Szóstka... I kolejny :/

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Nie gru 10, 2017 19:58 Re: Balbi,CzarnaM,Chrupek,Borowik w DS. Dwójka w DT..

Świetna robota, dziewczyny, tyle żyć uratowanych.
BRAWO!!!
ObrazekObrazekObrazek
"Nigdy nie wiemy, kiedy widzimy kogoś PO RAZ OSTATNI..."
"Kiedy się kogoś kocha to ten drugi ktoś nigdy nie znika"
Moja Rodzina w Niebie:Tata(*),Mika(*),Mama(*),DeeDee(*), Adas(*), Lapcio(*),Kosiniak(*),Milenka(*), Nusia (*)..Nie wierzę...

Marzenia11

 
Posty: 35323
Od: Sob lut 28, 2009 21:24

Post » Nie gru 10, 2017 20:53 Re: Balbi,CzarnaM,Chrupek,Borowik w DS. Dwójka w DT..

:)

ser_Kociątko pisze:W dniu wyjazdu:
Obrazek

W transporterze:
Obrazek

Już w pociągu:
Obrazek

Tu jestem!
Obrazek

3x biało-czarni!
Obrazek

Takie jest pyszne...
Obrazek

Obrazek
ser_Kociątko
 

Post » Nie gru 10, 2017 21:01 Re: Szóstka w domach. Jeszcze Kania (w DT) do oddania

:1luvu: :love:

No to podsumowanie :wink: ( po raz drugi, bo na pierwszym usiadł Krowa i wysłał w kosmos )

Partia u mnie :
Balbina ( w domu Kama ) _ w DS. We wtorek o 15 30 sterylka, kciuki poczebne :ok:
CzarnaMatka ( w domu Lulu )_ w DS. Ma się bardzo dobrze, w tamtym tygodniu była jeszcze raz odrobaczana, bo kolega wychodzący robaka przyniósł.
Wąsik ( w domu Koko) _ u mnie. Status na razie nieznany. W poniedziałek drugie szczepienie.
Chrupek Maciej ( w domu Chrupek)_ w DS. Już po stracie klejnotów, grubodupny i puchaty, jak był, tak jest, ma się bardzo dobrze.

Partia podrzucona Ser_Kociątku :
Borowik ( w domu Borowik)_ w DS. Monitoruje Ser_Kociątko, rośnie i ma się bardzo dobrze, pies już ustawiony, zna swoje miejsce w kąciku.
Koźlarek ( w domu Koźlarek) _ w DS :mrgreen: . Monitoring Ser_Kociątka 24h :1luvu:
Jak się ma, to nawet nie piszę, bo to widać, słychać i czuć :lol:
Kania_ wciąż w DT u Kociątka. Trudny kotek i jakoś los też jej miesza, a to dom się rozmywa, a to cos się zdrowotnego przyplącze, już, już ma być szczęśliwy finał, a tu znowu jakieś "bum" :| Miejmy nadzieję, że jednak już na ostatniej prostej, choć ta prosta też jakaś krzywa. Kciuki kotkowi i dobre myśli poczebne też.

Gościnnie :lol: :
Tosiek ( w domu Kubisław )_ w DS. Tu też moje słowa są zbędne :lol:

Jest jeszcze ich matka, zwana Matką5, została na wsi, jest półdzika. Nie do złapania bez klatki łapki. Sterylka zawieszona do lutego, chyba, żeby się wcześniej coś działo.
Przedwczoraj byłam w tym gospodarstwie zawiozłam dla niej tabletki i dwie siaty karmy.
Powiedziałam jak podawać. Umówiliśmy się, że w każdy poniedziałek wyślę sms z przypomnieniem, żeby nie pominąć dawki.
Będą podawać.
w lutym pojadę i zabiorę na zabieg.
Obrazek



Mico (*)

wilber

Avatar użytkownika
 
Posty: 1270
Od: Pt lis 05, 2010 22:47

Post » Pon gru 11, 2017 8:14 Re: Szóstka w domach. Jeszcze Kania (w DT) do oddania

To ja potrzymam za mamę małych, za Kanię. I za Ciebie. I za te wsie, do których trafisz, mam nadzieję, nie po przygody.
Obrazek
Obrazek

MalgWroclaw

Avatar użytkownika
 
Posty: 46709
Od: Czw paź 15, 2009 17:39
Lokalizacja: Wrocław, stolica Śląska :)

Post » Nie gru 17, 2017 16:16 Re: Szóstka w domach. Jeszcze Kania (w DT) do oddania

Oj tak za Kanię bardzo bardzo się przydadzą.
Na razie siedzi u mnie i za wiele się nie dzieje - taki trochę stan zawieszenia jest.
Ale nie mogę za dużo mówić, żeby nie zapeszać
ser_Kociątko
 

Post » Nie gru 17, 2017 16:50 Re: Szóstka w domach. Jeszcze Kania (w DT) do oddania

:ok: :ok: :ok:

Baltimoore

Avatar użytkownika
 
Posty: 5504
Od: Sob sty 03, 2015 18:44

Post » Czw sty 04, 2018 14:19 Re: Szóstka...Krew w kale, jakie badania, help ? str. 41

No i mam problem.
Porady potrzebuję.
MatkaCzarna się pochorowała.
Rozmawiałam dzisiaj z Panią, kotka od ponad miesiąca robi kupy z krwią.
Konsystencja jest normalna, w końcowej fazie kupska rzadkawa z domieszką śluzu i żywo czerwonej krwi.
Była dwa razy odrobaczona, badanie kupy pod kątem pasożytów ujemne ( pierwotniaki nie były badane). Przez tydzień była na antybiotyku ( jakim w tej chwili nie wiem, jakiś na stan zapalny jelit ). Przez ten czas było jakby ciut lepiej, ale nieznacznie.
Teraz weterynarz zaproponowała jeszcze ponowne odrobaczenie i przedłużenie antybiotyku na dwa tygodnie i karmę gastro RC.

