Znalazłam małe kotki, Jelenia Góra

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Wto cze 27, 2017 10:23 Znalazłam małe kotki, Jelenia Góra

Dzień dobry wszystkim.
Założyłam tu profil, żeby Was się poradzić, co zrobic, czy w ogóle da się coś zrobić. Znalazłam dwa małe kotki...Zostały w miejscu w ktorym je znalazłam, bo do domu zabrać ich nie mogę. Mieszkaja na opuszczonym terenie rozwalajacego sie budynku, a ich schronienie to sterta rupieci i smieci, pozostalosci z opuszczonych mieszkań. Ich mamy ani razu przy nich nie widzialam. Najgorsze jest to, że wygladaja bardzo marnie, mają całe zaropiałe oczka, a czytalam czym moze skonczyc sie ta choroba..:( Sa dzikusami, uciekaja jak blizej do nich podchodzę. Nie wiem czy jest cos co moge zrobic? Napisalam do grupy wolontariatu w moim miescie, na razie cisza...podejrzewam ze nikt mi nie pomoże, widzac ilosc kocich nieszczesc...jest mi tak przykro, chyba wolalabym ich w ogole nie zauwazyc bo teraz codziennie o nich mysle :( Mogłabym nawet sfinansowac ich leczenie, tylko nawet nie mam pomyslu jak je zlapac...i co potem? jak juz zostana wyleczone? :(
Tutaj link do zdjęcia:
https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/ ... e=5953B4C7
Ostatnio edytowano Wto cze 27, 2017 12:36 przez basia90, łącznie edytowano 1 raz

basia90

 
Posty: 9
Od: Wto cze 27, 2017 9:56

Post » Wto cze 27, 2017 10:38 Re: Znalazłam małe kotki

Moim zdaniem czym prędzej trzeba zacząć te kociaki leczyć, bo marnie skończą :(
Załatwić klatkę-łapkę i wyłapać.
Albo załatwić u weta antybiotyk (jak opiszesz lekarzowi stan oczu, myślę, że wyda receptę). Taki antybiotyk to nie jest duży wydatek.
Tylko jest pytanie - czy miskę z żarciem (i z wymieszanym z nim lekiem) będą opróżniać te kotki, czy inne koty...
Tak czy inaczej najlepiej byłoby je wyłapać.
A o to, co z nimi zrobić po wyleczeniu, teraz się nie martw, bo teraz priorytetem jest leczenie.
Jeśli po wyleczeniu dalej będą dzikusami, cóż... dzikusy wypuszcza się z powrotem w miejsce ich bytowania, o ile jest bezpieczne.
Oczywiście warto byłoby je wykastrować przed wypuszczeniem, czyli - przetrzymać je gdzieś przez parę miesięcy, aż podrosną...

wojtek_z

 
Posty: 807
Od: Pt gru 31, 2010 12:08

Post » Wto cze 27, 2017 11:39 Re: Znalazłam małe kotki

Napisz skąd jesteś, najlepej w opisie wątku, na forum jest sporo osób doświadczonych i pomagających w łapaniu kotów, może ktoś jest z Twojej okolicy. Kotki najlepiej byłoby złapać i zawieźć do lecznicy, lecznica może je przetrzymać jeśli ty nie możesz ich zabrać. Jeśli im nie pomożesz to najprawdopodobniej same się z tego nie wyliżą.

Dualishe

 
Posty: 103
Od: Pon sie 15, 2016 22:08

Post » Wto cze 27, 2017 11:57 Re: Znalazłam małe kotki

No napisz skąd jesteś, to podstawa.

karolink

 
Posty: 1116
Od: Pon paź 09, 2006 20:40
Lokalizacja: Warszawa

Post » Wto cze 27, 2017 11:59 Re: Znalazłam małe kotki

Może też do nich zadzwoń ? Napisałaś, że sfinansujesz leczenie. Może poszło do spamu, albo gdzieś im umknęło wśród setek mailów, najlepszym się zdarza.

