Domek ze śmietnika - brać czy nie

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Nie cze 18, 2017 13:54 Domek ze śmietnika - brać czy nie

Dzisiaj przed moim blokiem przy śmietniku ktoś wystawił przepiękny domek dla kotka. Ma oczywiście oznaki użytkowania, ale szczerze jest rewelacyjny. Nie namyślając się capnęłam domek i przytachałam go do domu. Wyszorowałam go szaleńczo, aktualnie się suszy. Ale aktualnie też zaczęłam myśleć, z jakiego powodu ktoś wywalił takie cudo. Może po prostu kotek odszedł ze starości, a może remont mieszkania. A może kotek był chory i pozbywają się rzeczy zakażonych. Ta ostatnia myśl nie daje mi spokoju. Czy nie przejmować się tym i zostawić domek, ewentualnie w razie czego zdezynfekować go (ale czym?)? Czy jednak capnąć domek i w te pędy odstawić go pod śmietnik, skąd został zabrany?
BIL
Obrazek
Kochamy z Bilem wełniankowo u Tulinka https://www.etsy.com/shop/Catluckydog?r ... hDc65H7SOY

Bestol

Avatar użytkownika
 
Posty: 1795
Od: Sob sty 14, 2017 18:20

Post » Nie cze 18, 2017 14:02 Re: Domek ze śmietnika - brać czy nie

Lepiej sobie daruj.
Odkażanie to skomplikowana sprawa (viewtopic.php?f=1&t=102216) , a na weta, gdy kot coś złapie, wydasz więcej niż na wypasiony domek
NA PILNE LECZENIE KOTÓW Z CMENTARZA- KONTO
https://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=157308

mziel52

 
Posty: 14605
Od: Czw gru 27, 2007 20:51
Lokalizacja: W-wa Śródmiescie

Post » Nie cze 18, 2017 14:09 Re: Domek ze śmietnika - brać czy nie

Masz rację, zaniosę domek na śmietnik bo nie mam pojęcia z jakiego powodu tam trafił.
BIL
Obrazek
Kochamy z Bilem wełniankowo u Tulinka https://www.etsy.com/shop/Catluckydog?r ... hDc65H7SOY

Bestol

Avatar użytkownika
 
Posty: 1795
Od: Sob sty 14, 2017 18:20

Post » Nie cze 18, 2017 14:30 Re: Domek ze śmietnika - brać czy nie

Lepiej nie bierz. Tamten kot / koty mogły mieć np. panleukopenię. Nie warto.
Obrazek ObrazekObrazek
Tosia, Basti, Rudi

Do zobaczenia Matrisiu. ♥ ♥ ♥ Kocham Cię.

Bastet

Avatar użytkownika
 
Posty: 7603
Od: Pon paź 12, 2015 19:20

Post » Nie cze 18, 2017 14:50 Re: Domek ze śmietnika - brać czy nie

A nie ma możliwości dopytania, kto wyrzucił domek i z jakiego powodu?

waanka

Avatar użytkownika
 
Posty: 2391
Od: Czw paź 30, 2014 20:36
Lokalizacja: Warszawa

Post » Śro cze 21, 2017 16:23 Re: Domek ze śmietnika - brać czy nie

Przepraszam, że dopiero teraz odpisuję. tu jest tzw osiedle blokowe i trudno powiedzieć kto co wystawił. Ja przyznam uczciwie nie jestem zbytnio prosąsiedzka i nawet nie wiedziałabym kogo zapytać. Już w niedzielę odniosłam domek na powrót pod śmietnik wolałam nie ryzykować. Pół godziny później wybrałam się do Aldika i domku już pod śmietnikiem nie było. Mam nadzieję, że osoba która go zabrała nie narobi swojemu kotkowi kłopotów. Mogłam wrzucić domek bezpośrednio do kontenera, ale jakoś nie umiałam tego zrobić i odstawiłam go w miejsce, gdzie stał zanim go zabrałam.
BIL
Obrazek
Kochamy z Bilem wełniankowo u Tulinka https://www.etsy.com/shop/Catluckydog?r ... hDc65H7SOY

Bestol

Avatar użytkownika
 
Posty: 1795
Od: Sob sty 14, 2017 18:20

Post » Śro cze 21, 2017 16:51 Re: Domek ze śmietnika - brać czy nie

Dobrze, że go nie zabrałaś. Mam też nadzieję, że ta osoba, która go zabrała, nie będzie miała zaraz jakiejś choroby swojego kota. Osobiście znam historię, gdzie ktoś znalazł transporter na śmietniku i sobie go przywłaszczył, a tydzień potem mu kot (nieszczepiony) na panleukopenię zachorował. Nie ma co ryzykować.
Obrazek ObrazekObrazek
Tosia, Basti, Rudi

Do zobaczenia Matrisiu. ♥ ♥ ♥ Kocham Cię.

Bastet

Avatar użytkownika
 
Posty: 7603
Od: Pon paź 12, 2015 19:20

Post » Śro cze 21, 2017 17:18 Re: Domek ze śmietnika - brać czy nie

Różnie mogło być ale jeśli używany mógł się po prostu znudzić lub nie pasował do nowych kolorów ścian. Ja kilka lat temu z pod kosza przyniosłem nowiutki kojec, żadnych śladów użytkowania i ani jednego kłaczka. Jak pracowałem za granicą to takie rzeczy z ulicy zbierałem, że po 10 latach z powodzeniem funkcjonują u mnie w domu.

Martinnn

Avatar użytkownika
 
Posty: 864
Od: Czw sty 01, 2015 22:16

Post » Śro cze 21, 2017 18:20 Re: Domek ze śmietnika - brać czy nie

Skoro nie wiadomo kto wyrzucił, to lepiej jednak nie brać...
Czy wszystkie osoby mające chore koty są świadome, ze przedmioty z którymi stykało się chore zwierzę powinny być utylizowane...? Mnie się wydaje, ze u nas wciąż beztrosko podchodzi się do tematu.

waanka

Avatar użytkownika
 
Posty: 2391
Od: Czw paź 30, 2014 20:36
Lokalizacja: Warszawa

Post » Sob cze 24, 2017 21:07 Re: Domek ze śmietnika - brać czy nie

Waanka, mnie się też tak wydaje, że zbyt beztrosko. Sama jestem tego przykładem, pomyślałam, że wyszoruję ten domek i wszystko będzie ok. Dobrze, że coś mnie tknęło i postanowiłam zapytać Was o radę. Martinn zgadza się, że ktoś mógł go wyrzucić dlatego, że się np. znudził, ale tej pewności nie miałam. Być może mieszkał w nim zdrowy kotek, ale postanowiłam za Waszą rada dmuchać na zimne.
BIL
Obrazek
Kochamy z Bilem wełniankowo u Tulinka https://www.etsy.com/shop/Catluckydog?r ... hDc65H7SOY

Bestol

Avatar użytkownika
 
Posty: 1795
Od: Sob sty 14, 2017 18:20




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 242 gości