Re: Ślepaczki po raz X ! Jest już kalendarz na 2021r :)

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pt sty 26, 2018 13:14 Re: Ślepaczki po raz X ! - Limpopo

Kochani, po przedumaniu i konsultacji z wyższym "organem" Japaczowym :wink:
mam propozycję , mam nadzieję miłą :D : chcę przekazać moją część wątku ślepaczkowego do prowadzenia Ewie Janczuk, o ile, Ewo zgodzisz się, oczywiście-szczegóły uzgodnimi na pw, hasła itp.
Wiele osób zna początki, moje futra i wie,że w zeszłym roku straciłam 3 serduszka, w tym mojego najukochańszego ślepaczka <3 , od którego wszystko się zaczęło tutaj i trwało 10latek (wcześniej odszedł chory na felv Milo jednooczek). Obecnie nie mam ślepaczka wśród moich futerek, a dziwnym co najmniej byłoby , aby osoba nie mająca takiego kotka, dalej prowadziła wątek. Pominąwszy inne aspekty niespodzianek losu, stąd taka decyzja.
Wątek jest potrzebny, co pokazują powyższe wpisy , ale też bardzo jest potrzebna osoba,która wygospodaruje nieco swojego czasu i pomoże go prowadzić. Jerzykówka i FElunia są bardzo dociążone sprawami fundacyjnymi , fb i sprawy organizacyjne, logistyczne , dt zajmują bardzo dużo czasu , stąd nasza prośba o dołączenie i pomoc naszej ślepaczkowej rodzinie.
Oczywiście nie wycofuję się z wolontariatu japaczowego, zmieniam jedynie nieco formę, ślepaczki zawsze będą w moim sercu na pierwszym miejscu i mam nadzieję,że los pozwoli,że jeszcze kiedyś takiego wyjątkowego kotka adoptuję. :201461

alessandra

Avatar użytkownika
 
Posty: 26430
Od: Pon maja 07, 2007 13:04
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Pt sty 26, 2018 14:27 Re: Ślepaczki po raz X ! - Limpopo

Leoś powinien schudnąć bezwzględnie !!!
Tylko jak to zrobić ?

Tosia, to skórka z kosteczkami.
Ona tylko tak wygląda. Ma dłuższą sierść. Jest lekka jak piórko.
Ale jest zdrowa, jak na nią. Dziewczynka jest po kocim katarze i całe jej życie zmagamy się z tym wstrętnym wirusem.

Ewa JANCZUK

 
Posty: 441
Od: Pt paź 06, 2006 22:38

Post » Pt sty 26, 2018 14:35 Re: Ślepaczki po raz X ! - Limpopo

Allesandra,
proszę o bliższe informacje.
Może to dziwne, ale co to jest pw?

Ewa JANCZUK

 
Posty: 441
Od: Pt paź 06, 2006 22:38

Post » Pt sty 26, 2018 14:42 Re: Ślepaczki po raz X ! - Limpopo

Ewa JANCZUK pisze:Allesandra,
proszę o bliższe informacje.
Może to dziwne, ale co to jest pw?


wiadomosci prywatne , w lewym górnym rogu na ekranie


Ewo, jeśli zechcesz nam pomóc, napisze pokrótce, jak wygląda mniej wiecej prowadzenie wątku ślepaczkowego:

