kupować dobrą karmę ze składnikiem, który może jeść.
Znalazłam taki skład calibry (tylko że inny smak, bo kurczaka nie mogę znaleźć):
Składniki:
indyk (55%), bulion (28,9%), łososia (15%), minerały (1%), olej z łososia (0,5%).
Składniki analityczne:
Białko surowe 10,7%, surowych olejów i tłuszczów 6,6%, 2,5%, popiół surowy, Włókno surowe 0,5%, wilgotność 79%.

Co jest w niej złego, bo ja nie umiem czytać tych składów, co dobre a czego lepiej żeby nie było :(

Co do surowego- próbowałam, nawet nie spojrzała..
Obrazek

darianna1

Avatar użytkownika
 
Posty: 513
Od: Pt gru 25, 2015 13:16

Post » Pon lip 17, 2017 11:33 Re: Karma sucha dla kociaka bez kurczaka

poza tym ona tak wcina chrupki, aż uszy jej się trzęsą, że nie mam sumienia jej ich zabrać :( a z mokrą widzę że się męczy, jedynie jakieś gurmety jej smakują, ale nie chcę jej tych badziewi dawać...
Obrazek

darianna1

Avatar użytkownika
 
Posty: 513
Od: Pt gru 25, 2015 13:16

Post » Pon lip 17, 2017 12:41 Re: Karma sucha dla kociaka bez kurczaka

Miałam na myśli Calibrę suchą, która jest karmą raczej kiepską. Puszek nie znam. To filetówki? Bo jeśli tak to nie jest to kompletna karma i wymaga porządnej suplementacji.
A jakie puszki już wypróbowałaś? I jakie rodzaje mięsa? Czasem warto trochę się pogimnastykować, by znaleźć takie mięso czy puszkę, którą kot zje ze smakiem.
Kot jest jeszcze bardzo młody, można go nauczyć jedzenia różnych pokarmów.
Oczywiście, nie z każdym jest łatwo i pięknie ;) Czasem to droga przez mękę, ale dla zdrowia kota trzeba próbować do oporu.
U mnie jest teraz taki artysta, który je mięso i puszki, ale tylko wymieszane z tuńczykiem :roll: co więcej, tuńczyk tylko Miamora z galaretką z łososia lub w pomidorach.
No i trudno, mieszam mu wołowinę, cielęcinę czy kaczkę, czy dowolną puszkę z tuńczykiem i je. Kurczaka czy indora on nie tyka, twierdzi, że trujący.

Odnośnie picia wody, kot nigdy nie wypija jej dość. A już na pewno nie kot, który je głównie chrupki.
Milva B
Obrazek
Nasze Koty: http://www.divine-cats.eu

milva b

Avatar użytkownika
 
Posty: 5596
Od: Czw mar 30, 2006 21:24
Lokalizacja: Poznań

Post » Pon lip 17, 2017 12:48 Re: Karma sucha dla kociaka bez kurczaka

Tak, ta calibra to sam kurczak, ale jak już wspomniałam kupiłam je specjalnie tylko po to, żeby mieć pewność że na kurczaka ma alergię.
Z puszek były animondy carny wszystkie smaki i te jeszcze jako tako je, ale więcej niż połowę zawsze wyrzucam, a nakładam niewiele... mac's , dolina noteci i jeszcze parę pojedynczych z zoologicznego nie pamiętam nazw, zarzerała się tylko jakimiś śmieciowymi. z surowych dawałam skrzydełko z kurczaka i wołowinę.
Obrazek

darianna1

Avatar użytkownika
 
Posty: 513
Od: Pt gru 25, 2015 13:16

Post » Pon lip 17, 2017 14:28 Re: Karma sucha dla kociaka bez kurczaka

Nie każdy kot od razu chce gryźć całe skrzydła. Warto spróbować z mięskiem z udka obranym z kości, pokrojonym razem z chrząstkami i skórą. Kot szybciej zaakceptuje takie właśnie rozdrobnione mięso. Jeśli nie chce też gryźć wołowiny, to można spróbować z mieloną. U mnie w mięsnym panie mielą mi dowolny kupiony kawał mięsa tak drobno lub grubo jak chcę.
Dla kotów szczególnie wybrednych polecam z kolei kaczkę :) Jest bardzo aromatyczna. A skóra z kaczki wywołuje wręcz ekstazę. Jedna z moich kastratek chętnie zeżarła by całą.