karolink

 
Posty: 1116
Od: Pon paź 09, 2006 20:40
Lokalizacja: Warszawa

Post » Wto cze 27, 2017 12:34 Re: Znalazłam małe kotki

Jestem z Jeleniej Góry, woj dolnośląskie. Napisalam juz do trzech mmiejsc, miedzy innymi do Pani co prowadzi bloga "za moimi drzwiami" . Jako jedyna odpisala, jednak wniosek z tego wszytskiego jest taki, że najpierw musze im znalezc schronienie na czas leczenia przynajmniej...Nie znam nikogo takiego, pytalam wsrod znajomych. Jestem w stanie oplacic wszytsko, byleby ktos dał im dach nad glową. Lecznica tez wchodzi w grę, skoro ktos tu wyzej naisal ze moga sie zajac na czas leczenia, musze w takim razie zorientowac sie czy ktoras w Jeleniej podjęłaby się tego. Dziękuję za odzew :) Czuje sie w pewien sopsob odpowiedzialna za te kotki...tam tuz obok mieszkaja ludzie...jednak z tego co widze zainteresowanie prawdopodobnie chorymi kotkami zerowe :(

basia90

 
Posty: 9
Od: Wto cze 27, 2017 9:56

Post » Wto cze 27, 2017 14:09 Re: Znalazłam małe kotki, Jelenia Góra

Pisałaś / dzwoniłaś do Mondo cane?
http://mondocane-jg.com.pl/

"Jeżeli masz wątpliwości, lub chcesz o coś zapytać – pisz lub dzwoń
inspektorat.jelenia@gmail.com , 504 043 251 . Prosimy o kontakt na adres mailowy lub Facebooka. Każdy z naszych podopiecznych w opisie ma podany numer telefonu pod który można kontaktować się w sprawie adopcji.
* o kontakt prosimy w godzinach 8 – 18"
Obrazek ObrazekObrazek
Tosia, Basti, Rudi

Do zobaczenia Matrisiu. ♥ ♥ ♥ Kocham Cię.

Bastet

Avatar użytkownika
 
Posty: 7603
Od: Pon paź 12, 2015 19:20

Post » Wto cze 27, 2017 14:30 Re: Znalazłam małe kotki, Jelenia Góra

Wyglądają ma zabiedzone ale puchate. Trzymam kciuki za nie mocne
Wątek tęczowych kotów do adopcji: http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=13&t=164847

Madie

Avatar użytkownika
 
Posty: 4540
Od: Pon wrz 10, 2007 17:35
Lokalizacja: Warszawa

Post » Wto cze 27, 2017 15:14 Re: Znalazłam małe kotki, Jelenia Góra

:ok:
Obrazek
Misia [*] u mnie 28.04.2017-14.06.2018

Meteorolog1

Avatar użytkownika
 
Posty: 3709
Od: Sob lis 23, 2013 0:42
Lokalizacja: Olesno (opolskie)

Post » Wto cze 27, 2017 15:54 Re: Znalazłam małe kotki, Jelenia Góra

Pisałam do mondo cane, załączyłam im zdjęcia.poki co nawet nie odczytana ta wiadomość, mimo że na stronce pojawiają się nowe posty o innych zwierzakach. Boję się tego, że mają tyle innych kociakow na głowie, których w dodatku nikt nie chce adoptować, że po prostu nie będą w stanie mi pomóc, Dlatego nie dostałam od nich odpowiedzi. Pani która prowadzi stronę 'za moimi drzwiami ' napisała że zamiesci apel, na razie cisza. Czuję że nie mam wsparcia i pomocy z żadnej strony :( nawet sama nie będę potrafiła ich złapać, bo szybciutko uciekają. No nic,Spróbuję dzwonić do fundacji jeszcze. Obawiam się jednak odmowy, widziałam sporo innych małych kotów u nich, ciężko zapewnić wszystkim nawet dom tymczasowy:(

basia90

 
Posty: 9
Od: Wto cze 27, 2017 9:56

Post » Wto cze 27, 2017 16:25 Re: Znalazłam małe kotki, Jelenia Góra

Basia90, napisałam sms do pani z mondocane bo mi napisała (jak dzwoniłam), że jest w pracy i nie może odebrać telefonu. Zobaczymy czy odezwie się na tego sms-a. Napisałam jej, że na terenie J.G. znaleziono małe kotki bez mamy z zaropiałymi oczami i czy jest szansa na pomoc. Może napisz mi pw z Twoim nr telefonu jakbym dostała od niej odpowiedź. Bym mogła szybko przekazać ewentualny Twój namiar (Ty wiesz gdzie są kociaki).
Obrazek ObrazekObrazek
Tosia, Basti, Rudi

Do zobaczenia Matrisiu. ♥ ♥ ♥ Kocham Cię.

