Kaliciwiroza i rana na nosku

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Nie cze 18, 2017 17:07 Kaliciwiroza i rana na nosku

Witam :)
Mój 8-letni kotek we wtorek zaczął sie dziwnie zachowywac - miał odruchy wymiotne, był osłabiony wiec pognałam do weta. Okazało się że choruje na kaliciwiroze, dostał antybiotyk i lek przeciwgoraczkowy ( 41 stopni miał ) oraz tabletki do domu. Niestety kotek nie chcial ich przyjmowac, w srode jakos udało mi się, ale w czwartek (swieto) juz nie. W piatek rano zobaczylam ogromna ranke na nosku, udalam sie z nim na zastrzyk, a wet powiedzial ze zdarl sobie skore. W sobote znowu antyniotyk u weta, bo moje 7 kilowe kocisko nie chce przyjmowac tabletek ( a taaaką walke stoczylismy ;/ ). Dzisiaj jest niedziela, a u kotka doszedl katar, dosłownie mu cieknie z nosa i ciągle kicha, a ta rana na nosie jest coraz większa. Nie wiem czy te antybiotyki nie działaja... martwie się, bo jutro moge isc do weta dopiero po poludniu, a boje się co bedzie do jutra.. Jestem troche panikarą, no ale jednak kotek duzo przeszedl w swoim zyciu ( problemy z pecherzem moczowym, ledwo zostal odratowany :( ) Kotek tak to raczej normalnie sie zachowuje - tzn duzo spi, je tylko mokre no bo ma te nadzerki na jezyczku i ciezko mu zjesc cos innego, ale martwi mnie wygląd tego noska... Czy ktos tez tak miał, że mimo przyjmowania lekow u kotka pojawiły sie nowe objawy? Pierwszy raz spotykamy sie z tym wirusem, dlatego nie dokonca wiem co i jak :(

KociaKropciana

 
Posty: 5
Od: Nie cze 18, 2017 16:57

Post » Nie cze 18, 2017 17:21 Re: Kaliciwiroza i rana na nosku

Współczuję i trzymam kciuki za kotka. :ok:

karolink

 
Posty: 1116
Od: Pon paź 09, 2006 20:40
Lokalizacja: Warszawa

Post » Nie cze 18, 2017 17:27 Re: Kaliciwiroza i rana na nosku

Antybiotyki zabijają tylko bakterie. A kaliciwirozę wywołuje wirus. Wirusom antybiotyki nie wyrządzają krzywdy żadnej.
Możesz zwilżyć nosek srebrem koloidalnym z apteki (bez recepty). Srebro zabija wirusy.

ropucha

 
Posty: 850
Od: Pt mar 15, 2013 23:54

Post » Nie cze 18, 2017 17:33 Re: Kaliciwiroza i rana na nosku

ropucha pisze:Antybiotyki zabijają tylko bakterie. A kaliciwirozę wywołuje wirus. Wirusom antybiotyki nie wyrządzają krzywdy żadnej.

Lekarz mi mowil ze kot dostaje antybiotyk, to w takim razie zle go leczy? 8O

KociaKropciana

 
Posty: 5
Od: Nie cze 18, 2017 16:57

Post » Nie cze 18, 2017 17:49 Re: Kaliciwiroza i rana na nosku

Leczy dobrze. Rutynowo podaje się antybiotyk, żeby wyeliminować wtórne zakażenia bakteryjne. To też ważne.
Ale przeciwko samemu wirusowi nie działa.

ropucha

 
Posty: 850
Od: Pt mar 15, 2013 23:54

Post » Nie cze 18, 2017 18:42 Re: Kaliciwiroza i rana na nosku

ropucha pisze:Antybiotyki zabijają tylko bakterie. A kaliciwirozę wywołuje wirus. Wirusom antybiotyki nie wyrządzają krzywdy żadnej.
Możesz zwilżyć nosek srebrem koloidalnym z apteki (bez recepty). Srebro zabija wirusy.

A jest jakis preparat zastepujacy to srebro? Sprawdzalam w aptece i kosztuje okolo 40 zł i szczerze powiedziawszy narazie dla mnie troche duzo :( A teraz ten nosek to juz ma caly zdarty :{ wygląda fatalnie...
Ah i na te nadzerki daje mu Aphtin dla malych dzieci, a moze jest jeszcze jakis srodek ktory pomoze to wygoic? Tylko taki ktory moge mu podac do pyszczka
Z góry dziękuje za odpowiedz :)

KociaKropciana

 
Posty: 5
Od: Nie cze 18, 2017 16:57

Post » Nie cze 18, 2017 19:07 Re: Kaliciwiroza i rana na nosku

Obawiam się, że srebra nie da się niczym zastąpić. Chodzi tu o jego działanie wirusobójcze, a inne preparaty takich własności nie mają. Może sprawdź jeszcze jutro w jakiejś zielarni czy sklepie z tzw. zdrową żywnością - tam też powinni mieć, może będzie taniej. Dużo tańsze jest na allegro, ale wysyłka potrwa parę dni. Chyba że możliwy byłby odbiór osobisty.

ropucha

 
Posty: 850
Od: Pt mar 15, 2013 23:54

Post » Nie cze 18, 2017 20:49 Re: Kaliciwiroza i rana na nosku

Bardzo dziękuje za pomoc :)
Bede szukala tego srebra, bo nosek nie wyglada zaciekawie :( Dodatkowo boje sie ze bedzie dlugo sie goił przez to w jakim miejscu jest ta rana

KociaKropciana

 
Posty: 5
Od: Nie cze 18, 2017 16:57

Post » Nie cze 18, 2017 21:05 Re: Kaliciwiroza i rana na nosku

Myślę, że naprawdę warto je kupić, bo działa bardzo skutecznie. Mój kot co jakiś czas miewa nawroty kalici i leczę go już wyłącznie srebrem. Choroba przechodzi po 1-2 dniach. Srebro można też podawać do pyszczka, po 1 kropelce rano i wieczorem. Szybko zabija wirusy, leczy nadżerki.

ropucha

 
Posty: 850
Od: Pt mar 15, 2013 23:54




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], kasiek1510 i 263 gości