Puszek Animonda Carny,Macs czy Dolina Noteci żadne z moich kotów nie chciały jeść, podobnie było z tackami Lily's Kitchen i puszkami Grau. Trujące i koniec.
Może Twoja koteczka też uważa, że te puszeczki są niesmaczne. Warto jednak próbować dalej i się nie poddawać :)
Milva B
Obrazek
Nasze Koty: http://www.divine-cats.eu

milva b

Avatar użytkownika
 
Posty: 5596
Od: Czw mar 30, 2006 21:24
Lokalizacja: Poznań

Post » Pon lip 17, 2017 14:33 Re: Karma sucha dla kociaka bez kurczaka

no dobrze, będę próbować :)
a co do surowego mięsa, to jak to jest z przemrażaniem, trzeba czy nie?
Obrazek

darianna1

Avatar użytkownika
 
Posty: 513
Od: Pt gru 25, 2015 13:16

Post » Pon lip 17, 2017 15:34 Re: Karma sucha dla kociaka bez kurczaka

Mój tez ma alergie na drob i suche jemy orijen 6ryb i regional red oraz taste of wilde canyon river. Ta druga jest trochę tansza. No ale one nie sa jednoskadnikowe.
Moj kot to tez suchozerca, lepszych mokrych i miesa nie tyka za to wiskasa czy gurmeta zarlby razem z puszka, a tam wszedzie smieci drobiowe. Przerobilam większość ktora jest na rynku i frajde maja tylko bezdomniaki którym trafil się nawet tunczyk z jajkami przepiorki
Obrazek

eleta

 
Posty: 31
Od: Czw kwi 06, 2017 7:56

Post » Pon lip 17, 2017 18:20 Re: Karma sucha dla kociaka bez kurczaka

A ta druga nadaje się dla juniora?
Obrazek

darianna1

Avatar użytkownika
 
Posty: 513
Od: Pt gru 25, 2015 13:16

Post » Pon lip 17, 2017 18:56 Re: Karma sucha dla kociaka bez kurczaka

Każda dobra bezzbożowa karma nadaje się dla juniora ;)
Karmy "kitten" to tylko chwyt marketingowy, nic więcej.

Jeśli wasze koty lubią gourmety i inne podobne śmieciowe saszetki, nic nie stoi na przeszkodzie by codziennie po trochu dodawać surowego zmielonego mięska do takiego gourmeta. Można w ten sposób kota przestawić na lepsze jedzenie 8)
Milva B
Obrazek
Nasze Koty: http://www.divine-cats.eu

milva b

Avatar użytkownika
 
Posty: 5596
Od: Czw mar 30, 2006 21:24
Lokalizacja: Poznań

Post » Wto lip 18, 2017 6:06 Re: Karma sucha dla kociaka bez kurczaka

Moj wyzera gurneta wylize sos gurmetowy w którym wypackam mieso i reszte ktora nie jest gurmetem zostawia.
Obrazek

eleta

 
Posty: 31
Od: Czw kwi 06, 2017 7:56

Post » Wto lip 18, 2017 7:17 Re: Karma sucha dla kociaka bez kurczaka

a powiedzcie proszę czy każde mięso surowe można podawać kotu? ostatnio widziałam np nereczki wieprzowe czy wątróbkę, ale bałam się kupić. I czy trzeba przemrażać?
Obrazek

darianna1

Avatar użytkownika
 
Posty: 513
Od: Pt gru 25, 2015 13:16

[następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 529 gości

cron