Wawa /Olsztyn/-Jędruś i Piotruś - ważne pytanie str.16...

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Sob lip 15, 2017 20:37 Re: Wawa /Olsztyn/ - dwa maluszki z mega kk - foty str.10 :)

które to?
Obrazek
Obrazek

MalgWroclaw

Avatar użytkownika
 
Posty: 46709
Od: Czw paź 15, 2009 17:39
Lokalizacja: Wrocław, stolica Śląska :)

Post » Sob lip 15, 2017 20:43 Re: Wawa /Olsztyn/ - dwa maluszki z mega kk - foty str.10 :)

Marzenia11 pisze:Dzieciaki rosną jak na drożdżach, rozrabiają, mają ciągle nowe pomysły i kombinują jak wyjść z lazienki.
W poniedziałek zaczynamy odrobaczanie pyrantelum. Wet powiedziała, zeby nie podawać parafiny, bo upośledza wchłanianie. Zawsze podawałam, ale zawsze dotąd odrobaczałam milbemaxem, czyli raz i parafina a potem po dwóch tygodniach powtórka. Nie wiem, trochę się boję nie podać parafiny. Jak sądzicie?

Parafina ma wpływ na wchłanianie pokarmu. Ale nie podajesz jej co dzień albo nawet kilka razy dziennie by kotom krzywdę zrobić trwałą. Parafina daje "poślizg" temu co ew może się zablokować po odrobaczeniu. Czyli ciałkom koszmarków żyjących w kocie. Podaję ją 2-3 godziny po zapodaniu odrobaczenia. Bez względu czym to robię. Tak też radzi nam nasza wetka. Myślę ,Marzenko ,że ten jeden raz im nie zawadzi. Zamiast parafiny można zapodać olej jakiś dobry.
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55324
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Sob lip 15, 2017 20:46 Re: Wawa /Olsztyn/ - dwa maluszki z mega kk - foty str.10 :)

MalgWroclaw pisze:które to?

Jędruś. :P
ObrazekObrazekObrazek
"Nigdy nie wiemy, kiedy widzimy kogoś PO RAZ OSTATNI..."
"Kiedy się kogoś kocha to ten drugi ktoś nigdy nie znika"
Moja Rodzina w Niebie:Tata(*),Mika(*),Mama(*),DeeDee(*), Adas(*), Lapcio(*),Kosiniak(*),Milenka(*), Nusia (*)..Nie wierzę...

Marzenia11

 
Posty: 35324
Od: Sob lut 28, 2009 21:24

Post » Sob lip 15, 2017 20:47 Re: Wawa /Olsztyn/ - dwa maluszki z mega kk - foty str.10 :)

ASK@ pisze:
Marzenia11 pisze:Dzieciaki rosną jak na drożdżach, rozrabiają, mają ciągle nowe pomysły i kombinują jak wyjść z lazienki.
W poniedziałek zaczynamy odrobaczanie pyrantelum. Wet powiedziała, zeby nie podawać parafiny, bo upośledza wchłanianie. Zawsze podawałam, ale zawsze dotąd odrobaczałam milbemaxem, czyli raz i parafina a potem po dwóch tygodniach powtórka. Nie wiem, trochę się boję nie podać parafiny. Jak sądzicie?

Parafina ma wpływ na wchłanianie pokarmu. Ale nie podajesz jej co dzień albo nawet kilka razy dziennie by kotom krzywdę zrobić trwałą. Parafina daje "poślizg" temu co ew może się zablokować po odrobaczeniu. Czyli ciałkom koszmarków żyjących w kocie. Podaję ją 2-3 godziny po zapodaniu odrobaczenia. Bez względu czym to robię. Tak też radzi nam nasza wetka. Myślę ,Marzenko ,że ten jeden raz im nie zawadzi. Zamiast parafiny można zapodać olej jakiś dobry.

No właśnie ja tez mam doświadczenie, ze przy odrobaczaniu podaję. Ale ona twierdzi, ze najwyżej trzeciego dnia, jak już poleci ostatnia dawka odrobaczacza.
Chyba zrobię po swojemu jednak.. a ile dajesz kociakowi? Bo nie pamiętam..
ObrazekObrazekObrazek
"Nigdy nie wiemy, kiedy widzimy kogoś PO RAZ OSTATNI..."
"Kiedy się kogoś kocha to ten drugi ktoś nigdy nie znika"
Moja Rodzina w Niebie:Tata(*),Mika(*),Mama(*),DeeDee(*), Adas(*), Lapcio(*),Kosiniak(*),Milenka(*), Nusia (*)..Nie wierzę...