Na facebooku mamy tajna grupę do spraw organizacyjnych, gdzie są także domy tymczasowe, stamtąd należy czerpać informację jaki kot kiedy przybył i do jakiego domu i przenosić je na miau . Niestety , aby mieć wgląd, trzeba założyc tam konto, ja także musiałam to uczynić :wink: Tam także są wiadomości o tym, który kotek został wyadoptowany , stamtąd pobiera się zdjęcia kotków. Druga pomocna jest strona www, gdzie w aktualnościach pokazują się najważniejsze informacje.
Wątek rozliczeniowy prowadzony jest dla wszystkich darczyńców , aby na bieżąco mogli mieć wgląd w sytuację finansową japaczów i informację ilu podopiecznych mamy obecnie na stanie ; jest to także ważna informacja o kosztach utrzymania i leczenia naszych podopiecznych ( obecnie mamy 44 futerka ). Ważna także dla wolontariuszy,aby było zabezpieczenie finansowe dla naszych podopiecznych- prowadzone na tel cel są kiermasze , które są podstawowym źródłem finansowania ślepaczków. Jest kiermasz książkowy, ubraniowy, z różnościami , mamy także filmotekę -w każdym miesiącu wolontariusze w taki sposób uzyskują fundusze na podopiecznych.
Są to prace dodatkowe, prócz opieki nad kotkami, pobytów w lecznicach, transportu i innych spraw organizacyjnych ,że o interwencjach nie wspomnę. A to wszystko jest czasochłonne na tyle,że nie zawsze nam starcza czasu na przekopiowywanie choćby tutaj informacji. Nie zapomnijmy,że każdy z nas ma pracę i sprawy rodzinne.
Bardzo prosimy zatem o wsparcie w kontynuacji wątku ślepaczkowego.
Ostatnio edytowano Pt sty 26, 2018 15:22 przez alessandra, łącznie edytowano 3 razy

alessandra

Avatar użytkownika
 
Posty: 26430
Od: Pon maja 07, 2007 13:04
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Pt sty 26, 2018 15:00 Re: Ślepaczki po raz X ! - Limpopo

Katia K. pisze:Zaglądam zawsze, gdy coś nowego się pojawia. Mam sentyment do ślepaczków, Krzyś mój kiedyś parę wierszyków dla Was popełnił, teraz, od 21 tygodni sam jest półślepaczkiem.
Wolę przeczytać tu, niż na fejsbuku. Choć w tym fb też coś jest, kilka lat temu dzięki stronie Ja pacze sercem półślepek Damian z lubelskiego schronu znalazł dom, teraz niedawno była podobna sytuacja z Rabarbarem. Ale na miau jest jednak sympatyczniej.

Krzyś :1luvu:

FElunia

Avatar użytkownika
 
Posty: 3119
Od: Wto kwi 14, 2015 15:11

Post » Pt sty 26, 2018 15:08 Re: Ślepaczki po raz X ! - Limpopo

Są czasem smutne wieści wśród ślepaczków - takie jak ta, że Lenko wrócił z adopcji przez nieodpowiedzialność właścicieli :(
Pękło nam serce, ale przede wszystkim pękło lenonkowe serduszko:( Z nową rodziną spędził 14 miesięcy. Miesięcy, w ciągu których zdążył zapomnieć o koszmarze schroniska, o swoim licznie zakoconym domu tymczasowym, o lecznicach, weterynarzach, walce z chorobą, o wszystkim z dawnego życia. Miał swoje własne szczęśliwe życie. Niestety po roku od adopcji opiekunkom Lenka znudziła się zabawa w rodzinę, ich drogi rozeszły się i na żadnej z nich nie znalazło się miejsce dla tego cudownego, ufnego, delikatnego miziaka. Dekoracje z dawnego etapu życia okazały się zbędne, wręcz zaciążyły. Lenko wrócił do DT i strasznie to przeżywa :(
Obrazek

Żeby nie było całkiem smutno - do adopcji jest gotowa Poziomka - FELV+. Liczymy na to, że dzięki swojej zjawiskowej urodzie znajdzie dobry domek.
Obrazek
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek

Klub Ślepaczkowy

 
Posty: 1404
Od: Czw maja 05, 2011 14:56

Post » Pt sty 26, 2018 15:24 Re: Ślepaczki po raz X ! - Mirmił, Pliszka i Charlie.

Stomachari pisze:Limpopo ma wygolony brzuszek - już po sterylce?

Tak, zabieg przeprowadzono w schronisku.
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek

Klub Ślepaczkowy

 
Posty: 1404
Od: Czw maja 05, 2011 14:56

Post » Pt sty 26, 2018 15:38 Re: Ślepaczki po raz X ! - Limpopo, Lenko i Poziomka

sliczny Lenko ,taki ma rozowy nosek i smutna minke , trzymam kciuki za nowy najlepszy domek :ok: :ok: :ok:

kocka

Avatar użytkownika
 
Posty: 4806
Od: Pt lut 27, 2015 22:02
Lokalizacja: Łódź

Post » Pt sty 26, 2018 18:19 Re: Ślepaczki po raz X ! - Limpopo, Lenko i Poziomka

Chętnie bym pomogła, tylko niestety mam kłopot z internetem.
Teraz jestem w Warszawie, ale na stałe od 3 lat mieszkam pod Ostrołęką, w środku lasu.
Zasięg internetu tu jest żadny.
Od lat z tym walczymy, ale jak narazie bez specjalnych efektów.
Stąd moje rzadkie wizyty na forum.
Może jak coś się poprawi. Obiecują, że będzie to jesienią.
Zobaczymy.

