Kiełbaski z Rossmana-opinie

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pon cze 26, 2017 10:37 Kiełbaski z Rossmana-opinie

Mam podejrzenia co do tego przysmaku. Obiś uwielbia, dostaje jako nagrodę, góra dwie dziennie. Połyka bardzo łapczywie i niestety po nich wymiotuje chyba :roll: Bardzo kulturalnie, bo do kuwety, ale coś tu chyba z tymi kiełbaskami nie tak :roll:
I w ogóle od kiedy je dostaje bardzo mało je i dużo pije :(
Czy to tylko kiełbaski, czy przyczyna gdzie indziej?
Czy ktoś ma jakieś doświadczenia?
Obrazek

czitka

Avatar użytkownika
 
Posty: 17830
Od: Sob lut 12, 2005 10:03
Lokalizacja: wrocław

Post » Pon cze 26, 2017 11:40 Re: Kiełbaski z Rossmana-opinie

Kiełbaski- tzn te kabanosy sprzedawane w takich foliach, pakowane po jednym w paczce jest ileś?
Trzymam je jako awaryjną nagrodę, jak już wszystko inne nie działa (głównie do wywabiania kota ze zmywarki :D). Jak na mój gust- są za smaczne i koty się zbyt łapczywie na nie rzucają, żeby dawać choćby po kawałku codziennie. Ze względu na podawanie mikroskopijnych ilości, nie zauważyłam, żeby coś się zmieniło w piciu/jedzeniu.

Vombat

 
Posty: 431
Od: Wto gru 08, 2015 12:38
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pon cze 26, 2017 12:13 Re: Kiełbaski z Rossmana-opinie

Tak, tak, te kabanosiki. Obcio połyka w całości i bardzo łapczywie, może dlatego potem wymiotuje :roll:
Nie dam już całej, zobaczymy...
Obrazek

czitka

Avatar użytkownika
 
Posty: 17830
Od: Sob lut 12, 2005 10:03
Lokalizacja: wrocław

Post » Pon cze 26, 2017 12:37 Re: Kiełbaski z Rossmana-opinie

Podaję bardzo rzadko, jeden kabanosik na dwa koty, podzielony na małe kawałeczki. Faktycznie, szaleją za nimi. Żadne zdrowe przekąski w rodzaju np suszonego tuńczyka nie wytrzymują porównania.
Te kabanosiki są przydatne do upchania w nich niesmacznej tabletki
Żadnych sensacji trawiennych nigdy nie było

Alija

 
Posty: 2188
Od: Czw maja 19, 2016 6:12
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pon cze 26, 2017 13:02 Re: Kiełbaski z Rossmana-opinie

Może dziel na jeszcze drobniejsze kawałki niż to co jest ponacinane? Powinno się łatwiej strawić.
U mnie na szczęście "zdrowe" smakołyki przechodzą bez problemu- nieźle wchodzi suszona kaczka i pasta na kłaki (zwykła, słodowa- obecnie mam Husse). Ale jak przychodzi temat "kot w zmywarce" to tylko kabanosy z Rossmana ;)

Vombat

 
Posty: 431
Od: Wto gru 08, 2015 12:38
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pon cze 26, 2017 13:09 Re: Kiełbaski z Rossmana-opinie

Nie wiem co one mają w składzie - ale jeśli Obiś po nich wymiotuje - to bym ich nie podawała. Bo nawet jeśli gdy dostanie ich mniej i nie zwymiotuje - to nie oznacza że nie będą mu jakoś szkodziły - wymioty służą kotu do pozbycia się z żołądka czegoś co drażni. Nie musi to być toksyna żadna czy chemia szczególna, wystarczy że kot ma na coś nietolerancję.
Możliwe że wymioty wynikają ze zbyt łapczywego łykania kawałków i połykania ich w całości - wtedy rozwiązaniem jest podawanie małych kawałków lub wprost przeciwnie - dużych, by musiał sam je pogryźć. I nie na głodniaka - kot najedzony mniej łapczywie się rzuca zazwyczaj na takie przysmaki a i pełen żołądek nie jest tak skory do podrażnienia.

Blue

 
Posty: 23416
Od: Pt lut 08, 2002 19:26

Post » Pon cze 26, 2017 18:08 Re: Kiełbaski z Rossmana-opinie

Dzięki za opinie i rady. Kabanosiki idą w odstawkę, obserwujemy Obcia. Może wszystko wróci do normy i tej myśli się trzymamy :ok:
Wątek właściwie można zamknąć, a co będzie się działo dalej to już zasygnalizuję w moim wątku na Naszych Kotach.
Ps : Obiś niepocieszony i błagalnym wzrokiem prowadzi mnie wciąż do kuchni. Nie dam :evil:
Obrazek

czitka

Avatar użytkownika
 
Posty: 17830
Od: Sob lut 12, 2005 10:03
Lokalizacja: wrocław

Post » Pon cze 26, 2017 18:24 Re: Kiełbaski z Rossmana-opinie

U mnie furorę robią te z Lidla , zwłaszcza Moris uwielbia ,a dwa pozostałe lecą na typowe smaczki :)
Szyszka ............................................. Moris .............................................. Glutek i Muszka
Obrazek Obrazek Obrazek [url=https://naforum.zapodaj.net/e1a033c7ccbe.jpg.html][url=https://naforum.zapodaj.net/35b4fd9e2ec9.jpg.html]

iwaka

Avatar użytkownika
 
Posty: 2711
Od: Pt sie 12, 2011 18:33
Lokalizacja: Warmińsko - Mazurskie




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], Silverblue, Wojtek i 203 gości