Marzenia11

 
Posty: 35324
Od: Sob lut 28, 2009 21:24

Post » Sob lip 15, 2017 20:52 Re: Wawa /Olsztyn/ - dwa maluszki z mega kk - foty str.10 :)

Też nie pamiętam. Przyjmuję 1 kreskę na wagę kota + kreska na dziubek strzykawki. Ale przy odrobaczeniu daję podwójną dawkę.

Oczki już śliczne są :ok:
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55324
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Pon lip 17, 2017 11:01 Re: Wawa /Olsztyn/ - dwa maluszki z mega kk - foty str.10 :)

Kurde, martwię się, bo od dwóch dni maluchy mają normalne, walcowate kupki, ale bardzo śmierdzące. Nic w jezeniu nie zostało zmienione. Czy to powód do jakiejś paniki? Ja oczywiście mam schizę pp. Dzisiaj odrobaczamy.
ObrazekObrazekObrazek
"Nigdy nie wiemy, kiedy widzimy kogoś PO RAZ OSTATNI..."
"Kiedy się kogoś kocha to ten drugi ktoś nigdy nie znika"
Moja Rodzina w Niebie:Tata(*),Mika(*),Mama(*),DeeDee(*), Adas(*), Lapcio(*),Kosiniak(*),Milenka(*), Nusia (*)..Nie wierzę...

Marzenia11

 
Posty: 35324
Od: Sob lut 28, 2009 21:24

Post » Pon lip 17, 2017 14:22 Re: Wawa /Olsztyn/ - dwa maluszki z mega kk - foty str.10 :)

Oczy - super!
i mam nadzieję, że śmierdząca kupa odejdzie w niepamięć po odrobaczaniu (jednorazowo parafina po odrobaczaniu nie zaszkodzi, a może uratować życie)
kciuki nieustające!
Obrazek Obrazek
PRZEPRASZAM ZA BRAK POLSKICH ZNAKOW.

Rakea

Avatar użytkownika
 
Posty: 4915
Od: Śro lis 14, 2007 23:56
Lokalizacja: Praga nad Wisłą

Post » Pon lip 17, 2017 14:50 Re: Wawa /Olsztyn/ - dwa maluszki z mega kk - foty str.10 :)

Rakea pisze:Oczy - super!
i mam nadzieję, że śmierdząca kupa odejdzie w niepamięć po odrobaczaniu (jednorazowo parafina po odrobaczaniu nie zaszkodzi, a może uratować życie)
kciuki nieustające!

A ile tej parafiny i po jakim czasie od leku podajesz?
ObrazekObrazekObrazek
"Nigdy nie wiemy, kiedy widzimy kogoś PO RAZ OSTATNI..."
"Kiedy się kogoś kocha to ten drugi ktoś nigdy nie znika"
Moja Rodzina w Niebie:Tata(*),Mika(*),Mama(*),DeeDee(*), Adas(*), Lapcio(*),Kosiniak(*),Milenka(*), Nusia (*)..Nie wierzę...

Marzenia11

 
Posty: 35324
Od: Sob lut 28, 2009 21:24

Post » Pon lip 17, 2017 15:06 Re: Wawa /Olsztyn/ - dwa maluszki z mega kk - foty str.10 :)

Maluchy dostały pierwszą dawkę pyrantelum po 0,3 ml każdy. Jakąś godzinę temu
ObrazekObrazekObrazek
"Nigdy nie wiemy, kiedy widzimy kogoś PO RAZ OSTATNI..."
"Kiedy się kogoś kocha to ten drugi ktoś nigdy nie znika"
Moja Rodzina w Niebie:Tata(*),Mika(*),Mama(*),DeeDee(*), Adas(*), Lapcio(*),Kosiniak(*),Milenka(*), Nusia (*)..Nie wierzę...

Marzenia11

 
Posty: 35324
Od: Sob lut 28, 2009 21:24

Post » Pon lip 17, 2017 15:48 Re: Wawa /Olsztyn/ - dwa maluszki z mega kk - foty str.10 :)

jeśli tabletki podane były zaraz po jedzeniu odczekaj 6h i dopiero wtedy podaj 1ml paraf. (chodzi o to, żeby lek wchłonął się cały, a jedzenie przechodzi przez żołądek do ok.6h)
Obrazek Obrazek
PRZEPRASZAM ZA BRAK POLSKICH ZNAKOW.

