Kocie ropki przy oczach - panikować czy nie

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Wto cze 27, 2017 18:59 Kocie ropki przy oczach - panikować czy nie

Systematycznie mojemu kociakowi delikatnie wyciągam ropki z okolicy oczu. Ropki dużo nie ma, ot jak u człowieka po spaniu, jednak trochę mojemu kociakowi się nazbiera. Ropkę "likwiduję" codziennie. Zauważyłam, że mój kociak ma przy oczkach takie coraz bardziej intensywne jasne ślady (zdjęcie poniżej)
Obrazek
Czy coś się dzieje z jego oczkami złego, cz to jednak normalne? Może jednak nie powinnam codziennie tej ropki usuwać? Bil spokojnie pozwala sobie ropkę usuwać, nie grymasi. Usuwam ją delikatnie palcami. Czy może jednak coś się dzieje z jego oczkami i powinnam pójść do weta?
Z góry bardzo dziękuję za rady bo martwię się.
BIL
Obrazek
Kochamy z Bilem wełniankowo u Tulinka https://www.etsy.com/shop/Catluckydog?r ... hDc65H7SOY

Bestol

Avatar użytkownika
 
Posty: 1799
Od: Sob sty 14, 2017 18:20

Post » Wto cze 27, 2017 19:23 Re: Kocie ropki przy oczach - panikować czy nie

panikujesz jak zwykle ;)

https://www.youtube.com/watch?v=x0SZ-oUIcQw

tylko nie paluchem a zwilzonym wacikiem.
“Jesteśmy tu na jakiś czas, któregoś dnia szlag nas trafi, to po co tak traktować wszystko poważnie.”

:kitty:

FarciKot

Avatar użytkownika
 
Posty: 1118
Od: Czw sie 04, 2016 18:15
Lokalizacja: Warmia

Post » Wto cze 27, 2017 19:26 Re: Kocie ropki przy oczach - panikować czy nie

Ja tam żadnej ropki nie widzę. Ślepam czy zdjęcie nie takie?? :wink:
Obrazek ObrazekObrazek
Tosia, Basti, Rudi

Do zobaczenia Matrisiu. ♥ ♥ ♥ Kocham Cię.

Bastet

Avatar użytkownika
 
Posty: 7603
Od: Pon paź 12, 2015 19:20

Post » Wto cze 27, 2017 19:33 Re: Kocie ropki przy oczach - panikować czy nie

Wiem, że panikuję. Przyznaję się uczciwie. KociaMama, zdjęcie zrobione już po ściągniętych ropkach, chciałam tylko te jasne ślady pokazać pod oczkami na pyszczku kotka. Farcikot będę ściągać ropki zwilżonym wacikiem. Wiem ze jestem totalna panikara :oops:
BIL
Obrazek
Kochamy z Bilem wełniankowo u Tulinka https://www.etsy.com/shop/Catluckydog?r ... hDc65H7SOY

Bestol

Avatar użytkownika
 
Posty: 1799
Od: Sob sty 14, 2017 18:20

Post » Wto cze 27, 2017 19:34 Re: Kocie ropki przy oczach - panikować czy nie

jak bedziesz sciagac zwilzonym wacikiem to ci sie ten brud z kacikow oczu zmyje :D

ten gosc z filmiku dobrze mowi, tylko na waciki mu szkoda :mrgreen: i stasznie meczy tego biednego kota

I nie stresuj sie tak, bo kot nerwowy bedzie.
Ostatnio edytowano Wto cze 27, 2017 19:41 przez FarciKot, łącznie edytowano 1 raz
“Jesteśmy tu na jakiś czas, któregoś dnia szlag nas trafi, to po co tak traktować wszystko poważnie.”

:kitty:

FarciKot

Avatar użytkownika
 
Posty: 1118
Od: Czw sie 04, 2016 18:15
Lokalizacja: Warmia

Post » Wto cze 27, 2017 19:37 Re: Kocie ropki przy oczach - panikować czy nie

Będę zatem wacikami ściągać ropki. Czyli mogę być spokojna, ze te jasne ślady koło oczków Bila to nic złego. Zwykłych wacików kosmetycznych mogę używać?
Edut: obejrzałam filmik z 5 razy super jest ) ale nie do końca wiem co kto tam mówi :) może nie ten filmik :)
BIL
Obrazek
Kochamy z Bilem wełniankowo u Tulinka https://www.etsy.com/shop/Catluckydog?r ... hDc65H7SOY

Bestol

Avatar użytkownika
 
Posty: 1799
Od: Sob sty 14, 2017 18:20

Post » Wto cze 27, 2017 19:45 Re: Kocie ropki przy oczach - panikować czy nie

Bestol pisze:Będę zatem wacikami ściągać ropki. Czyli mogę być spokojna, ze te jasne ślady koło oczków Bila to nic złego. Zwykłych wacików kosmetycznych mogę używać?


zwykle zwykle panikaro - wyluzuj :D
te slady powinny zniknac to przybrudzona od ropek siersc.
na czarnym i tak slabo widac, ja to sie przez kilkanascie lat bezowego psa naczyscilam. rudzialo mu w tych miejscach cholerstwo.
“Jesteśmy tu na jakiś czas, któregoś dnia szlag nas trafi, to po co tak traktować wszystko poważnie.”

