cztero tygodniowe kociątko pomocy!!!! katowice zawiercie

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Wto cze 27, 2017 8:39 Re: cztero tygodniowe kociątko pomocy!!!! katowice zawiercie

Blue pisze:Do domu z ogrodem kociak wykarmiony od maleńkości przez człowieka, w dodatku jako jedynak?
Takie koty są często nadmiernie ufne, cały świat uważają za bezpieczny, matka nie miała okazji zaszczepić im wiedzy i ostrożności.
Kociak idzie do bardzo świadomych ludzi? Mieszkających w bardzo bezpiecznym dla kota miejscu?
Masz nóż na gardle i z jakiegoś powodu musisz oddać kociaka raz dwa?
Bo jeśli nie - to może warto poszukać dłużej?
Dać kociakowi szansę na to że uratowany cudem jako maleństwo, pożyje jednak trochę a nie zginie?

Mam jeszcze trzy tygodnie na zastanowienie się. Cały czas biję się z myślami. Ludzie poleceni, Wydają się w porządku. Mieszkają w bezpiecznym miejscu. Nie muszę się śpieszyć. Tylko boję się że za bardzo przywiążemy się do niej. Myślimy żeby oddać jedną z rezydentek tą czarną. . Ale to też nie jest takie proste, ona jest bardzo związana ze mną i nie wiem jak się zaaklimatyzowała w nowym domu, jest bardzo strachliwa. Nie nadaję się na DT
ObrazekObrazekObrazek

hutek

Avatar użytkownika
 
Posty: 1846
Od: Pon paź 04, 2010 17:41

Post » Wto cze 27, 2017 8:56 Re: cztero tygodniowe kociątko pomocy!!!! katowice zawiercie

Oddać jedną z rezydentek?? W dodatku bardzo z Tobą związaną? Czy ja dobrze czytam? 8O
Obrazek ObrazekObrazek
Tosia, Basti, Rudi

Do zobaczenia Matrisiu. ♥ ♥ ♥ Kocham Cię.

Bastet

Avatar użytkownika
 
Posty: 7604
Od: Pon paź 12, 2015 19:20

Post » Wto cze 27, 2017 10:31 Re: cztero tygodniowe kociątko pomocy!!!! katowice zawiercie

KociaMama44 pisze:Oddać jedną z rezydentek?? W dodatku bardzo z Tobą związaną? Czy ja dobrze czytam? 8O

to tylko teoria.
ObrazekObrazekObrazek

hutek

Avatar użytkownika
 
Posty: 1846
Od: Pon paź 04, 2010 17:41

Post » Wto cze 27, 2017 10:38 Re: cztero tygodniowe kociątko pomocy!!!! katowice zawiercie

Ojej precz z taką teorią. Nie oddawaj rezydentki, to będzie dla niej kara? za to, że pojawił się nowy kotek ? Zatrzymaj malutką, albo oddaj ją w dobre miejsce. jest kociakiem, ma duże szanse na dom.

karolink

 
Posty: 1116
Od: Pon paź 09, 2006 20:40
Lokalizacja: Warszawa

Post » Wto cze 27, 2017 10:45 Re: cztero tygodniowe kociątko pomocy!!!! katowice zawiercie

Porównanie drastyczne, ale starsze dziecko też oddałbyś do domu dziecka bo pojawiło się nowe i jest takie słodkie?
Obrazek ObrazekObrazek
Tosia, Basti, Rudi

Do zobaczenia Matrisiu. ♥ ♥ ♥ Kocham Cię.

Bastet

Avatar użytkownika
 
Posty: 7604
Od: Pon paź 12, 2015 19:20

Post » Wto cze 27, 2017 11:31 Re: cztero tygodniowe kociątko pomocy!!!! katowice zawiercie

KociaMama44 pisze:Porównanie drastyczne, ale starsze dziecko też oddałbyś do domu dziecka bo pojawiło się nowe i jest takie słodkie?


pisałem to tylko teoretyczne rozważania. I nie ma takiej opcji.Wiem że mała za kilka miesięcy będzie dorosłym kotkiem. Ale ona jest pierwszym kotkiem przygarniętym w tkim wieku. Najstarsza była chorym dorosłym kotem. Czarna miała około 8-10 tygodni. Urodziła się w sierpniu a zabraliśmy ją na początku listopada. Do dzisiaj ma odruch ssania. Stwierdzamy tylko że nie nadajemy się na dt. Z jednej strony chcielibyśmy zostawić małą. Z drugiej strony jeżeli taka sytuacja by się powtórzyła nie byłoby możliwości na 4 kota, a przede wszystkim nie byłoby szansy na 24 godzinną opiekę. To wyjątkowy czas że mogę się nią zajmować i karmić co 3 godziny. Teraz zastanawiamy się czy ten nowy dom będzie się nią zajmować tak jak my. I to jest największy dylemat.Tak jak pisałem nowi opiekunowie wydają się w porządku.Ale jednak .....
Ostatnio edytowano Wto cze 27, 2017 11:37 przez hutek, łącznie edytowano 1 raz
ObrazekObrazekObrazek

hutek

Avatar użytkownika
 
Posty: 1846
Od: Pon paź 04, 2010 17:41

Post » Wto cze 27, 2017 11:36 Re: cztero tygodniowe kociątko pomocy!!!! katowice zawiercie

Nie wiem. Mnie by nawet w teorii nie przeszło przez myśl, by oddawać rezydentów gdy pojawia się małe..
Ja pewno też nie nadawałabym się na DT. Za bardzo się przywiązuję.
Z drugiej strony - 3 koty to jeszcze nie szaleństwo. Pomyśl, że najwyżej czwartego oddasz (gdyby się trafił :wink: ).
Obrazek ObrazekObrazek
Tosia, Basti, Rudi

Do zobaczenia Matrisiu. ♥ ♥ ♥ Kocham Cię.