Rakea

Avatar użytkownika
 
Posty: 4915
Od: Śro lis 14, 2007 23:56
Lokalizacja: Praga nad Wisłą

Post » Pon lip 17, 2017 17:22 Re: Wawa /Olsztyn/ - dwa maluszki z mega kk - foty str.10 :)

Rakea pisze:jeśli tabletki podane były zaraz po jedzeniu odczekaj 6h i dopiero wtedy podaj 1ml paraf. (chodzi o to, żeby lek wchłonął się cały, a jedzenie przechodzi przez żołądek do ok.6h)

jedzenie było pół godziny wcześniej przed podaniem leku
ObrazekObrazekObrazek
"Nigdy nie wiemy, kiedy widzimy kogoś PO RAZ OSTATNI..."
"Kiedy się kogoś kocha to ten drugi ktoś nigdy nie znika"
Moja Rodzina w Niebie:Tata(*),Mika(*),Mama(*),DeeDee(*), Adas(*), Lapcio(*),Kosiniak(*),Milenka(*), Nusia (*)..Nie wierzę...

Marzenia11

 
Posty: 35324
Od: Sob lut 28, 2009 21:24

Post » Pon lip 17, 2017 19:48 Re: Wawa /Olsztyn/ - dwa maluszki z mega kk - foty str.10 :)

środki odrobaczające "wchłaniają" się bezpośrednio w robaki, w jelicie.
Po zjedzeniu pyrantelum razem z jedzeniem, dorosły kot miałby całe podane mu pyrantelum w jelicie po ok.6 godz.
Tak więc jeśli podasz parafinę min. 6 godz. po podaniu pyrantelum, pełna dawka pyrantelum powinna już być w jelicie i rozbrajać tam robale.
Obrazek Obrazek
PRZEPRASZAM ZA BRAK POLSKICH ZNAKOW.

Rakea

Avatar użytkownika
 
Posty: 4915
Od: Śro lis 14, 2007 23:56
Lokalizacja: Praga nad Wisłą

Post » Wto lip 18, 2017 9:40 Re: Wawa /Olsztyn/ - dwa maluszki z mega kk - foty str.10 :)

Małe nie dostały w koncu wczoraj parafiny. Rano dzisiaj zrobiły duże kupy z dodatkiem białego (cyt z smsa) więc robale są. Czy w związku z tym podać im jednak dzisiaj parafinę?
ObrazekObrazekObrazek
"Nigdy nie wiemy, kiedy widzimy kogoś PO RAZ OSTATNI..."
"Kiedy się kogoś kocha to ten drugi ktoś nigdy nie znika"
Moja Rodzina w Niebie:Tata(*),Mika(*),Mama(*),DeeDee(*), Adas(*), Lapcio(*),Kosiniak(*),Milenka(*), Nusia (*)..Nie wierzę...

Marzenia11

 
Posty: 35324
Od: Sob lut 28, 2009 21:24

Post » Wto lip 18, 2017 11:48 Re: Wawa /Olsztyn/ - dwa maluszki z mega kk - foty str.10 :)

ja podałabym, nie wszystkie naraz padają.
Obrazek Obrazek
PRZEPRASZAM ZA BRAK POLSKICH ZNAKOW.

Rakea

Avatar użytkownika
 
Posty: 4915
Od: Śro lis 14, 2007 23:56
Lokalizacja: Praga nad Wisłą

Post » Wto lip 18, 2017 12:03 Re: Wawa /Olsztyn/ - dwa maluszki z mega kk - foty str.10 :)

Rakea pisze:ja podałabym, nie wszystkie naraz padają.

Tak chyba zrobię; będę spokojniejsza. dziękuję.
ObrazekObrazekObrazek
"Nigdy nie wiemy, kiedy widzimy kogoś PO RAZ OSTATNI..."
"Kiedy się kogoś kocha to ten drugi ktoś nigdy nie znika"
Moja Rodzina w Niebie:Tata(*),Mika(*),Mama(*),DeeDee(*), Adas(*), Lapcio(*),Kosiniak(*),Milenka(*), Nusia (*)..Nie wierzę...

Marzenia11

 
Posty: 35324
Od: Sob lut 28, 2009 21:24

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: KennethsFreet, nfd, włóczka, Zeeni i 198 gości