Nieudana adopcja z Fundacji Viva Gdynia

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Śro lip 05, 2017 11:21 Re: Nieudana adopcja z Fundacji Viva Gdynia

a jak to się ma do wolontariuszki która nie chciała rozmawiać na temat adopcji do domu oddalonego o 70 km?
Po 8 latach pobłażliwego ignorowania ZŁA z życzeniami:

Obrazek

Feebee

Avatar użytkownika
 
Posty: 24344
Od: Pon paź 05, 2015 13:22

Post » Śro lip 05, 2017 11:22 Re: Nieudana adopcja z Fundacji Viva Gdynia

Feebee pisze:a jak to się ma

nijak, ale każdy argument dobry :wink:

Koniczynka47

 
Posty: 2746
Od: Wto lut 23, 2016 9:21

Post » Śro lip 05, 2017 11:29 Re: Nieudana adopcja z Fundacji Viva Gdynia

A taki, że należy ufać swojej intuicji.
fckptn
Obrazek

ana

 
Posty: 23812
Od: Śro lut 20, 2002 21:56

Post » Śro lip 05, 2017 11:37 Re: Nieudana adopcja z Fundacji Viva Gdynia

przy szczególnych predyspozycjach można w ogóle telefonu nie odbierać
Po 8 latach pobłażliwego ignorowania ZŁA z życzeniami:

Obrazek

Feebee

Avatar użytkownika
 
Posty: 24344
Od: Pon paź 05, 2015 13:22


Post » Śro lip 05, 2017 11:41 Re: Nieudana adopcja z Fundacji Viva Gdynia

Koniczynka47 - czy wspierasz finansowo fundację Viva, że wystosowujesz w kierunku jej wolontariuszy sugestie, co do sposobu działania?

Tak, jak Farcikot ma pełne prawo do tego, aby nie brać "pierwszego, lepszego" kota, tylko wyszperać super ulubionego 70km od miejsca zamieszkania, tak i fundacja ma prawo stosować sie do wybranych przez siebie zasad i np. wyadoptowywać koty tylko w promieniu 20 km, jak również niewyadoptować ze zwykłego widzi mi sie. To nie sklep, że towar wystawiony, musi być sprzedany bez dyskryminacji.

Dualishe

 
Posty: 103
Od: Pon sie 15, 2016 22:08

Post » Śro lip 05, 2017 11:46 Re: Nieudana adopcja z Fundacji Viva Gdynia

reprezentujesz teraz stanowisko Vivy?
Po 8 latach pobłażliwego ignorowania ZŁA z życzeniami:

Obrazek

Feebee

Avatar użytkownika
 
Posty: 24344
Od: Pon paź 05, 2015 13:22

Post » Śro lip 05, 2017 11:52 Re: Nieudana adopcja z Fundacji Viva Gdynia

Dualishe pisze:Koniczynka47 - czy wspierasz finansowo fundację Viva, że wystosowujesz w kierunku jej wolontariuszy sugestie, co do sposobu działania?

A co to ma do rzeczy? Wsieram różne fundację, widzę że jednak należy przyjrzeć się dokładniej w jaki sposób działają.
Sugestie mam prawo wysuwać nawet w stosunku do organizacji X z Honolulu jak mi coś się nie podoba, proste.

Koniczynka47

 
Posty: 2746
Od: Wto lut 23, 2016 9:21

Post » Śro lip 05, 2017 12:01 Re: Nieudana adopcja z Fundacji Viva Gdynia

Koniczynka47 pisze:
Dualishe pisze:Koniczynka47 - czy wspierasz finansowo fundację Viva, że wystosowujesz w kierunku jej wolontariuszy sugestie, co do sposobu działania?

A co to ma do rzeczy? Wsieram różne fundację, widzę że jednak należy przyjrzeć się dokładniej w jaki sposób działają.
Sugestie mam prawo wysuwać nawet w stosunku do organizacji X z Honolulu jak mi coś się nie podoba, proste.

Ma to sporo do rzeczy. Dosadnie: beggars can't be choosers.
Owszem,sugestie możesz snuć. Tak jak ja, mogę wysunąc sugestię w stosunku do Ciebie, abyś czasami wzięła pod uwagę, że akurat twoja prawda, to moze być ten trzeci rodzaj prawdy. Ile taka moja sugestia jest warta? Tyle ile twoja w stosunku do prywatnych fundacji.
Przyjrzeć się jak działaja fundację? Ok, masz wątpliwości, zgłoś, przyglądaj sie, czy co tam lubisz robić. Nie oczekuj jednak, że kogos to wzruszy, bo z tego co wiem, nie ma zapisów prawnych regulujacych na jakim obszarze fundacje maja obowiązek wyadoptowywać zwierzęta.
Sama fundacji nie prowadzisz z tego co rozumiem, więc żaden z ciebie ekspert, aby twoje sugestie dotyczące prowadzenia fundacji, ktoś miał brac na poważnie.
Jeśli masz poważne wątpliwosci co do tego, w jaki sposó prowadzona jest dana fundacja, masz podejrzenia o nieprawidłowościach, krzywdziu zwierząt czy przekrętach finansowych - zgłoś. Proste.