Bastet

Avatar użytkownika
 
Posty: 7604
Od: Pon paź 12, 2015 19:20

Post » Wto cze 27, 2017 11:40 Re: cztero tygodniowe kociątko pomocy!!!! katowice zawiercie

KociaMama44 pisze:Nie wiem. Mnie by nawet w teorii nie przeszło przez myśl, by oddawać rezydentów gdy pojawia się małe..
Ja pewno też nie nadawałabym się na DT. Za bardzo się przywiązuję.
Z drugiej strony - 3 koty to jeszcze nie szaleństwo. Pomyśl, że najwyżej czwartego oddasz (gdyby się trafił :wink: ).

3 koty i od czasu do czasu 2 psy. Akurat teraz mieliśmy do piątku dwa psy. Więc trochę było zamieszania. Pięć zwierzaków domu w mieszkaniu w bloku to już trochę za dużo.
ObrazekObrazekObrazek

hutek

Avatar użytkownika
 
Posty: 1846
Od: Pon paź 04, 2010 17:41

Post » Wto cze 27, 2017 11:41 Re: cztero tygodniowe kociątko pomocy!!!! katowice zawiercie

No ja żyłam z 3 kotami na 30 m2. Albercik odszedł z końcem marca na chłoniaka, był trochę dzikuskiem, ale tęsknię za nim. Teraz zostały 2 i ostrożnie myślę o dokoceniu kociakiem. Chciałabym mieć jeszcze kiedyś kociaka, ale póki co oceniam sytuację czy tak nam dobrze, czy może znajdzie się miejsce dla jakieś biedy. Ty masz jeszcze 2 psy z tego co pamiętam ? Pomieścicie się jakoś co ? Masz więcej niż jeden pokój, to już dużo :ok:

karolink

 
Posty: 1116
Od: Pon paź 09, 2006 20:40
Lokalizacja: Warszawa

Post » Wto cze 27, 2017 11:47 Re: cztero tygodniowe kociątko pomocy!!!! katowice zawiercie

Mamy jeszcze trzy tygodnie na podjęcie ostatecznej decyzji
ObrazekObrazekObrazek

hutek

Avatar użytkownika
 
Posty: 1846
Od: Pon paź 04, 2010 17:41

Post » Wto cze 27, 2017 11:48 Re: cztero tygodniowe kociątko pomocy!!!! katowice zawiercie

Jeśli chcesz wydać to maleństwo do domu wychodzącego, to tylko po komplecie szczepień i po kastracji, czyli w wieku 4,5-5 miesięcy.
Wydasz wcześniej to na bank zachoruje na coś co złapie od innych szwendających się kotów, np. panleukopenię i umrze.
Wydasz niewykastrowaną, dostanie w wieku 5 miesięcy rujki i zajdzie w ciążę. Przy jej rozmiarach, a najpewniej pozostanie malutką kotką, nie przeżyje porodu ;)

Ja bym jednak poczekała i poszukała domu niewychodzącego, najlepiej takiego, gdzie malutka będzie miała towarzystwo kota w podobnym wieku. :roll:
Milva B
Obrazek
Nasze Koty: http://www.divine-cats.eu

milva b

Avatar użytkownika
 
Posty: 5596
Od: Czw mar 30, 2006 21:24
Lokalizacja: Poznań

Post » Wto cze 27, 2017 11:51 Re: cztero tygodniowe kociątko pomocy!!!! katowice zawiercie

Na 100% nie wiem czy będą ją wypuszczać. Tak sobie sam skojarzyłem że jeżeli dom z ogrodem to pewnie będzie wychodzić. Będę jeszcze z nimi rozmawiać na ten temat. poza i dłużej będzie u nas tym większe będzie prawdopodobieństwo że nigdzie nie pójdzie
ObrazekObrazekObrazek

hutek

Avatar użytkownika
 
Posty: 1846
Od: Pon paź 04, 2010 17:41

Post » Wto cze 27, 2017 11:53 Re: cztero tygodniowe kociątko pomocy!!!! katowice zawiercie

hutek pisze: i dłużej będzie u nas tym większe będzie prawdopodobieństwo że nigdzie nie pójdzie

Oj tam, przecież nic strasznego się nie stanie ;) Taki mały kotek, nie zauważysz różnicy :mrgreen:
Milva B
Obrazek
Nasze Koty: http://www.divine-cats.eu

milva b

Avatar użytkownika
 
Posty: 5596
Od: Czw mar 30, 2006 21:24
Lokalizacja: Poznań

Post » Wto cze 27, 2017 11:56 Re: cztero tygodniowe kociątko pomocy!!!! katowice zawiercie

:mrgreen: :201461

karolink

 
Posty: 1116
Od: Pon paź 09, 2006 20:40
Lokalizacja: Warszawa

Post » Wto cze 27, 2017 12:25 Re: cztero tygodniowe kociątko pomocy!!!! katowice zawiercie

milva b pisze:
hutek pisze: i dłużej będzie u nas tym większe będzie prawdopodobieństwo że nigdzie nie pójdzie

Oj tam, przecież nic strasznego się nie stanie ;) Taki mały kotek, nie zauważysz różnicy :mrgreen:

:ryk: :ryk: :ryk: chyba nie zauważyłbym. Nie podpuszczajcie mnie. Proszę.
ObrazekObrazekObrazek

hutek

Avatar użytkownika
 
Posty: 1846
Od: Pon paź 04, 2010 17:41

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], JedrzejGra i 531 gości