Skład:
mięso i produkty uboczne pochodzenia zwierzęcego, zboża, oleje i tłuszcze, minerały, produkty uboczne pochodzenia roślinnego, cukier, drożdże.

Co można bardziej sensownego doradzić.
Badanie na pierwotniaki ?
Jakie ? Jakiś test ? Pcr ?

Poradziłam, żeby Pani na razie karmiła ja gotowanym mięsem, indyk, kurczak.
Jakiś probiotyk koci ?

Pani pójdzie na konsultację do innego weterynarza, ale to pewnie w przyszłym tygodniu.
Kotka wygląda dobrze, bawi się, biega.
Ale chwilami potrafi być agresywna, niecierpliwi się przy głaskaniu, czego nigdy wcześniej nie było. To chodząca łagodność. W rozmowie Pani zdała sobie sprawę, że ta zmiana zachowania zbiegła się z wystąpieniem objawów. Według mnie kotka czuje ból, lub dyskomfort, co przekłada się na zmianę zachowania.

Poradźcie coś proszę.
Martwię się.
Obrazek



Mico (*)

wilber

Avatar użytkownika
 
Posty: 1270
Od: Pt lis 05, 2010 22:47

Post » Czw sty 04, 2018 14:23 Re: Szóstka...Krew w kale, jakie badania, help ? str. 41

Odbierz telefon... :D
ser_Kociątko
 

Post » Czw sty 04, 2018 14:24 Re: Szóstka...Krew w kale, jakie badania, help ? str. 41

czy kicia dostawała żółtka? u nas taki epizod miał miejsce kilka razy własnie po podaniu żółtek z jajek. Może to to? Coś podobnego?
Jakaś zmiana w diecie?
Załoga: Pixie, Nitka, Coco i Ćiorny oraz Dixie[*]
Kot Pixior i burasy zapraszają: https://www.facebook.com/PixieKotZCharakterem
Zbiórka hiltonka: https://pomagam.pl/hilton

PixieDixie

Avatar użytkownika
 
Posty: 9813
Od: Czw kwi 23, 2015 7:40
Lokalizacja: TG

Post » Czw sty 04, 2018 14:54 Re: Szóstka...Krew w kale, jakie badania, help ? str. 41

Obstawiam kokcydia czyli ptasie pierwotniaki, choroba drobiu i gołębi. Ja z tym walczyłam rok temu, aktualnie Anna61 ma to w swoim stadzie i objawy własnie takie śluz i krew w kupie. Tylko Procox to zabija, żadne inne odrobaczacze nie daja rady pierwotniakom. Podała bym nawet bez badania kupy. 1 cm na 1 kilogram, na ulotce dawkowanie jest wprawdzie mniejsze ale sprawdzeni weci tak własnie zalecają i za dwa tygodnie powtórka.
Obrazek

Ewa.KM

 
Posty: 3765
Od: Śro mar 20, 2013 23:32

Post » Czw sty 04, 2018 15:37 Re: Szóstka...Krew w kale, jakie badania, help ? str. 41

A metronidazol nie wytłucze?
ser_Kociątko
 

Post » Czw sty 04, 2018 15:48 Re: Szóstka...Krew w kale, jakie badania, help ? str. 41

Obstawiam kokcydia lub rzęsistka. Absolutnie niech pani nie podaje żadnej karmy RC, to same węglowodany, które będą idealną pożywką dla pierwotniaków.
Zrobiłabym test na pierwotniaki a potem dobrała lek. Lek na kokcydia nie działa na rzęsistka i w drugą stronę, lek na rzęsistka nie zadziała na kokcydia.
Dlatego warto najpierw sprawdzić co w kotce siedzi. Jeśli to jedno z powyższych, metronidazol na pewno nie pomoże.
Milva B
Obrazek
Nasze Koty: http://www.divine-cats.eu

milva b

Avatar użytkownika
 
Posty: 5596
Od: Czw mar 30, 2006 21:24
Lokalizacja: Poznań

Post » Czw sty 04, 2018 15:49 Re: Szóstka...Krew w kale, jakie badania, help ? str. 41

Metronidazol tłucze lamblie, kokcydiów nie tłucze? Myślałam, że też tłucze. :)
ser_Kociątko
 

Post » Czw sty 04, 2018 15:54 Re: Szóstka...Krew w kale, jakie badania, help ? str. 41

Na kokcydia stosuje się toltrazuryl.
Milva B
Obrazek
Nasze Koty: http://www.divine-cats.eu

milva b

Avatar użytkownika
 
Posty: 5596
Od: Czw mar 30, 2006 21:24
Lokalizacja: Poznań

Post » Czw sty 04, 2018 16:10 Re: Szóstka...Krew w kale, jakie badania, help ? str. 41

Ewa.KM pisze:Obstawiam kokcydia czyli ptasie pierwotniaki, choroba drobiu i gołębi. Ja z tym walczyłam rok temu, aktualnie Anna61 ma to w swoim stadzie i objawy własnie takie śluz i krew w kupie. Tylko Procox to zabija, żadne inne odrobaczacze nie daja rady pierwotniakom. Podała bym nawet bez badania kupy. 1 cm na 1 kilogram, na ulotce dawkowanie jest wprawdzie mniejsze ale sprawdzeni weci tak własnie zalecają i za dwa tygodnie powtórka.

Baycox też.
:cat3: Kot. Nie dla idiotów!

Gretta

Avatar użytkownika
 
Posty: 34184
Od: Wto lip 18, 2006 12:53
Lokalizacja: "wesołe miasteczko" ;-(

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], skaz i 209 gości