Zabiedzona kotka przybłeda

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Śro cze 14, 2017 1:35 Re: Zabedzona kotka przybłeda

Doskonale zdaje sobie sprawę że priorytetem jest sterylizacja i dziwi mnie tak treść jak i forma tego co piszesz.
Zwlaszcza sugerowanie ze ja czegos nie doczytuje. Przeciez w tym celu wlasnie chce ja powierzyc w dobre rece, bo sam bym nie byl w stanie przy stadzie kotow zapewnic jej miejsa do rekonwalescencji.

Fakt zas ze mam 5 kotow, sugeruje chyba ze kwestie ich biologii nie sa dla mnie abstrakcja.


Ja musialem kazdemu kotu zrobic badanie krwi 100 z hakiem, za dodatkowe 50, kastracja kotki 300, + szczepienia, antybiotyki, leki itd. I wyszlo tyle ile wyszlo.

G87

Avatar użytkownika
 
Posty: 44
Od: Nie kwi 23, 2017 19:19

Post » Śro cze 14, 2017 1:46 Re: Zabedzona kotka przybłeda

To w jakiej formie mam powtórzyć po raz kolejny, że zrobią za darmo i przetrzymają ok tygodnia po zabiegu na rekonwalescencji?

Rakea pisze:ale w sensie tą nową też wykastrowałeś już?
bo ja mówię o niej, żeby ją właśnie na zabieg do Koterii zawieźć.
Tam zrobią zabieg i przetrzymają tydzień na rekonwalescencję.
A może w tym czasie uda się znaleźć dom?
Boże, doczytaj co pisałam powyżej.
Nie rozważaj ile się czeka na dom, tylko wykastruj ZA DARMO jak piszę wyżej, bo zaraz będzie płacz że masz 10 kotów (jej małe, ona i twoje własne 5 jeśli to nie jest jasne)

Tu na forum sami kociarze, z domami pękającymi w szwach od kotów, więc poradę dostaniesz, ale marne szanse że ktoś dopchnie twojego kota do swojego stada jako 7. 8 lub 21 kota.
Ogłaszaj na olx i migiem wykastruj ją.
MOże w międzyczasie szczęście uśmiechnie się do niej. Ale temu szczęściu musisz pomóc Ty.


Nawiasem to strasznie drogo wyszło 3000zł za 4 koty, w Koterii też robią domowe - kocur za 70zł a kotka za 110zł.
Obrazek Obrazek
PRZEPRASZAM ZA BRAK POLSKICH ZNAKOW.

Rakea

Avatar użytkownika
 
Posty: 4915
Od: Śro lis 14, 2007 23:56
Lokalizacja: Praga nad Wisłą

Post » Śro cze 14, 2017 2:02 Re: Zabedzona kotka przybłeda

Ja to wiem. Bo czytałem o tym na ich stronie przed założeniem tego topicu.

G87

Avatar użytkownika
 
Posty: 44
Od: Nie kwi 23, 2017 19:19

Post » Śro cze 14, 2017 2:15 Re: Zabedzona kotka przybłeda

To jak wiedziałeś już wszystko, to w czym leży problem, żeby działać już a nie czekać do momentu masowego "używania" kotki przez wszystkie okoliczne kocury lub co gorsza porodu?
Obrazek Obrazek
PRZEPRASZAM ZA BRAK POLSKICH ZNAKOW.

Rakea

Avatar użytkownika
 
Posty: 4915
Od: Śro lis 14, 2007 23:56
Lokalizacja: Praga nad Wisłą

Post » Śro cze 14, 2017 9:24 Re: Zabedzona kotka przybłeda

Coraz bardziej dziwi mnie to jak sie do mnie zwracasz, mysle ze musisz zmienic postawe, bo ta nie jest najlepsza, i nijak pasuje do tego co piszę. Mamy lato, to nie jest okres rozplodowy, a kotka w takiej kondycji raczej nie bedzie w ciazy. Inna rzecz ze realizujac swojm instynkt zwierze nie robi z siebie ofiary - niezaleznie od tego jak klopotliwy bylby jego przychowek.


OK umowilem ja na 22 na sterylizacje. Teraz tylko trzeba ja przetrzymac jakos.

G87

Avatar użytkownika
 
Posty: 44
Od: Nie kwi 23, 2017 19:19

Post » Śro cze 14, 2017 9:48 Re: Zabedzona kotka przybłeda

Nareszcie jakiś konkret. Koteria miziaste kotki tez ogłasza do adopcji, więc może tym kanałem znajdzie dom, bo jak się domyślam Ty jej żadnego ogłoszenia poza tym wpisem na forum miau nie zrobiłeś? Nieprawda jest, że ogłoszenia na gumtree czy OLX są nieskuteczne. W zeszłym roku poprzez OLX wydaptowałam ok 30 kotów. Pisze ok 30 bo moich było 19 ale ogłaszałam tez koty koleżanki i nie do końca wiem z które ogłoszenia (czy jej na forum mieszkańców gminy) czy mojego na OLX zgłaszał się dom.
Jak nie spróbujesz to się nie dowiesz jaka jest skuteczność. Ja mam pozytywne doświadczenie. Można tez zrobić ogłoszenia papierowe. Nie wszyscy, zwłaszcza starsze osoby, maja internet i korzystają z portali ogłoszeniowych, czy nawet rozesłać zwykłego maila do znajomych, kolegów z pracy itp. z prośba aby rozsyłali dalej. Jak nie będziesz szukać to nie znajdziesz. Rakea dobrzy Ci wytłumaczyła dlaczego forum miau nie jest dobrym miejscem na poszukiwanie domu dla kotów. My tu prawie wszyscy też szukamy domów dla swoich podopiecznych.
PS
A lato jak najbardziej jest okresem rozpłodowym, zwłaszcza dla kotek które szybko straciły pierwszy miot.
Obrazek