Dualishe

 
Posty: 103
Od: Pon sie 15, 2016 22:08

Post » Śro lip 05, 2017 12:05 Re: Nieudana adopcja z Fundacji Viva Gdynia

Feebee pisze:a jak to się ma do wolontariuszki która nie chciała rozmawiać na temat adopcji do domu oddalonego o 70 km?


ano taki ze doswiadczenie jej podpowiadalo ze nie ma mozliwosci odpowiedzialnej adopcji w takiej sytuacji

jak rowniez wtedy gdy:
- nie ma zabezpieczonych okien
- brak kontenerka
- posiadanie małych dzieci
- brak stałych dochodów
- brak stalego miejsca zamieszkania
- inne zwierzęta

i wiele innych
kazde z w/w mozna zakwestionowac
mozna
ObrazekObrazekObrazek

Maryla

 
Posty: 24787
Od: Pt sie 22, 2003 9:21
Lokalizacja: Świder

Post » Śro lip 05, 2017 12:08 Re: Nieudana adopcja z Fundacji Viva Gdynia

Dualishe pisze:Ma to sporo do rzeczy. Dosadnie: beggars can't be choosers.

Nie rozbawiaj mnie :lol:
Czy Ci się podoba czy nie fundacyjki muszą przynajmniej zachować pozory że im na wyadoptowaniu zwierząt zależy.
By utrzymać dotychczasowych darczyńców i pozyskać nowych bo Ci mogą przebierać w ofertach kogo wesprą.

Koniczynka47

 
Posty: 2746
Od: Wto lut 23, 2016 9:21

Post » Śro lip 05, 2017 12:11 Re: Nieudana adopcja z Fundacji Viva Gdynia

Maryla pisze:
Feebee pisze:a jak to się ma do wolontariuszki która nie chciała rozmawiać na temat adopcji do domu oddalonego o 70 km?


ano taki ze doswiadczenie jej podpowiadalo ze nie ma mozliwosci odpowiedzialnej adopcji w takiej sytuacji

jak rowniez wtedy gdy:
- nie ma zabezpieczonych okien
- brak kontenerka
- posiadanie małych dzieci
- brak stałych dochodów
- brak stalego miejsca zamieszkania
- inne zwierzęta

i wiele innych
kazde z w/w mozna zakwestionowac
mozna


i z powodu doświadczenia pyta, czy w Elblągu nie ma schroniska?
raczej doświadczenia nie ma :roll:
skoro nie bierze pod uwagę bardzo emocjonalnych aspektów wyboru, że ten kot, a nie inny,
bo to często może stać u podstaw pierwszego odruchu w wyborze,

intuicja wolontariusza bez rozmowy - tak
irracjonalne przeświadczenie, że ten kot, to spojrzenie - nie
8)
Po 8 latach pobłażliwego ignorowania ZŁA z życzeniami:

Obrazek

Feebee

Avatar użytkownika
 
Posty: 24344
Od: Pon paź 05, 2015 13:22

Post » Śro lip 05, 2017 12:11 Re: Nieudana adopcja z Fundacji Viva Gdynia

ja po 15 latach zrezygnowalam z aktywnego zajmowania sie porzuconymi zwierzakami
koniczynka - jest miejsce dla takich jak Ty - spróbuj :ok:

tylko nie pisz o ludziach - wolontariuszach - fundacyjki :roll: - bo nie zasługują na to
ObrazekObrazekObrazek

Maryla

 
Posty: 24787
Od: Pt sie 22, 2003 9:21
Lokalizacja: Świder

Post » Śro lip 05, 2017 12:16 Re: Nieudana adopcja z Fundacji Viva Gdynia

Koniczynka47 pisze:
Dualishe pisze:Ma to sporo do rzeczy. Dosadnie: beggars can't be choosers.

Nie rozbawiaj mnie :lol:
Czy Ci się podoba czy nie fundacyjki muszą przynajmniej zachować pozory że im na wyadoptowaniu zwierząt zależy.
By utrzymać dotychczasowych darczyńców i pozyskać nowych bo Ci mogą przebierać w ofertach kogo wesprą.


Ciężkie poczucie humoru widzę.

"fundacyjki", "zachować pozory" - widzę, że trafilismy na prawdziwego eksperta, przynajmniej w swoich własnych oczach.
Co funadcje muszą robić aby funkcjonować, mieć darczyńców, czy pozyskiwać nowych, wiedzą najlepej same fundacje. Jeśli nie ma zaniedbań natury prawnej, to twoje gadanie nikomu, do niczego nie słuzy, może jedynie tobie sprawia rozrywkę. W takim wypadku, jesli nie masz poważnych zastrzeżeń, to tego typu "paplanie" na forum, zgrywanie cioci "dobra rada" jedynie świadczy o tobie.
"Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa." JT

Dualishe

 
Posty: 103
Od: Pon sie 15, 2016 22:08

Post » Śro lip 05, 2017 12:17 Re: Nieudana adopcja z Fundacji Viva Gdynia

Maryla pisze:ja po 15 latach zrezygnowalam z aktywnego zajmowania sie porzuconymi zwierzakami
koniczynka - jest miejsce dla takich jak Ty - spróbuj :ok:

tylko nie pisz o ludziach - wolontariuszach - fundacyjki :roll: - bo nie zasługują na to


Tak, najlepiej załóż własną fundacyjkę, droga Koniczynko47, wtedy będziesz mogła pisać z autopsji.
Fundacja Pomocy Zwierzętom Kłębek KRS: 0000449181

Jarka

Avatar użytkownika
 
Posty: 10932
Od: Czw kwi 10, 2008 16:43
Lokalizacja: Poznań

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 282 gości