Ewa JANCZUK

 
Posty: 441
Od: Pt paź 06, 2006 22:38

Post » Nie sty 28, 2018 22:04 Re: Ślepaczki po raz X ! - Limpopo, Lenko i Poziomka

Jakie to okropnie smutne, jak ktoś nieodpowiedzialny złamie serduszko koteczkowi. Niechby mu teraz spojrzała w te smutne oczka, może by zrozumiała jaką wyrządziła mu krzywdę. Życzę Ci koteńku, żebyś szybko znalazł odpowiedzialnych człowieków, takich na całe życie.

Boszka

 
Posty: 235
Od: Śro lis 02, 2016 15:02

Post » Nie sty 28, 2018 23:47 Re: Ślepaczki po raz X ! - Limpopo, Lenko i Poziomka

Ewa JANCZUK pisze:Leoś powinien schudnąć bezwzględnie !!!
Tylko jak to zrobić ?

Tosia, to skórka z kosteczkami.
Ona tylko tak wygląda. Ma dłuższą sierść. Jest lekka jak piórko.
Ale jest zdrowa, jak na nią. Dziewczynka jest po kocim katarze i całe jej życie zmagamy się z tym wstrętnym wirusem.

No to uroda Tosi mnie kompletnie zmyliła :)
Jeśli koty mają stały dostęp do suchej karmy, to można pochować ją w zabawkach interaktywnych, żeby kot się musiał wysilić.
Ponadto więcej ruchu.
Można rozważyć wprowadzenie odrębnych posiłków.

Klub Ślepaczkowy pisze:
Stomachari pisze:Limpopo ma wygolony brzuszek - już po sterylce?

Tak, zabieg przeprowadzono w schronisku.

Schronisko nie mogło przy okazji zoperować entropium? Ja wiem, że to nie jest zabieg ratujący życie, ale mimo wszystko trochę szkoda...


A Lenko biedny :(
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10637
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Wto sty 30, 2018 13:31 Re: Ślepaczki po raz X ! - Limpopo, Lenko i Poziomka

Cioteczki Kochane :1luvu: , baaardzo potrzebujemy pomocy!!! Bo... wątek musi trwać!!!!!!!!! Bo... ja nie zdołam, ledwie na fb starcza mi czasu, a reszta działań fundacyjnych nie zostawia czasu w ogóle:( Strasznie nad tym ubolewam i jest mi przykro. Kochana Felunia próbuje z doskoku, ale tu musi zjawić się ktoś koto ma trochę czasu i mnóstwo chęci ;)
Dziewczyny, gdy czytam o tym, że jesteście, o Waszych ślepaczkach czuję w sercu to, co poczułam gdy pierwszy raz tu weszłam. Niewidomy kot odmienił moje życie, ale to było możliwe tylko dzięki forum miau. To tu uczyłam się wszystkiego. O kotach, przede wszystkim, ale też o kocich ratowniczkach!!!!!!!! :1luvu: Wszystko, co naszej ekipie udaje się robić dla niewidomych i niedowidzących zaczęło się na forum miau. I wiem, że nadal tu przynależymy z całych sił!!!!!!!!!!!!!!

