kotka agresywna wobec kota - chowane razem od małego

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Śro cze 21, 2017 7:29 kotka agresywna wobec kota - chowane razem od małego

Witam serdecznie,

Mamy w domu dwa koty: samiec i samica (brat i siostra), chowane razem od maleńkości. Do tej pory koty w pełni się akceptowały i spędzały ze sobą każdą wolną chwilę. Kot wysterylizowany, a z kotką weterynarz kazał poczekać do pierwszej rujki. W zeszłym tygodniu kotka miała tą rujkę, a przynajmniej wszystkie typowe objawy, z wyciem włącznie. Zadzwoniam do weterynarza, żeby zapytać się kiedy będzie ją można wysterylizować. Powiedział, że jak się wyciszy. Już myślałam, że jej minęło, ale wczoraj zaczęła odstawiać takie cyrki, że noc nieprzespana. Jest bardzo agresywna wobec kota, zaczepia go, czeka tylko na jego krok żeby móc go zaatakować, zwłaszcza kiedy podchodzę do kota i chcę go pogłaskać, to ona jakby zazdrosna była. Koty dzisiaj w nocy odizolowałam. Ta kotka agresywna była bardzo niespokojna, ciągle się za kotem rozglądała, drapała w drzwi, żeby do niego wejść. Kot przerażony do tego stopnia, że chował się pod kołdrą i dygotał, mimo że jest dwa razy większy. Nie wiem czy to może być jeszcze ta rujka, czy zaburzenia hormonalne. Boję się, że to nie przejdzie. Czy macie Państwo jakiś pomysł co to może być? Dopiero w przyszłym tyg mogę iść z nią do weterynarza.

Pozdrawiam i bardzo proszę o odpowiedzi.

Wiola81

 
Posty: 2
Od: Śro cze 21, 2017 7:17

Post » Śro cze 21, 2017 9:05 Re: kotka agresywna wobec kota - chowane razem od małego

Są to z pewnością zmiany hormonalne. Kocica musi zostać wysterylizowana. To pierwszy krok. Potem trzeba jeszcze trochę poczekać, aż hormony się wyciszą, ponieważ zawsze to trochę trwa po sterylce. Jakby się nie wyciszyło mimo sterylizacji to byłby problem, ale sądzę, że powinna ona rozwiązać sprawę. Pozdrawiam
Obrazek ObrazekObrazek
Tosia, Basti, Rudi

Do zobaczenia Matrisiu. ♥ ♥ ♥ Kocham Cię.

Bastet

Avatar użytkownika
 
Posty: 7603
Od: Pon paź 12, 2015 19:20

Post » Śro cze 21, 2017 9:44 Re: kotka agresywna wobec kota - chowane razem od małego

Wyciszyć ruję, Prowerą. (chyba się podaje w takim przypadku codziennie przez kilka dni, ale ja tego nie robiłam, nie jestem pewna. Może się tu odezwie ktoś kto tak robił).
Ale najpierw, bardzo szybko, poszukać lepszego weta (wet który każe czekać do pierwszej rui, raczej nie jest dobry w tym temacie. A to znaczy, że i sterylki może nie wykonać dobrze. Jeśli zostawi w kotce kawałek jajnika, to będą takie ruje ju stale i będzie stale problem z blokowaniem kotki, do końca życia).
Czyli szybciutko znaleźć dobrego weta, wyciszyć ruję, i natychmiast sterylizować.
Jeśli nie zrobisz tego bardzo szybko, zachowania kotów mogą się utrwalić, i wtedy będziesz je musiała na stałe izolować...nie polecam.
ObrazekObrazekObrazekObrazek

Kazia

 
Posty: 13721
Od: Pt maja 24, 2002 13:46
Lokalizacja: Warszawa

Post » Śro cze 21, 2017 10:17 Re: kotka agresywna wobec kota - chowane razem od małego

Zadzwoniłam do innego Weterynarza. Według opinii najlepszy w mieście. Powiedziałam, że wcześniejszy weterynarz nakazał czekać ze sterylizacją do pierwszej rujki, na co uzyskałam odpowiedź, że "dobrze powiedział". Nie jestem weterynarzem, nie znam się, ale ufam tym, którzy wiedzę w tym temacie mieć powinni. Pani doktor stwierdziła, że kotka ma ataki agresji z tego powodu, że po pierwsze chciałaby wyjść z domu "podzielić się swoją miłością" :) lecz my jej nie pozwalamy, co ją frustruje, a po drugie jedyny samiec w jej otoczeniu nie jest nią kompletnie zainteresowany, tylko woli spać... Pewnie racja... Ponadto powiedziała, że to wszystko oczywiście związane jest z burzą hormonów. Jutro sterylizujemy.

Wiola81

 
Posty: 2
Od: Śro cze 21, 2017 7:17




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Blue, emilab., kuba93l i 264 gości