Kociątko nie może się wypróżnić -Murzynek pozdrawia

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Czw lip 13, 2017 8:43 Re: Kociątko nie może się wypróżnić - pilne

Skoro próbuje zrobić i mu "nie wychodzi"to jednak coś z tego płynu zostało. Moze powinien miec zrobione USG bo może z perystaltyka jego jelit jest coś nie tak, tylko, że to musi zrobić doświadczony radiolog, nie wystarczy mieć sprzęt trzeba umieć go obsługiwać i interpretować ten śnieg na monitorze.
Obrazek

Ewa.KM

 
Posty: 3765
Od: Śro mar 20, 2013 23:32

Post » Czw lip 13, 2017 9:39 Re: Kociątko nie może się wypróżnić - pilne

Może mieć bardzo podrażniony odbyt dlatego broni się przed kupalkiem mimo ,że jest parcie. Skoro tak mu odbyt wywaliło zachodzi ryzyko przetoki. Zapytaj weta o ew zapodanie płynnej parafiny co by poślizg był. I ew laktulozy w syropie na rozmiekczenie kupala. Może podanie rozkurczowego np nospy dałoby "lżejszy" efekt. Smaruj pupę wazeliną lub inną maścią. Masuj brzuszek. Tak szybko problem się może nie rozwiazac bo jednak zbyt długo miał kot kłopoty. A szycie też podrażniło.
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55358
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Czw lip 13, 2017 9:48 Re: Kociątko nie może się wypróżnić - pilne

A ja bym mu dała się porządnie najeść. I dodała ew.oliwy dojedzenia dla poślizgu .Ewentualnie parafiny. Jak ma zrobić kupę,jak nie je odpowiednio dużo? Jak ma apetyt to dobry znak.
Royal Canin Fibre jest dobry na zaparcia:
http://www.krakvet.pl/royal-canin-fibre ... 16662.html

Ja bym też dała mu Gerbera dla niemowląt,kurczaka lub indyka.Dla rozluźnienia można podać potem trochę mleka.

tabo10

 
Posty: 8086
Od: Nie lip 31, 2011 14:24

Post » Czw lip 13, 2017 10:03 Re: Kociątko nie może się wypróżnić - pilne

Na tzw.chłopski rozum to on nic prawie nie je, skąd ma mieć normalną kupkę? Parcie ma, ale co ma z niego wylecieć?

ewar

 
Posty: 54972
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Czw lip 13, 2017 11:18 Re: Kociątko nie może się wypróżnić - pilne

Biedny kiciuś, pewnie to co wydalił poprzednio to w nim zalegało już od dawna, a teraz kupal nie ma się z czego uformować. Ja bym zrobiła tak jak mówi Tabo10, wykorzystaj to że kot ma apetyt, bo jak osłabnie i trzeba go będzie zmuszać do jedzenia to katorga dla kota i dla Ciebie. Nie zgadzaj się na sztuczne "odżywienie" kroplówka z glukozy i aminokwasów, gdyby wet wpadł na taki pomysł. Koty po tym są osowiałe, ospałe, mają odruch wymiotny i mogą wpaść we wstrząs glikemiczny.
Obrazek

Ewa.KM

 
Posty: 3765
Od: Śro mar 20, 2013 23:32

Post » Czw lip 13, 2017 11:29 Re: Kociątko nie może się wypróżnić - pilne

Murzynek przed chwilą wypróżnił się. Nigdy nie ciszyłam się tak z kociej kupki jak dziś. Rzeczywiście ASK@ ma "nosa". Kociątko ma jeszcze obolały odbyt po przejściach jakie zafundował mu pierwszy wet. i trochę boi się bólu. Ale się udało. Odbyt trochę podkrwawił, ale przemyłam i już wszystko jest dobrze. Tak wogóle, to pupka wygląda już dużo lepiej. Jutro jedziemy na kolejną wizytę kontrolną. Tak jak radzicie chyba zmodyfikuję wskazówki dietetyczne i będę dawała takie porcje jak wet zalecił, ale częściej. Nie będą tylko 4 posiłki, tylko np.7. Bardzo dziękuje wszystkim za zainteresowanie tematem, wiem, że macie koty i znacie się na takich problemach. Nawet dobry wet niekoniecznie musi we wszystkim się orientować.