Dzisiaj przesyłam Wam specjalne pozdrowienia od moich tymczasików: Seniora, którego uratował opolski Azyl Nadziei, mimo że kocurek stracił dom w Białymstoku. Okazuje się, że był jednym z bohaterów miauowego wątku. Jaki ten świat mały!!!!! Nic o kotach bez naszego forum 8) Jednak my dowiedzieliśmy się o nim od Marty :1luvu: - dobrego ducha z Azylu. Poprosiła o pomoc dla gasnącego staruszka. I tak, trzy miesiące temu przyjechał do mnie ślepy i głuchy szkielecik z serduszkiem na nosku :love: . Miał, po podleczeniu, pojechać dalej, do któregoś z naszych DT. Jednak okazało się, że stan zdrowia Seniorka jest tak poważny, że hospicyjnie zostaje u mnie :( Na co cierpi ten kochany kocurro? Praktycznie nie widzi (tylko bardzo jaskrawe światło), nie słyszy, ma nadczynność tarczycy, przewlekłe zapalenie trzustki, kardiomiopatię restrykcyjną i nadciśnienie, II fazę niewydolności nerek, bóle kostno-stawowe i chorobę zwyrodnieniową. Weci mówią, że przed nim kilka miesięcy. Zobaczymy. Najważniejsze by był to czas bez cierpienia i bez smutku!!!!!!! Seniorek połyka leki wiadrami, ale nigdy nie narzeka, tylko wdzięcznie mruczy. Ma podobno około 20 lat... Ale miska nadal go cieszy jak nie wiem co :D , Waży już 4.5 kg czyli przytył w tym krótkim czasie 2.5 kg i to nie jest jego ostatnie słowo ;) Jest tak dobry, grzeczny i kochany, że czasem wręcz mnie zawstydza :1luvu:
Jutro mamy kontrolę kardiologiczną i bardzo Was poprosimy o kciuki!!!!!!!!!!!!! Senior śle Wam uściski, a do Białegostoku podesłał nawet troszkę karmy. Bo to baaaardzo kochany kot :1luvu:
Pozdrawia również Wisienka, która od roku szuka domu, ale jeszcze nikt o nią nie zapytał :( Pewnie dlatego, że jej upośledzenie powoduje, iż nie umie i nie nauczy się korzystać z kuwetki :( Nie widzi i nie słyszy, przeszła wirusowe zapalenie mózgu :( Żyje w swoim świecie, ale to wcale nie oznacza jakiegoś smutnego wycofania! Wręcz przeciwnie - Wiśnia jest ciągle uśmiechnięta i pogodna :1luvu: Łączy ich z Seniorem fakt, że nie wchodzą na żadne sprzęty. Wiśnia nie potrafi, a Senior jest zbyt schorowany. I tak żyją sobie te ślepki, w domu nie z marzeń, ale z konieczności. Jednak staram się by moja miłość choć troszkę im to rekompensowała. Dla mnie są szczęściem, choć wiem, że może nie danym na długo...
Wybaczcie brak zdjęć. Postaram się poprawić ;)
Ściskam Was i mam nadzieję, że jednak ktoś zechce pomóc ślepaczkom w obecności tutaj, na forum :oops:
:1luvu: :1luvu: :1luvu:
Obrazek Obrazek Obrazek
Anielko ['], Jerzyku ['], Malwinko ['], Kellusiu ['], Tymonku ['], Lolusiu['], Klaczku ['], Jaśminku ['], PiPi [']

jerzykowka

 
Posty: 12552
Od: Śro kwi 30, 2008 10:53
Lokalizacja: poznan

Post » Wto sty 30, 2018 15:31 Re: Ślepaczki po raz X ! - Limpopo, Lenko i Poziomka

A oto Wisienka :1luvu: Obrazek -wbrew mamusinym opowieściom, zagląda czasem do kuwetki :wink: Ale Ci psikusa zrobiłam, co? :lol:

I cudowny Seniorek z noskiem -serduszkiem :1luvu:
Obrazek

alessandra

Avatar użytkownika
 
Posty: 26430
Od: Pon maja 07, 2007 13:04
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Wto sty 30, 2018 15:39 Re: Ślepaczki po raz X ! - Limpopo, Lenko i Poziomka

Najmocniejsze :ok: :ok: cudny Seniorku :1luvu: :201461
Za Wisienkę i resztę Futerek,oczywiście,też :ok: :ok: :1luvu: :201461 :201461 :201461 :1luvu:
Obrazek

MAU

 
Posty: 2621
Od: Śro paź 24, 2012 11:45

Post » Wto sty 30, 2018 15:44 Re: Ślepaczki po raz X ! - Limpopo, Lenko i Poziomka

Za ślepki i jutrzejsze badanie Seniora :ok:
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10637
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Cosmos, Kocia Lady, pimpuś..wampirek i 184 gości