:kitty:

FarciKot

Avatar użytkownika
 
Posty: 1118
Od: Czw sie 04, 2016 18:15
Lokalizacja: Warmia

Post » Wto cze 27, 2017 19:47 Re: Kocie ropki przy oczach - panikować czy nie

o rany, sorki to ten mial byc https://www.youtube.com/watch?v=sKhCPNLv0B8
“Jesteśmy tu na jakiś czas, któregoś dnia szlag nas trafi, to po co tak traktować wszystko poważnie.”

:kitty:

FarciKot

Avatar użytkownika
 
Posty: 1118
Od: Czw sie 04, 2016 18:15
Lokalizacja: Warmia

Post » Wto cze 27, 2017 19:48 Re: Kocie ropki przy oczach - panikować czy nie

Staram się wyluzować :) I jestem szczerze spokojna teraz, ale wolę zapytać. Bo bym spać nie mogła inaczej :oops: Farcikot jesteś pewna, że dobry link do filmu przesłałaś?
EDIT: Oglądam nowego linka :)
BIL
Obrazek
Kochamy z Bilem wełniankowo u Tulinka https://www.etsy.com/shop/Catluckydog?r ... hDc65H7SOY

Bestol

Avatar użytkownika
 
Posty: 1799
Od: Sob sty 14, 2017 18:20

Post » Wto cze 27, 2017 19:56 Re: Kocie ropki przy oczach - panikować czy nie

tylko nie mecz tego kota tak jak on :D
a tak nawiasem mowiac to on ma wyjatkowo grzecznego i cierliwego tego kota. Inny to dałby mu juz dawno lapa po lbie , albo odgryzl pol reki :D
“Jesteśmy tu na jakiś czas, któregoś dnia szlag nas trafi, to po co tak traktować wszystko poważnie.”

:kitty:

FarciKot

Avatar użytkownika
 
Posty: 1118
Od: Czw sie 04, 2016 18:15
Lokalizacja: Warmia

Post » Wto cze 27, 2017 20:01 Re: Kocie ropki przy oczach - panikować czy nie

Skończyłam właśnie oglądać :) Jesteś genialna, tak właśnie będę myła oczka kotka z użyciem wody. U mnie nie ma nawet takiej opcji, żeby chwyt na kotka zastosować, bo prędzej by kot chwycił mnie niż ja jego 8) Ale faktycznie spróbuje z wodą, żeby nie ściągać suchej ropki, jak to dotąd robiłam, i jak radziłaś spróbuję z wacikiem.
BIL
Obrazek
Kochamy z Bilem wełniankowo u Tulinka https://www.etsy.com/shop/Catluckydog?r ... hDc65H7SOY

Bestol

Avatar użytkownika
 
Posty: 1799
Od: Sob sty 14, 2017 18:20

Post » Wto cze 27, 2017 20:04 Re: Kocie ropki przy oczach - panikować czy nie

ja biore miseczke z woda przegotowana, waciki, kota na kolana i myje.
ten facet z filmiku to leniwy swir, nie chce mu sie naszykowac wody i wacikow, to meczy kota nad umywalka.
ale wiadomo - to tylko facet :mrgreen:
Ostatnio edytowano Wto cze 27, 2017 20:08 przez FarciKot, łącznie edytowano 1 raz
“Jesteśmy tu na jakiś czas, któregoś dnia szlag nas trafi, to po co tak traktować wszystko poważnie.”

:kitty:

FarciKot

Avatar użytkownika
 
Posty: 1118
Od: Czw sie 04, 2016 18:15
Lokalizacja: Warmia

Post » Wto cze 27, 2017 20:07 Re: Kocie ropki przy oczach - panikować czy nie

:mrgreen:

karolink

 
Posty: 1116
Od: Pon paź 09, 2006 20:40
Lokalizacja: Warszawa

Post » Wto cze 27, 2017 23:18 Re: Kocie ropki przy oczach - panikować czy nie

Możesz używać patyczków kosmetycznych i zaparzonej esencji z czarnej herbaty niearomatyzowanej.

Koniczynka47

 
Posty: 2746
Od: Wto lut 23, 2016 9:21

Post » Śro cze 28, 2017 8:31 Re: Kocie ropki przy oczach - panikować czy nie

Pewnego dnia/nocy ten kot pokaże kto tu rządzi i zrobi temu panu podobny chwyt za gardło... :strach:
Poza tym, mogłyby sobie wcześniej pan sam nos wytrzeć i nie marnować tak wody...(co to za rejon naszego pięknego kraju, gdzie woda taka tania?)

waanka

Avatar użytkownika
 
Posty: 2397
Od: Czw paź 30, 2014 20:36
Lokalizacja: Warszawa




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 316 gości