Choroba?

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Śro cze 21, 2017 23:06 Choroba?

Kotka od jakiegoś miesiąca, może więcej, gubi sierść. Nie wiem, czy wypadła czy sobie ją powyrywała, brakuje kępkami, więc wygląda na wyrwaną. Na głowie też brakowało, ale poodrastała. Wydaje mi się, że do tego schudła. Zachowanie raczej się nie zmieniło - jest wesoła i ma apetyt. Jest to kot wolnożyjący, nie ma jak zabrać jej do weterynarza (chyba, że nie będzie innego wyjścia, ale byłby to dla niej ogromny stres).

Ktoś ma jakieś pomysły co to może być? Jakaś choroba skóry? Ma takie delikatne przebarwienia na skórze, ale bardzo małe i tylko jedno czy dwa.


http://imgur.com/a/Kuarb

Lepszych zdjęć niestety nie udało się zrobić.

Naveon

 
Posty: 4
Od: Śro cze 21, 2017 22:50

Post » Czw cze 22, 2017 6:37 Re: Choroba?

Myślę że wet będzie konieczny, najlepiej umówić się wcześniej czy jest możliwość poświecenia lampą wooda i pobrania zeskrobin do badania w razie gdyby wet uznał to za słuszne. To może być choroba grzybicza, może reakcja na pchły, może też być wynik choroby ogólnoustrojowej - dlatego umówiłabym sie też wcześniej na badania krwi i na nie bym nalegała (żeby się nie okazało że trzeba drugi raz jechać - bo kota nie na czczo albo już za późno bo krew oddają do labu do określonej godziny) - w najlepszym razie wynik silnego zarobaczenia. W najgorszym - choroby poważniejsze.
Na pewno kotce coś dolega.

Blue

 
Posty: 23494
Od: Pt lut 08, 2002 19:26




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], kotcsg, mt85, polly.polly, Zeeni i 267 gości