Ewa.KM

 
Posty: 3765
Od: Śro mar 20, 2013 23:32

Post » Śro cze 14, 2017 10:13 Re: Zabedzona kotka przybłeda

Ten kot nie jest raczej w kondycji do zachodzenia w ciaze.
Inna rzecz ze dbajac o to by kociaki ktore sie do mnie przplataly - mam to na uwadze.

Ludzie nie chca przyjmowac kotow pod swoj dach. Ja pytalem wielu osob czy nie ca mlodego kociaka, bo mam male pod opieka. Nikt nie chcial.
Klopot w tym ze na czas szukania domu - kot powinien miec jakis tymczasowy.

No i liczy sie prezencja - idioci placa po kilka tysiecy za rasowego kota/psa, i maja gdzies ze pod oknem paleta sie im bezdomny czworonog.

G87

Avatar użytkownika
 
Posty: 44
Od: Nie kwi 23, 2017 19:19

Post » Śro cze 14, 2017 10:25 Re: Zabedzona kotka przybłeda

Widać,że się mocno starasz.Tak trzymaj :ok: Teraz ważne by łagodnie odrobaczyc kotkę i odżywić,by wytrzymała narkozę. Możesz jej zajrzeć w paszczę i zobaczyć,czy ma białe ząbki,czy raczej z osadem i to starsza kotka?

tabo10

 
Posty: 8086
Od: Nie lip 31, 2011 14:24

Post » Śro cze 14, 2017 10:30 Re: Zabedzona kotka przybłeda

Na kłach ma kamień. Średnia ilość nalotu. Teraz, przed chwilą dostałem maila od tej drugiej fundacji, oferujacej to samo .
Poki co niestety kotka nie przyszla na jedzenie. Czulbym sie bardziej komforotowo majac ja "pod reka".

Po prostu myslalem ze moze ktos tutaj moglby ja przygarnac.

G87

Avatar użytkownika
 
Posty: 44
Od: Nie kwi 23, 2017 19:19

Post » Śro cze 14, 2017 11:08 Re: Zabedzona kotka przybłeda

Bardzo słusznie uważasz,że lepiej byłoby dla kotki,by znalazła tymczasowy dom na czas leczenia,zabiegu i szukania domu. Tutaj to trudne,ale próbuj wszędzie. Trudno pomóc kotu,który znika. W nocy rozstawione jedzenie może także zjadać jeż,nie kotka. A ważne,by w jej kondycji dużo jadła i przytyła.Kurczak nie jest drogi,kup jej skoro lubi,może też surowe serca z kurczaka.To ok.5zł za kg,a starczy na długo.Może też być chora i dlatego chudnie :(

tabo10

 
Posty: 8086
Od: Nie lip 31, 2011 14:24

Post » Śro cze 14, 2017 14:10 Re: Zabedzona kotka przybłeda

Myśle że ją przeleczą tam jeśli trzeba. Sek w tym jednak ze kiedy po zabiegu/leczeniu wypusci sie ja na ulice - moze byc zagubiona.
Dzis np. jeszcze sie nie pojawila.
Mam 7 dni na "złapanie jej".

G87

Avatar użytkownika
 
Posty: 44
Od: Nie kwi 23, 2017 19:19

Post » Śro cze 14, 2017 15:07 Re: Zabedzona kotka przybłeda

Mogę dać tabletkę na odrobaczenie,musiałbyś po nią podjechać . Trzymam kciuki,by udało się kotkę namierzyć.

tabo10

 
Posty: 8086
Od: Nie lip 31, 2011 14:24

Post » Śro cze 14, 2017 15:14 Re: Zabedzona kotka przybłeda

Ja mam jeszcze pół, która mi została z ostatniego odrobaczania.
Mysle ze tam sie tym zajma, kiedy zbadajaja kotke.

Musi sie tylko w koncu zjawic.

G87

Avatar użytkownika
 
Posty: 44
Od: Nie kwi 23, 2017 19:19

Post » Śro cze 14, 2017 17:30 Re: Zabedzona kotka przybłeda

Niech się zjawi :201494 Dobrze,że zwróciłeś na nią uwagę. Powodzenia :ok:

tabo10

 
Posty: 8086
Od: Nie lip 31, 2011 14:24

Post » Śro cze 14, 2017 19:05 Re: Zabedzona kotka przybłeda

Domownik mnie poinformował ze byla rano - jesc dostala.
Przyszla tez na kolacje, zapchana jest - 1/3 szaszetki zostawila

atulanie niewiele sie zmienila:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Ja juz obkupilem sie puszkami.
I tyle.

Najgorsze skurw**** jest ze kradna miski, i nie mozna zostawic - po bierze ktos razem z karma... I trzeba pakowac w szmelc, byleby sie komus nie spodobalo.

G87

Avatar użytkownika
 
Posty: 44
Od: Nie kwi 23, 2017 19:19

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Majestic-12 [Bot], Szeska i 508 gości