Bastet

Avatar użytkownika
 
Posty: 7603
Od: Pon paź 12, 2015 19:20

Post » Wto cze 27, 2017 16:33 Re: Znalazłam małe kotki, Jelenia Góra

Dostałam taką odpowiedź: "Jesli znajdzie Pani dla nich schronienie, to oplacimy leczenie. Szukamy aktualnie domow dla ponad 20 kotkow, a nie mamy klatek i gdzie ibh trzymac. Potrzebujemy pomocy ze strony ludzi. Prosze wyslac ich zdjecia i opis sytuacji na naszego fb Jeleniogorski wolontariat na rzecz zwierzat Mondo Cane. Gdzie one dokladnie sa?"
Basia 90, gdzie są dokładnie kotki? Co mam odpisać?
Obrazek ObrazekObrazek
Tosia, Basti, Rudi

Do zobaczenia Matrisiu. ♥ ♥ ♥ Kocham Cię.

Bastet

Avatar użytkownika
 
Posty: 7603
Od: Pon paź 12, 2015 19:20

Post » Wto cze 27, 2017 16:44 Re: Znalazłam małe kotki, Jelenia Góra

O rany :) bardzo dziękuję za zaangażowanie! :) ale no wlasnie - w tym jest problem. Brak miejsc dla kotków, tak jak myslalam :( A ja mogę napisać tylko to co ta Pani, jesli kots znajdzie dla nich schronienie to jestem w stanie wszytsko oplacic . Gdyby nie moj tata do juz dawno bylyby u mnie;/ nr kontaktowy do mnie: Kotki mieszkaja w starym opuszczonym budynku, ale widac je na murku od strony budynku ul Chrobrego 10. Wychodzą na murek i tam leżą...
Ostatnio edytowano Wto paź 23, 2018 20:25 przez basia90, łącznie edytowano 1 raz

basia90

 
Posty: 9
Od: Wto cze 27, 2017 9:56

Post » Wto cze 27, 2017 16:56 Re: Znalazłam małe kotki, Jelenia Góra

https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/ ... e=5954597F
tutaj miejsce dokladnie gdzie widuję kotki. jak uciekają, to zeskakują z 3 m murku na zagraciałe podworko, od drugiej strony wejsc nie mozna bo sa wywieszone tabliczki że zakaz wstepu,grozi zawaleniem...Trzebaby je zplapac jakims sposobem :( ja moge cala noc tam siedziec i probowac, pytanie tylko czy ktos da im schronienie...:(
wiaodmosc ze zdjeciem wyslalam wczesniej na fb do mondocane, ale ze zdjecia ciezko okreslic ich stan, bo moge cykać tylko z daleka... :(

basia90

 
Posty: 9
Od: Wto cze 27, 2017 9:56

Post » Wto cze 27, 2017 17:13 Re: Znalazłam małe kotki, Jelenia Góra

Kurczę, gdybym za dwa tygodnie nie wyjeżdżała do Niemiec, mogłabym im dać schronienie. Ale tak - nie ma szans... I tak moje koty - na czas mojego wyjazdu muszę dać do mamy. Napiszę do tej Pani gdzie są koty. Może ktoś by się znalazł z dachem nad głową dla nich...?
Obrazek ObrazekObrazek
Tosia, Basti, Rudi

Do zobaczenia Matrisiu. ♥ ♥ ♥ Kocham Cię.

Bastet

Avatar użytkownika
 
Posty: 7603
Od: Pon paź 12, 2015 19:20

[następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: RobertstorE, Zeeni i 194 gości