Bruna

Avatar użytkownika
 
Posty: 539
Od: Czw mar 09, 2017 19:10

Post » Czw lip 13, 2017 12:11 Re: Kociątko nie może się wypróżnić - pilne

Na dodatek każdy kot jest inny i postępowanie trzeba na bieżąco modyfikować, ale na logikę kocie dziecko tak jak i ludzie niemowle potrzebuje jedzenie często. mam teraz w domu 4 kociaki z różnych miotów ale w tym samym wieku, jedne przesypiają całą noc a jedna dziewczynka budzi sie w środku nocy i zaczyna u mnie szukać mleka tj obcałowywuje mnie po szyi i mlaska we w włosach jak by szukała sutków. Jak jej podsunę miseczkę z mlekiem wychłepta i już zadowolona śpi do rana, a inny kociak ssie przez sen włochaty kocyk.
Obrazek

Ewa.KM

 
Posty: 3765
Od: Śro mar 20, 2013 23:32

Post » Czw lip 13, 2017 12:23 Re: Kociątko nie może się wypróżnić - pilne

Podziwiam Cię. Ja przy jednym kociątku przejmuję się wszystkim, a przy czterech to dopiero jazda. Ogólnie to mamy w domu 4 dorosłe koty. Jeden najmłodszy Bonus jest przygarnięty w zeszłe lato, ale takich przebojów jak z Murzynkiem to nie było. Nie wiem jak kocie towarzystwo przyjmie małego, ale na razie nie myślę o tym. Kotek jest na razie izolowany od innych. KK i brak szczepień na to nie pozwalają. W tej chwili ma w łazience urządzony pokoik z króliczej klatki, ale klatka duża 120 cm długości. Kotek ma tam kuwetkę, spanko, miseczki i zabaweczki. Jedzenie będę podawała częściej co 2-3 godz.

Bruna

Avatar użytkownika
 
Posty: 539
Od: Czw mar 09, 2017 19:10

Post » Czw lip 13, 2017 17:54 Re: Kociątko nie może się wypróżnić - pilne

Dobrze, że kupal poszedł. Smaruj mu pupine kremem jak najczęściej . Sudocrem czy Clotrimazolum czy inną. Skóra będzie elastyczna, nie będzie " ciągnąć " i szczypac. Można delikatnie parafiny mu dawać by stolec miał poślizg.
Kciuki
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55358
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Czw lip 13, 2017 20:01 Re: Kociątko nie może się wypróżnić - pilne

Bardzo dziękuję za wszelkie rady. Będę smarowała. Kotek naprawdę odżył, zaczyna się bawić, ganiał muszkę. Porcje jedzenia podawane co dwie godz. robią swoje. Przestał miauczeć i zaczyna normalnie spać, bo głód mu na to nie pozwalał. Dalej rzuca się na jedzenie jak dzikusek, ale jest już dużo lepiej. Pozdrawiam wszystkich kociarzy.

Bruna

Avatar użytkownika
 
Posty: 539
Od: Czw mar 09, 2017 19:10

Post » Pt lip 14, 2017 14:14 Re: Kociątko nie może się wypróżnić - pilne

A może wrzuciłaś gdzieś zdjęcie tego szczęściarza?
Wątek tęczowych kotów do adopcji: http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=13&t=164847

Madie

Avatar użytkownika
 
Posty: 4540
Od: Pon wrz 10, 2007 17:35
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pt lip 14, 2017 15:08 Re: Kociątko nie może się wypróżnić - pilne

Zdjęć nie wrzucałam. Musze najpierw poczytać jak to się robi. Wieczorem jedziemy z kotkiem na kontrolę.

Bruna

Avatar użytkownika
 
Posty: 539
Od: Czw mar 09, 2017 19:10

Post » Pt lip 14, 2017 19:43 Re: Kociątko nie może się wypróżnić - pilne

Głaski dla Murzynka :201461
I kciuki

Baltimoore

Avatar użytkownika
 
Posty: 5504
Od: Sob sty 03, 2015 18:44

Post » Pt lip 14, 2017 20:08 Re: Kociątko nie może się wypróżnić - pilne

ASK@ pisze:Smaruj mu pupine kremem jak najczęściej . Sudocrem czy Clotrimazolum czy inną


byłbym ostrożny z medykamentami, clotrimazolum może podrażniać skórę - najlepiej chyba użyć zwykłej wazeliny albo np. linomag
kot też człowiek...
04.06.2018 Myszunia [*]
13.08.2013 Lesio [*]

color1

Avatar użytkownika
 
Posty: 1592
Od: Czw cze 27, 2013 11:52
Lokalizacja: wawa

Post » Pt lip 14, 2017 21:09 Re: Kociątko nie może się wypróżnić - pilne

Albo dermobazę. Tłuste i sprawdza się nawet u wściekłych alergików więc kociakowi raczej nie zaszkodzi

Necz

 
Posty: 927
Od: Nie wrz 03, 2006 11:06
Lokalizacja: Łódź

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Blue, Google [Bot] i 276 gości